Blog

środa, Styczeń 20, 2021, 09:56 | 3 Komentarze »

„Kury, czyli krótka historia o wspólnocie“ autor: Laurent Cardon, wydawnictwo: Adamada.

PROPONUJEMY KUPIĆ KSIĄŻKĘ PRZEZ NASZ SKLEP :)

TUTAJ

 Książka przeznaczona zdecydowanie dla młodszego czytelnika 3+. Jest to minimalistyczna opowieść o tym, jak to kury postanowiły zewrzeć szyki w poszukiwaniu współbraci...

Pewnego dnia gubią się członkowie wspólnoty kur, co z tego wyniknie?

 Przezabawna opowieść o tym, że warto współpracować, o tym, że nie zawsze w grupie jest siła i przede wszystkim, że czasami warto pójść na kompromis.

Dobra zabawa zapewniona :)

polecamy kupno książki w dobrych księgarniach TU

O swoich przemyśleniach na temat książki opowie Natalka; ZAPRASZAMY!


Wtorek, Styczeń 12, 2021, 12:19 | 3 Komentarze »

"Goszajka“ autor: Marta Kicińska, wydawnictwo: Kreda book.

Bohaterką książki jest Goszajka -mała dziewczynka, która w magiczny sposób przenosi się w świat wyobraźni dzięki budowlom z klocków.

Spotykają ją niesłychane przygody, odwiedza ciekawe miejsca i poznaje bardzo intrygujące stworzenia. Zabawna, pełna uroku książka dla najmłodszych, z mądrym przesłaniem i ciekawą fabułą. 

Niejednokrotnie gdy czytamy ciekawą lekturę, chcemy, aby snuta opowieść trwała dalej i nie kończąc się prowadziła nas do kolejnych, i kolejnych przygód ulubionego bohatera - I tak właśnie jest z „Goszajką“.

Bardzo gorąco polecamy książkę!

Do kupienia TUTAJ

 


środa, Grudzień 30, 2020, 11:31 | 2 Komentarze »

„O kolędach gawęda“ autor: Emilia Kiereś, ilustracje: Marianna Oklejak, wydawnictwo: Kropka.

 Przepięknie wydana i zilustrowana książka, opowiadająca o najbardziej znanych kolędach. Historia, jak powstały, kto je napisał, kto rozsławił i jak znalały się w śpiewnikach niemal każdego polskiego domu.

Oto kompendium wiedzy na temat bożonarodzeniowych pieśni, zaspokoi ciekawość zarówno dziecka jak i starszych czytelników, którzy może nie znają wszystkich kolęd oraz genezy ich powstania.

Do tego wspaniałe islustracje, obrazujące zdarzenia, z tego co dzieje się podczas Bożego Narodzenia; w przepiękny sposób dopełniają całości.

Pełne kolędy, każda zwrotka i każdy wers wytłumaczony tak, aby dzieci wiedziały o czym śpiewają i jakie znaczenie mają trudniejsze słowa. Encyklopedia kolęd.

 Okres Bożego Narodzenia, który trwa od I Nieszporów Bożego Narodzenia aż do dnia 5 stycznia włącznie; Okres Objawienia, który trwa od Objawienia Pańskiego aż do dnia 13 stycznia włącznie.

Śpiewamy zatem kolędy!

 Cudo książka, POLECAMY KAŻDEMU -DO KUPIENIA --->      TUTAJ

 


Czwartek, Grudzień 17, 2020, 08:53 | 1 Komentarz »

„Święta noc. Legendy na Boże Narodzenie“

Autor:Krzysztof Kurek wydawnictwo: Promic

 

Przepiękne opowieści o Bożym Narodzeniu dla całej rodziny! Nie znane i nie powszechne, ale na pewno zapadną Wam w pamięć :) Polecamy bardzo.

ZACHĘCAMY KUPIĆ TUTAJ

 

 


Poniedziałek, Grudzień 14, 2020, 12:01 | 2 Komentarze »

„Gąska Zuzia i pierwsza gwiazdka“ autor: Petr Horacek, wydawnictwo: Babaryba.

 „Polsko - angielska opowieść Wigilijna.Święta Bożego Narodzenia bez pierwszej gwiazdki? To niemożliwe! Dzielna gąska Zuzia wyrusza w Wigilię na niebezpieczną wyprawę. Chce ściągnąć z nieba gwiazdkę na świąteczną choinkę.“
 

Świetna opowieść dla najmłodszych! POLECAMY

do kupienia u wydawcy TU i u nas w sklepie TUTAJ

 

 


środa, Grudzień 9, 2020, 13:04 | Brak komentarzy »

„Choinka. Jestem jaka jestem“ autor: Yuval Zommer, wydawnictwo: Dwukropek.

