środa, Lipiec 8, 2020, 10:16 | 1 Komentarz »

wielka księga zwierząt"Wielka księga zwierząt" autor: Magdalena Marczewska, wyd: Mac Edukacja.

"To znakomita publikacja dla dzieci, która w przyjazny sposób przybliża najmłodszym zwierzęta żyjące na różnych kontynentach i w różnych środowiskach.

Z książki miłośnicy przyrody dowiedzą się wielu interesujących informacji o największych i najszybszych zwierzętach świata, mieszkańcach krain polarnych, afrykańskich sawann, europejskich lasów i łąk, a także zwierząt domowych i hodowlanych.

W publikacji znajdują się nie tylko uwielbiane przez dzieci labirynty, zadania na spostrzegawczość, wyszukiwanie różnic i podobieństw, ale także krzyżówki i kolorowanki.

Polecam kupić TUTAJ jak również zapraszam do wysłuchania opinii Natalki na temat powyższej pozycji;


Poniedziałek, Czerwiec 22, 2020, 19:21 | 2 Komentarze »

"Poradnik młodego podróżnika" Krzysztof Kobus, wydawnictwo: Dwukropek.

Bardzo ciekawa, pouczająca, odpowiadająca na wiele pytań związanych z podróżami książka. Nadaje się dla dzieci szkolnych, zaczynających swoje przygody z odkrywaniem świata i czytaniem. Zawiera przepiękne fotografie z wielu zakątków świata, które bez wątpienia uruchamiają wyobraźnię młodych czytelników. Informacje przedstawione są w sposób przyswajalny dla dzieciaków i zawierają bardzo wiele ciekawostek ze świata – o różnych obyczajach i kulturach.

Dla dzieci i rodziców chcących podróżować po Polsce i świecie, ta książka to strzał w dziesiątkę! 

Polecam kupić: SKLEP 

Posłuchajcie, co opowie Wam Staś:

 


Czwartek, Czerwiec 18, 2020, 20:41 | 2 Komentarze »

"Co je Jan?" tekst, ilustracje: Justyna Tarkowska.

Dziś zapoznaliśmy się z książeczką o glutenie i o tym, na czym polega dieta bezglutenowa u dzieciaków.

Napisana w formie wierszyków pomaga dzieciom zrozumieć czym jest owe białko, na które tak wiele osób ma uczulenie i jak skutecznie wprowadzać składniki bezglutenowe do swojej diety.

Książeczka tłumaczy najmłodszym, że osoby uczulone na gluten, to nie istoty z innej bajki, tylko z innym menu :)

Dziewczynom się bardzo podobało - szczególnie kolorowe ilustracje, i przyznam, że czytaliśmy książeczkę wielokrotnie.

zapraszam do wysłuchania recenzji:

 


Wtorek, Czerwiec 9, 2020, 20:54 | 2 Komentarze »

"Dziadek i niedźwiadek" autor: Łukasz Wierzbicki, wyd: Pointa.

Nieprawdopodobna historia niedźwiadka Wojtka opisana na kartach tej książki, to wzruszające wspomnienia byłego żołnierza dywizjonu generała Andersa, ujęte piórem Łukasza Wierzbickiego, który postanowił opowiedzieć o tej niesamowitej postaci i przypomnieć najmłodszym czytelnikom o tym, że ów misio  to nie baśniowa, zmyślona kreatura, lecz bohater w pełnym tego słowa znaczeniu.

Przygarnięty przez polskich żołnierzy miś z Syrii szybko stał się maskotką i prawdziwym przyjacielem wojskowych. Brał udział w działaniach wojennych we Włoszech pod Monte Cassino, gdzie Polacy odznaczyli się wielkim bohaterstwem, odbijając z rąk nazistów ważny punkt strategiczny w bardzo ciężkich walkach.

