Akademia Crook Haven

Akademia Crook Haven

Akademia Crook Haven. Szkoła oszustów. Tom I

Autor: J. J. Arcanjo

Wydawca: Media Rodzina

Wiek: 12+


Bohaterem powieści jest nastoletni chłopiec o imieniu Gabriel. Mieszka w małym angielskim miasteczku ze swoją przybraną babcią. Życie nie szczędzi im trudności; są biedni, mieszkają w nieogrzewanym domku i pracują dla bogatych wyzyskiwaczy. Każdy dzień jest dla nich walką o przetrwanie.

Młody Gabriel jest pospolitym złodziejem, kieszonkowcem. Okrada pasażerów na kolejowej stacji, a za zdobyte pieniądze kupuje jedzenie i rzeczy potrzebne do przeżycia.

Pewnego dnia, okrada jednak niewłaściwego człowieka…

Od tej pory życie głównego bohatera zmienia się diametralnie. Gabriel trafia do elitarnej szkoły dla oszustów „Crook haven”.

Szkic opowiadania jest jak żywo wyciągnięty z książek J.K Rowling. Widać fascynację autora postacią Pottera (czego sam autor nie ukrywa).

Co, jednakże odróżnia tę opowieść od wyżej wymienionej autorki? Jest przede wszystkim realna, nie ma tu magicznych stworzonek, łacińskich sentencji zaklęć, czy też przerażających potworków. Wszystko owiane jest nutą tajemnicy, kryminalnej zagadki.

Cieszę się, że nie jest to żywa kalka, bo raczej nie zniósłbym w literaturze kolejnego fajtłapowatego chłopca obdarzonego magicznymi zdolnościami…

Autor porusza kwestie przyjaźni, wierności, rywalizacji – Wszystko to w realiach nietypowej szkoły, zawistnych „dzieci sukcesorów” i surowych nauczycieli. Jak ubogi, zbuntowany chłopak poradzi sobie w tej sytuacji?  Koniecznie przeczytajcie!

Polecamy!


Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

| Theme: Dzieci maja glos by Marcin Durejko.

Up ↑