 

POLECAMY ZAKUP KSIĄŻKI PRZEZ NASZĄ STRONĘ:

TUTAJ

Zbliżające się święta mogą stać się doskonałym pretekstem do rozmowy z dziećmi, o tym co jest istotne i ważne. Czy w świętach chodzi jedynie o prezenty?

Czym są nasze niedoskonałości? Czy warto być sobą i gdzie przebiega granica akceptacji dla siebie samego? Trudne pytania...

Bardzo mądra i ciekawa książka poruszająca ważny temat jakim jest samotność, przyjaźń, wartość siebie samego, okraszona przepięknymi ilustracjami, umili Wam niejeden grudniowy wieczór.

O książce opowie 4 letnia Nati, tym razem wyjątkowo z Mamą :) ZAPRASZAMY!

 


Poniedziałek, Grudzień 7, 2020, 11:00 | 1 Komentarz »

"Jak być prawdziwym superbohaterem. O słusznych wyborach i dobrych uczynkach". Autor: Juliette Garesche Dages, ilustracje: R.W. Alley,  wydawnictwo: Promic.

POLECAMY ZAUPIĆ KSIĄŻKĘ! TUTAJ

Superbohater to postać dobra, uczynna, zaradna i pełna empatii w stosunku do innych ludzi. To ktoś, kogo warto naśladować i uczyć się jego zachowań.

Dzieci bardzo często naśladują swoich bohaterów, nie wiedząc o tym, że poprzez dobre uczynki i zachowania takimi właśnie mogą się stać - superbohaterami.

Bohater bowiem nie jest fikcją...

zapraszam do wysłuchania dzieci!

 

 


Poniedziałek, Listopad 30, 2020, 12:15 | 3 Komentarze »

"Ocieplenie klimatu.Na czym polegają zmiany klimatyczne na Ziemi?" Autor: Kristina Scharmacher-Schreiber, Stephanie Marian, wyd: Babaryba.

" To popularnonaukowa książka, która omawia kwestie klimatyczne z wielu różnych perspektyw. Na początku autorki opowiadają o tym, czym jest klimat i co to są strefy klimatyczne. Potem przeczytamy o efekcie cieplarnianym i o cyrkulacji powietrza na Ziemi. Dowiemy się też, jaka działalność człowieka ma negatywny wpływ na wzrost temperatury i co z tego wynika.
Bez zbędnego straszenia autorki skupiają się na tym, co każdy z nas może zrobić dla zmian. "

GORĄCO POLECAMY!

KSIĄŻKĘ MOŻNA ZAUPIĆ U WYDAWCY TUTAJ LUB W NASZYM SKLEPIE ---> TU :)

 


Wtorek, Listopad 24, 2020, 19:47 | 2 Komentarze »

„To co najważniejsze. Czyli o co w życiu warto dbać“ Autor: John Mark Falkenhain, ilustracje: R.W. Alley, wydawnictwo: PROMIC.

Czym są wartości, a czym rzeczy wartościowe? Co jest dla nas najważniejsze? Na te oraz inne pytania doskonale odpowiada ta fantastyczna książka, przeznaczona nie tylko dla dzieci :)

 Warto, a nawet trzeba z najmłodszymi rozmawiać o tym, co jest istotne, na co warto zwracać uwagę i co na prawdę liczy się w życiu.

O tym opowiedzą nasi mali recenzenci - ZAPRASZAMY!

PS: POLECAMY SERDECZNIE ZAKUP KSIĄŻKI U WYDAWCY TUTAJ LUB W NASZYM SKLEPIE --------> TU 

 


Piątek, Listopad 20, 2020, 14:29 | 1 Komentarz »

"Pieknie dziękuję" Ellen Surrey wyd: Babaryba

"Odkryj, jak wiele zawdzięczasz swoim najbliższym – rodzicom, dziadkom, rodzeństwu, nauczycielom – i podziękuj im w niezapomniany sposób!
Czy dzieci na pewno zawsze wiedzą, czemu zachęcamy je do tego, aby komuś podziękowały? Może warto o tym porozmawiać i zastanowić się, czemu powinniśmy być komuś wdzięczni?" 