W dobie kreowanych magicznych książkowych bohaterów, uzbrojonych w miotły, różdżki i wielkie marzenia -  postać niesfornego niedźwiadka wydaje się być ponad czasowa i co najmniej o klasę odbiega od plastykowych pop produktów, którymi fascynują się miliony dzieci. Dlatego właśnie, że jest ze wszech miar prawdziwa.

Polecam kupić książkę, warto mieć ją w swojej biblioteczce dla dziecka SKLEP.

Zapraszam do wysłuchania opinii Stasia:

 


Czwartek, Czerwiec 4, 2020, 21:09 | 2 Komentarze »

"Miasto potwór" autor: Joanna Guszta, Przemek Liput, wyd. Kropka.

Jesteśmy świeżo po lekturze tej książki. Miastoszewo można porównać z wieloma światowymi aglomeracjami: pełne reklam, śmieci, niezaplanowanych przestrzeni miejskich. 

Książka zachęciła nas do podjęcia z dziećmi nie łatwej dyskusji, czym jest rozsądne zagospodarowanie miasta, jak je urządzić, aby żyło się w nim wygodniej, milej i lepiej dla nas. Wbrew pozorom nie jest ro wcale takie łatwe. 

Lektura tej pozycji pobudziła w najmłodszych niesłychane pokłady wyobraźni - a przecież o to chodzi w książkach :)

Polecamy zakupić TU

 

 


Poniedziałek, Czerwiec 1, 2020, 21:08 | 2 Komentarze »

"Śmieci. Najbardziej uciążlliwy problem na świecie". autor: Gerda Raidt, wyd. Babaryba.

Przedstawiamy Państwu książkę, która zdobyła nagrodę główną oraz tytuł: „Mądrej Książki” roku 2019 dla dzieci!

Z tej książki dowiecie się wszystkiego o śmieciach, o tym jak dobrze i skutecznie zarządzać domowymi odpadami, jak je segregować, tak by potem można było je przerobić na inne produkty.

Pozycja uświadamia najmłodszym, w jakim celu dzielimy śmieci, jak wygląda recykling, co dzieje się z odpadami np.: radioaktywnymi. Ta książka, to świetna baza wiedzy nie tylko dla najmłodszych; znajduje się tutaj również bardzo wiele nieoczywistych ciekawostek, które zachęcają dzieci do czytania i nie zanudza ich eko bełkotem.

Polecamy zakup TU lub u wydawcy TU.

Więcej w temacie opowie Julia 😊 zapraszam do wysłuchania opinii:

 


środa, Maj 20, 2020, 09:54 | Brak komentarzy »

"Zgadnij co to?" autor: Ed Emberley, wydawnictwo: Kropka.

Dziś prezentujemy Wam książeczkę dla najmłodszych czytaczy, tych co zaczynają swoją przygodę z poznawaniem literek.

Bardzo sprytnie wykonana książka, bawiła nas długie godziny, choć ma niewiele ponad 30 stron. Zadaniem każdego malucha jest odgadnięcie zagadki o danym zwierzaku, oraz odpowiednie wstawienie literek jego nazwy. Biorąc kartkę pod światło, możemy sprawdzić, czy dobrze odpowiedzieliśmy i wstawiliśmy literki, oraz ukazany jest obrazek danego zwierzęcia.

Pod koniec zabawy dzieciaki młodsze potrafiły już układać różne wyrazy na przykład ze słowa: "Motylek" - kombinacji jest cała masa :)

Polecam dla najmłodszych, do nabycia TUTAJ

Zapraszam do wysłuchania Nati:

 


Poniedziałek, Maj 18, 2020, 09:44 | Brak komentarzy »

"Wojownicy i czarodzieje. Jak upolować wiedźmę" autor: Cressida Cowel, wydawnictwo: Znak.

Tym razem prezentujemy książkę dla starszych dzieci, w formie przygodowo- fantastycznej opowieści.

