Zaproś znajomych

środa, Styczeń 19, 2022, 08:59 | 1 Komentarz »

„Wyobraź sobie” autor: Patricia Forde, ilustracje: Elina Braslina, wydawca: DWUKROPEK, wiek: 5+

Mała dziewczynka, jej babcia oraz strachy na lachy.

Urocza opowieść dla młodszych dzieciaków, o tym jak to jest oswajać straszne myśli… i nie dawać się strachom. Mała dziewczynka boi się wszystkiego co jest w stanie sobie wyobrazić; duchy, piraci, zły pies…

W przezwyciężeniu wyimaginowanych potworów pomaga niezawodna babcia, której święto niebawem obchodzimy.

Książkę zdobią duże kolorowe obrazy, które u naszej małej recenzentki wzbudziły zarówno zachwyt jak i uśmiech na twarzy.

Krótka opowieść, która niesie ze sobą piękne, ponadczasowe przesłanie. Dobroć, troska, opieka, zaangażowanie i miłość; za to wszystko warto podziękować naszym Babciom 😊

Gorąco polecamy tę właśnie książkę!

 

KUP KSIĄŻKĘ:

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 


Wtorek, Styczeń 18, 2022, 09:44 | Brak komentarzy »

„Co wstrząsa ziemią? Wulkany, cyklony, tsunami, trzęsienia ziemi i inne klęski żywiołowe”, autor: Robin Jacobs, wydawca: KROPKA, wiek: 10+

Książka ta jest znakomitym wstępem, aby wraz z dzieckiem uczyć się geografii, geologii oraz meteorologii. Klęski żywiołowe są elementem natury, towarzyszą ludzkości od milionów lat, ale dopiero stosunkowo od niedawna potrafimy je zrozumieć i opisać; nigdy jednak okiełznać.

Autorka w fascynujący sposób przedstawia groźne żywioły, a także podpowiada, jak zachować się w sytuacji kryzysowej, gdy znajdziemy się w obrębie zagrożenia.

Znakomita pozycja dla ciekawskich 😉 naukowe wytłumaczenie, najbardziej spektakularnych procesów zachodzących na planecie. Edukacyjna książka dla każdego, polecamy!

 

KUP KSIĄŻKĘ:

 

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 


Wtorek, Styczeń 11, 2022, 08:53 | 1 Komentarz »

„Z przysłowiami za pan brat” Autor: Renata Piątkowska, wydawca: BIS, wiek: 6+

W książce znajduje się 19 najbardziej popularnych polski mądrości. Autorka poprzez krótkie historie tłumaczy skąd wzięło się dane wyrażenie oraz wyjaśnia znaczenie danego przysłowia.

Ciekawa i pouczająca pozycja, wzbogacona kolorowymi ilustracjami. I tak na przykład z książki dowiemy się skąd wzięło się przysłowie „wyjść jak Zabłocki na mydle”, „mowa jest srebrem a milczenie złotem”, "żeby kózka nie skakała, toby nóżki nie złamała” …

Nie na darmo mówi się, że przysłowia to mądrość narodu, utrwalone w nich prawdy są ponadczasowe i opierają się na tradycji ludowej z której warto czerpać wiedzę. Używając ich na co dzień może nie zdajemy sobie sprawy z genezy ich powstania.

Bardzo ciekawa książka poszerzająca horyzonty wiedzy z zakresu języka polskiego. Polecamy wszystkim dzieciakom!

 

Kup książkę:

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 


Czwartek, Styczeń 6, 2022, 15:28 | 1 Komentarz »

"Wihajster, czyli przewodnik po słowach pożyczonych" autor: Michał Rusinek, wydawca: Znak, wiek: 6+

Otaczają nas rzeczy ubrane w słowa, ale czy znamy genezę ich powstania?

Czy zastanawialiście się, dlaczego stół nazywa się stołem? Albo czemu fotel ma taką nazwę, a nie inną i nie nazywa się na przykład „miękkim krzesłem”?

Książka znakomicie opisuje historię słów oraz dlaczego dane przedmioty nazywają się tak, a nie inaczej. Nauka języka polskiego od innej strony, na wesoło…

Odkrywanie polszczyzny staje się znakomitą zabawą, a zarazem pożyteczną nauką dla każdego dziecka bez względu na to czy chodzi do szkoły czy jest jeszcze przedszkolakiem.