ZACHĘCAMY DO KUPIENIA KSIĄŻKI NA STRONIE WYDAWCY

TU LUB W SKLEPIE TUTAJ

 

 

 


Czwartek, Listopad 12, 2020, 08:59 | 4 Komentarze »

„Woda, źródło życia. Wszystko o najważniejszej substancji na Ziemi“

Autor: Christina Steinlein, Mieke Scheier, wydawnictwo: Babaryba.

 

Prawo do wody zaliczne jest do podstawowych praw człowieka. Bardzo często zapominamy o tym jak niezbędna jest nam woda, zbyt często ją marnujemy nie mając świadomości, że wyrzucamy w ten sposób dobro naturalne, które daje nam życie i jest niezbędne zarówno dla człowieka jak i natury.

Jest to wspólne dobro, o które trzeba dabać.

polecamy kupić książkę u wydawcy TU lub w naszej księgarni TUTAJ

Opinia dzieci: ZAPRASZAMY!

 


Poniedziałek, Październik 26, 2020, 09:49 | 1 Komentarz »

"Mama w galopie" Jimena Tello, wydawnictwo: ADAMADA

DO kupienia TUTAJ

Mama zawsze gdzieś pędzi, biegnie... albo szkoła, albo zakupy, a i tak ledwo zdąża na czas.

A co by było gdyby budzik nie zadzwonił? Gdyby mama nagle wszędzie zaczęła się spóźniać?

o książce opowie czteroletnia Nati, ZAPRASZAMY DO WYSŁUCHANIA :)


środa, Październik 14, 2020, 11:25 | 1 Komentarz »

„Zęby” autor: Wojciech Grajkowski, zilustrował: Wojciech Stachyra, wydawnictwo: Dwukropek.

Książka ta jest bardzo na czasie w naszej rodzinie, bo od kilku tygodni u naszego przedszkolaka zaczęły wypadać zęby mleczne, a na ich miejsce wyrastają stałe.

Dlaczego tak się dzieje? Pyta Julka… no to z pomocą przychodzi właśnie ta książka, która w bardzo przejrzysty sposób pokazuje poprzez fantastyczne ilustracje i opisy autora co dzieje się w jamie ustnej. Dlaczego wypadają zęby? Dlaczego tak ważne jest by o nie dbać?

Opowiedzą o tym dzieci!

POLECAM KUPNO KSIĄŻKI TUTAJ

 


Wtorek, Październik 13, 2020, 08:52 | 3 Komentarze »

„Z tatą Oli na biwaku” autor: Thomas Brunstrom, ilustruje: Thorbjorn Christoffersen, wydawnictwo: Dwukropek.

Kolejna przezabawna książka opowiadająca o perypetiach Oli jej brata Edzia oraz ich taty. Tym razem tata zabiera dzieciaki wraz z kolegą Oli na biwak, by nie siedziały z nosami w smartfonach. Okazuje się to sporym wyzwaniem…

Z doświadczenia biwakowego z dziećmi mogę powiedzieć, że na biwaku z maluchami nic nie jest oczywiste, a proste rzeczy choćby wbicie śledzia w ziemię, potrafią zmienić się w trudne do rozwiązania problemy dla najmłodszych... a to wymaga sporej dawki cierpliwości od opiekunów 😉

Jak sobie poradził tata Oli?

Zapraszam przede wszystkim do zakupu książki i jeśli jeszcze nie poznaliście tej szalonej rodzinki polecam nadrobić lekturę : do kupienia TUTAJ.

A tymczasem o książce opowiedzą same dzieciaki:

 


środa, Październik 7, 2020, 20:44 | 4 Komentarze »

„Herosi. 20 historii o polskich olimpijczykach” autor: Adam Szczepański, ilustracje: Matteo Ciompallini, wydawnictwo: Znak.

Książka dla dzieci i wszystkich fanów sportu. Zaskakujące i bardzo ciekawe historie polskich sportowców, którzy niejednokrotnie musieli pokonywać swoje słabości, problemy ze zdrowiem,nieuczciwych konkurentów, by w końcu stanąć na najwyższym podium z medalem olimpijskim.

POLECAM KUPIĆ ----> TUTAJ

I Zapraszam do wysłuchania opinii na temat książki, młodego czytelnika i wielbiciela sportu:

 


Copyright ©2021 w opisie, recenzje dzieci, All Rights Reserved.
 
 
Liczba odwiedzin: 147
Ta strona może korzystać z Cookies.
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.

OK, rozumiem lub Więcej Informacji
Informacja o Cookies
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.
OK, rozumiem