Muszę przyznać, że dawno nie widziałem swojego syna tak skupionego nad kartami jednej książki. Niewątpliwie cały świat fantastyczny, przygody bohaterów, ich rozterki i walki, rosnące napięcie, sprawia, że obok tej pozycji nie można przejść obojętnie i zaczynając ją czytać, chce się więcej.

Książkę można nabyć TUTAJ

Stasiowi przypadła do gustu, posłuchajcie sami:

 


Czwartek, Maj 14, 2020, 09:33 | Brak komentarzy »

"9 miesięcy. Od zarodka do noworodka" autor: Courtney Adamo, Esther van de Paal, ilustracje: Lizzy Stewart, wydawnictwo: BabaRyba.

O ciąży warto i trzeba rozmawiać z dziećmi – to pewne, szczególnie jeśli w rodzinie ma się pojawić nowe życie, w postaci braciszka lub siostrzyczki.

Nie jest łatwo przekazać maluchowi wiedzę z zakresu przebiegu ciąży w prosty i ciekawy sposób, bo prawie zawsze pojawi się pytanie: „a ile waży teraz?” , „a czy mnie dobrze słyszy?”. Ta książka to na pewno nieoceniona pomoc dla całej rodziny, bo w prosty, przejrzysty sposób opisuje „magiczne” 9 miesięcy.

Polecamy zakup: TUTAJ lub na stronie wydawcy TU.

Zapraszam do wysłuchania opinii Stasia o książce:

 


Poniedziałek, Maj 11, 2020, 09:35 | 3 Komentarze »

"Głosuj na prezydenta! Kogo wybiorą zwierzęta" autorzy: Andre Rodrigues, Larissa Ribeiro, Paula Desgualdo, Pedro Markun, wydawnictwo: Dwukropek.

"Głosuj na prezydenta", to przede wszystkim bardzo pouczający projekt społeczny, z udziałem dzieci od 4-11 lat, którego owocem jest właśnie ta książka. To dzieci są autorami tego opowiadania, bo to one wymyśliły postaci występujące w bajce, to one dały początek „wyborom” i realnie w swoich środowiskach głosowały na wymyślone zwierzęta. Ta książka to wspaniały przykład, że warto w imię słusznej idei oddać dzieciom głos, co właśnie czynię:

  I polecam kupić tę pozycję: TUTAJ. :)


Czwartek, Maj 7, 2020, 10:01 | 6 Komentarze »

"Stadiony świata" autorzy: Joanna Bachanek, Jacek Cukrowicz, wydawnictwo: Dwukropek.

Przepięknie wydany, zilustrowany i opisany album, prezentujący piłkarskie stadiony świata.

Ta książka to prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników futbolu, zarówno małych jak i tych dużych. Informacje napisane są zwięźle, na zasadzie krótkiej historii danego obiektu, charakterystyki - typu: pojemność, oraz aktualności na przykład: jacy znani piłkarze rozgrywają swoje mecze na danych boiskach.

My, grając na przykład w gry futbolowe na TV,  sprawdzamy sobie na jakim stadionie właśnie rozgrywamy mecz – a przy okazji dowiadujemy się o wielu ciekawostkach związanych z danym obiektem.

Na uwagę zasługują przepiękne panoramiczne fotografie stadionów, które pobudzą wyobraźnię niejednego fana piłki. A wszystko to w jednym pięknym albumie - dla koneserów 😊.

Zachęcam do kupienia, bo uważamy że warto mieć tę książkę w swojej kolekcji; do kupienia TUTAJ.

Zapraszam do wysłuchania opinii Stasia na temat tejże książki:

 


Sobota, Maj 2, 2020, 10:35 | 2 Komentarze »

"Świnka Malinka i słoń Leon" autor: Mo Willems, wydawnictwo: BabaRyba.

Odkrywamy kolejne książki o przygodach dwójki fantastycznych przyjaciół; Malinki i Leona. Choć różnią się od siebie pod każdym względem, to tworzą kapitalną parę przyjaciół i doskonale się bawią.

