Atlas bioróżnorodności


Niezwykłe miejsca na Ziemi. Niezwykłe zwierzęta na ziemi. Atlasy bioróżnorodności.

Autor: Emanuela Durand

Wydawca: Jedność dla dzieci

Wiek: 6+


Biologiczna różnorodność, zwana także bioróżnorodnością lub różnorodnością biologiczną, to wielorakość wszystkich form życia na Ziemi, włączając w to rośliny, zwierzęta, mikroorganizmy i ekosystemy, wraz z interakcjami między nimi.

Już w obrębie jednego kraju jesteśmy w stanie zaobserwować rozmaitość fauny i flory, jej zmienność i piękno. W odniesieniu kontynentalnym są to olbrzymie zmiany…

Autorzy tych wspaniałych książek-atlasów, ukazują nam świat przyrody bardzo rzadkich i mało znanych zwierząt i roślin. Człowiek w dość niewielkim stopniu zbadał świat przyrody, pomimo wielu eksploatacji i nowoczesnych technologii, nie jesteśmy w stanie zbadać np.: głębin oceanu.

Opisane w książkach gatunki fauny i flory, są bardzo zaskakujące, a zarazem przepiękne!

Ilustracje w obydwu atlasach są precyzyjnie nakreślone, wiernie oddając autentyczność opisów. Obrazy są barwne, ukazują niesłychany świat dzikiej przyrody, a tym samym zachęcają czytelnika, aby wejść w ten niezwykłą naukę.

Na co warto i trzeba zwrócić uwagę; publikacje zawierają bardzo dużo ciekawych, uczących faktów. Każdy gatunek zwierząt i roślin jest skrupulatnie i zrozumiale opisany; główne cechy wyglądu, żywienie czy też przyzwyczajenia zwierząt.

Samo wydanie książek jest w dużym formacie: 240 x 320 mm, w twardej oprawie; to sprawia że książki prezentują się znakomicie i mogą być na przykład idealnym pomysłem na prezent dla dziecka.

Polecamy bardzo!


Postaw mi kawę na buycoffee.to3 myśli na temat “Atlas bioróżnorodności

Dodaj własny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

| Theme: Dzieci maja glos by Marcin Durejko.

Up ↑