Dzięki tej pozycji odkryjecie, ile słów w języku polskim powstało z zapożyczeń francuskich, niemieckich, łacińskich, greckich…

ciekawy również jest rozdział o słowach polskich, które zostały przyjęte przez inne narodowości; takie jak choćby „ogórek”.

Zachęcamy serdecznie do lektury tej ciekawej i bardzo oryginalnej książki wiedza z niej zaczerpnięta niekoniecznie przyda wam się w życiu codziennym, ale na pewno jest niebywałą ciekawostką.

 

 kup książkę:

Tania książka 

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 


Wtorek, Styczeń 4, 2022, 10:06 | Brak komentarzy »

"Modułowe zabawy, czyli origami modułowe z kwadratu", "Niespodzianki z papierowych czapek czyli origami." autorka: Dorota Dziamska, wydawca: BIS, wiek: 10+

Zabawy z papierem dla dzieciaków oraz ich rodziców. Szukacie prostej, taniej i znakomitej rozrywki dla znudzonego dziecka? Origami to kapitalna odskocznia od TV, komórki, gier video. Z kartki da się stworzyć rzeczy niesamowite, kreatywne i piękne.

Książki są źródłem niewyczerpanej wiedzy na temat jak zrobić coś z niczego 😊

Modele czapek, które możemy wykorzystać na balu kostiumowym - czapka wikinga, czapka błazna, czapka japońska, czapka napoleońska, czapka kapitańska, czapka samuraja, górnika...

Z modułów natomiast zbudujemy kostki, pudełka, pierścienie, bombki i lampiony, ale także modele zwierząt i kwiatów.

Polecamy!

 

KUP książki:

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 


Wtorek, Grudzień 28, 2021, 09:53 | 1 Komentarz »

„Ortografia w wierszykach Ż, Ó” autor: Tomasz Elbanowski, ilustracje: Małgorzata Flis, wydawca: wierszykidonauki.pl, wiek: 6+

Prezentujemy tym razem edukacyjną serię książek na temat ortografii, a konkretnie literek „Ż” i „Ó”. Nie od dziś wiadomo, że dzieci mają problemy z poprawną pisownią...

Kształtowanie nawyków poprawnego pisania powinno być nauczane „od małego” – choć nie zawsze jest to łatwe do zrozumienia. Reguły, zasady pisowni są często zapominane przez dorosłych, a co dopiero przez dzieci. I w tym właśnie mogą okazać się pomocne te właśnie książki.

Poprzez słuchanie krótkich wierszy dzieciaki wyrabiają sobie nawyk zapamiętywania pisowni słów, pomocne również są zasady ortograficzne zawarte na końcu każdej z książek.

Ciekawy, alternatywny sposób nauki.

Polecamy!

 

Kup książki:

 

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 


Poniedziałek, Grudzień 27, 2021, 09:55 | 1 Komentarz »

„B@jki” autor: Marcin Pałasz, audiobook czas nagrania:  3godziny 58 minut, czyta: Jacek Kawalec,wydawca: BIS, wiek: 6+

Bajki dla dzieci XXI wieku! Lubicie się pośmiać? Ta pozycja jest zdecydowanie dla Was. Komiczne, pełne wdzięku i z  morałem, bajki nietypowe, przedstawione w sposób nowoczesny i zwariowany. Prawie cztery godziny wciągających opowieści wobec których przejść obojętnie po prostu się nie da.

Pięć historii, każda inna, choć niby dobrze znana. Złota rybka poznaje robaka Zenona, zielony kapturek pomaga sklerotycznemu wilkowi...

Znakomity lektor, pomysłowość autora, oryginalność opowiadań sprawią, że będziecie chcieli słuchać wraz z dziećmi tego audiobooka. Gwarantowany uśmiech na twarzy 😊

Polecamy!

 

Kup książkę:

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 


Wtorek, Grudzień 21, 2021, 11:46 | Brak komentarzy »

„#matematyka”, autor: Dmytro Kuźmenko, wydawca: Adamada, wiek: 14+

Matematyka znajdzie miejsce nawet tam, gdzie dla niej miejsca nie ma. Po wstępie, w którym autor kategorycznie odradza lekturę tej książki już wiedzieliśmy, że będzie wesoło.