Świnka - rozbrykany lekkoduch, śłoń - ciekawski i bardziej przejmujący się rzeczywistością.

Książki przeznaczone dla najmłodszych bawią do łez -polecamy!

Serię książek o tych wyjątkowych bohaterach można kupić TUTAJ lub bezpośrednio od wydawcy TU.

A tymczasem zapraszam do wysłuchania Nati :)

 


Poniedziałek, Kwiecień 27, 2020, 21:22 | Brak komentarzy »

"Jak cało i zdrowo przyszedłem na świat" autor: Willy Breinholst, wydawnictwo: Pzwl.

Jest to książka, do której bardzo często wracamy z dzieciakami i bynajmniej nie dlatego, że mamy dość liczną rodzinę, ale z uwagi na fakt, że książka ta, jest znakomitym poprawiaczem humoru :)

"Ładne, wygodne, małe, niekrępujące, jednopokojowe, luksusowe mieszkanie z wszystkimi wygodami, samodzielnym wejściem i wyjściem do wynajęcia na okres 9 miesięcy spokojnemu lokatorowi. Aktulne od zaraz. Pełne utrzymanie, dzieci mile widziane. Mnóstwo możliwości implantacyjnych. Mieszkanie, jak marzenie. Przyjdźcie obejrzeć!"

Zachęcam kochani rodzice do przeczytania swoim dzieciom niezależnie od tego czy spodziewacie się kolejnego ;)

Do kupienia w księgarni Tania Książka TUTAJ

A tu nasi malli recenzenci o książce:

 


środa, Kwiecień 22, 2020, 21:21 | 1 Komentarz »

Turlututu - seria - autor: Herve Tullet, wydawnictwo: BabaRyba.

Właśnie jesteśmy na świeżo po przeczytaniu pięciu książek z serii Turlututu. Książki te przeznaczone są dla najmłodszych odbiorców i świetnie spełniają swoją rolę, łącząc kreatywną zabawę z fajnymi ćwiczeniami logopedycznymi.

Niewiele tutaj tekstu, ale pozycje te mają za zadanie "wciągnąć" dziecko do zabawy, nie poprzez siedzenie i słuchanie, ale właśnie aktywny udział w historii.

Dla naszych najmłodszych był to czas dobrej zabawy, śmiechu - i na pewno nie raz powrócimy do tej serii :)

A co mają do powiedzenia nasze małe recenzentki? Posłuchajcie sami - zapraszamy!

 Książki możecie kupić w księgarni Tania Książka TUTAJ , lub poprzez stronę wydawcy TU.

 


Poniedziałek, Kwiecień 20, 2020, 12:25 | 3 Komentarze »

"Pieniądze i cała reszta. Naucz dziecko oszczędzać, dzielić się i mądrze wydawać". Autor: Gail Vaz - Oxlade. Wydawnictwo: Znak.

Długo zastanawiałem się nad tym czy ta książka jest dla dzieci, czy też dla rodziców. Koniec końców przeczytał nam ją najstarszy syn - lat osiem.

Autorka opowiada o tym, jak mądrze i z rozwagą pokazywać dzieciom wartość pieniądza, jak oszczędzać, jak nie czynić z rodziców „bankomatu”, jak nie dawać się „naciągać” na kolejne zachcianki dzieci. Bardzo rozsądnie napisana, zrozumiale i bez zbędnych giełdowych analiz.

Polecam każdemu rodzicowi i dzieciom, które zaczynają swoją przygodę z oszczędzaniem kasy 😊

Do kupienia TUTAJ

Zapraszam do wysłuchania opinii Stasia:

 

 


Copyright ©2020 w opisie, recenzje dzieci, All Rights Reserved.
 
 
Liczba odwiedzin: 1876
Ta strona może korzystać z Cookies.
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.

OK, rozumiem lub Więcej Informacji
Informacja o Cookies
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.
OK, rozumiem