Choć publikacja jest przeznaczona zdecydowanie dla starszych dzieciaków, zawarte w niej doświadczenia matematyczne zadziwiły zarówno maluchy jak i nas – dorosłych. Przedstawione w sposób dowcipny, realistyczny, obrazowo, z możliwością wykonania ich w domu.

Książka jest znakomita z tego względu, że łączy historię wybitnych umysłów tworzących matematykę z codziennymi, teraźniejszymi czasami: na przykład obliczanie trajektorii lotu piłki na podstawie rzutu wolnego wykonanego przez brazylijskiego piłkarza Roberto Carlosa.

Polecamy książkę nie tylko fanów matematyki, ale przede wszystkim dla tych co jej nie rozumieją i nie za bardzo lubią 😊

Dobra zabawa gwarantowana!

 

 

 

 

 


środa, Grudzień 15, 2021, 19:48 | 1 Komentarz »

„Co to jest ten śnieg?”, autor: Yuval Zommer, wydawca: Dwukropek, wiek: 3+

Zimowa opowieść dla najmłodszych czytelników, opowiada o parze przyjaciół co śniegu nigdy nie widzieli.

Co to jest śnieg pytają zwierzaki innych mieszkańców lasu.

Lisek i zajączek są odzwierciedleniem dziecięcej ciekawości świata, która objawia się najbardziej w: dotykaniu, nieustających pytaniach „dlaczego” ale przede wszystkim w fascynacji z samodzielnego odkrywania nieznanego.

Książka napisana lekkim i wpadającym w ucho rytmicznym wierszykiem, a zilustrowana dużymi, pełnymi kolorów obrazami, które przyciągają uwagę malucha.

Polecamy wszystkim!

 

KUP KSIĄŻKĘ: 

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 


Poniedziałek, Grudzień 13, 2021, 09:40 | 3 Komentarze »

„Pluszowy zajączek”, autorka: Iwonna Buczkowska, wydawca: BIS, wiek: 3+

 Opowiadanie przeznaczone dla przedszkolaków ukazuje nam postać małego pluszowego zajączka – przytulanki należącej do Jacka. Pewnego zimowego dnia pluszak postanawia odnaleźć Świętego Mikołaja, aby przekazać mu cenny list…

Ucząca opowieść o tym, że nie należy podejmować swoich decyzji zbyt pochopnie, oraz że zawsze należy naprawiać swoje błędy.

Przepiękne ilustracje Katarzyny Bukiert znakomicie wpisują się w zimową aurę oraz przedświąteczny czas.

Polecamy!

 

 


Czwartek, Grudzień 9, 2021, 08:49 | 1 Komentarz »

„Przygody królewny Florentynki”, autorka: Katarzyna Ziemnicka, ilustracje: Marta Kulesza, wydawca: Literatura, wiek: 6+

Przygody rozkapryszonej, pewnej siebie, małej królewny, dla której liczy się tylko to co w danym momencie wpadnie jej do główki. No cóż królewna…

Na całe szczęście ma rozsądnych i cierpliwych rodziców, którzy wszelkie jej zachcianki (np.: malowanie nieba na różowo) traktują jako dobrą zabawę oraz możliwość pokazania jej alternatywnych sposobów na kaprysy małej.

Opowieści o królewnie są zabawne i uczące. Lekka lektura, w sam raz na długie wieczory, tak aby poprawić sobie nastrój i patrząc na swoje „córki królewny” dziękować niebiosom, że są tak mądre i rozsądne, pełne pasji, a zarazem twardo stąpające po ziemi ;)

 

Kup książkę:

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 


Wtorek, Grudzień 7, 2021, 08:45 | 3 Komentarze »

„Tabliczka mnożenia w wierszykach”, autor: Tomasz Elbanowski, wydawnictwo: wierszykidonauki.pl, wiek: 7+

Tabliczka mnożenia dla smyków, które zaczynają swoją przygodę z matematyką i nie są w stanie zapamiętać wszystkich działań począwszy od mnożenia przez dwa na dziewięciu skończywszy.

Krótkie, zapadające w pamięć wiersze uczą i bawią, są napisane humorystycznie, językiem dla najmłodszych zrozumiałym oraz przykładami z życia wziętymi: „Siedem aut przebiło opony na szosie. Siedem razy cztery to dwadzieścia osiem”.

Przepiękne, kolorowe, pełne wyobraźni ilustracje Małgorzaty Flis wypełniają strony oraz dopełniają całości publikacji.

Gorąco polecamy!

 

Kup egzemplarz:

www.wierszykidonauki.pl

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 


Poniedziałek, Grudzień 6, 2021, 09:20 | Brak komentarzy »

„Bolko Mały”, Autor: Grażyna Bąkiewicz, wydawca: Literatura, wiek: 10+

Książka przenosi nas w wiek XIV, ukazując postać ostatniego księcia piastowskiego na Śląsku – Bolesława, zwanego Bolkiem. Jego przydomek „Mały” – nie był odnośnikiem do jego rządów, lecz do niskiego wzrostu.

Pomimo wielu perturbacji politycznych, nie łatwej sytuacji państwa, Bolko pozostał wierny koronie, niezależności oraz swoim przekonaniom.

Jest to opowieść dla nieco starszych czytelników, zainteresowanych pogłębianiem wiedzy historycznej, relacji ówczesnych władców.

Polecamy!

Kup książkę:

 

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 


środa, Grudzień 1, 2021, 08:42 | 3 Komentarze »

„Ciężarówka i przyczepka” autorka: Anastazja Orłowa, wydawnictwo: Dwukropek, wiek: 2+

Książki pod patronatem wopisie.pl – tu dzieci mają głos!

 

Trzytomowy cykl książeczek dla najmłodszych, których bohaterami są wspomniane w tytule pojazdy specjalne. Opowiadania mają za zadanie zachęcenie maluszków do ćwiczeń w ramach postrzegania słuchowego, percepcji słuchowej, interpretowania i dopasowywania dźwięków do danej sytuacji oraz co najważniejsze ich rozumienia.

Tak więc dźwiękonaśladownictwo jako bodźce akustyczne działają na pobudzenie ciekawości, zainteresowania i uwagi naszego smyka.

Książeczki to również bardzo ciekawa i momentami śmieszna fabuła traktująca o przyjaźni, pomaganiu sobie nawzajem, byciu dla siebie wsparciem…

Piękne, kolorowe ilustracje działają jak magnes przyciągając wzrok tworząc obrazy, o których można opowiadać bardzo długo. 😊

W każdym tomie z serii jest opisana inna przygoda. W części pierwszej poznajemy głównych bohaterów, kim są i co robią niezwykłego. W kolejnym tomiku wraz z ciężarówką i przyczepką wybieramy się do miasta. Natomiast w części trzeciej nasi przyjaciele pomagają przygotować Wigilię transportując choinkę.

W naszym maluchu opowieści te wzbudzały zarówno okrzyki zachwytu jak i salwy śmiechu. I na pytanie „Młody, co dziś czytamy?” od dwóch tygodni odpowiedź jest jedna…

Zachęcamy bardzo do zapoznania się z tą nowością wydawniczą, bo oprócz walorów rozwojowych jest źródłem doskonałej zabawy i uśmiechu dla wszystkich.

Polecamy!

 

Kup książkę na prezent:

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 


Wtorek, Listopad 30, 2021, 08:49 | 3 Komentarze »

„Ciocia Jadzia. Szkoła” napisała i zilustrowała: Eliza Piotrowska, wydawnictwo: Media Rodzina, wiek: 6+

Kolejne już przygody pozytywnej i pełnej energii cioci oraz jej siostrzenicy, tym razem w szkole. Jadzia zatrudnia się w niej jako woźna, a tym samym powstaje ciąg przekomicznych zdarzeń, które mają wpływ na całą placówkę oświaty.

Napisana lekko, z humorem i wyobraźnią, postać cioci Jadzi staje się bliska każdemu czytelnikowi bez względu na wiek. Kolorowe, duże ilustracje również zachęcają do sięgnięcia po tę lekturę.

 

Kup książkę:

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 


Wszelkie kopiowanie i rozpowszechnianie utworów w jakiejkolwiek formie bez zgody autora będzie rodziło skutki prawne na podstawie ustawy z dn. 4 lutego 1994 r. o Prawie autorskim i prawach pokrewnych.
ustawa TUTAJ
Copyright ©2021 wopisie.pl, dzieci mają głos!, All Rights Reserved.
 
 
Liczba odwiedzin: 1120
Ta strona może korzystać z Cookies.
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.

OK, rozumiem lub Więcej Informacji
Informacja o Cookies
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.
OK, rozumiem