Mania i Tynio

„Boże Narodzenie z Manią i Tyniem” , „Góralskie święta z Manią i Tyniem” ,Autor: Magdalena Młodnicka, wydawca: JUPI JO!, wiek: 3+

Przepięknie wydane świąteczne opowieści dla najmłodszych. Uwagę przyciągają już same okładki książek; przepięknie zilustrowane z wytłoczonymi złotymi tytułami oraz grube kartonowe strony. Sprawia to, że czujemy od początku, że mamy do czynienia z książką wyjątkową. Wydanie jest naprawdę „solidne”, w sam raz do rączek małego czytelnika.

Mania i Tynio to rodzeństwo, maluchy, które z pomocą rodziny odkrywają czym jest Boże Narodzenie. Uczestniczą w przygotowaniach wieczerzy wigilijnej, dekorują choinkę, pomagają w pracach domowych.

W tomie drugim, cała rodzina udaje się na święta w polskie góry. Dzieci poznają przy tym tradycje świąteczne południowej Polski, idą na pasterkę, jadą kuligiem, bawią się w śniegu.

Książki zawierają ruchome elementy, okienka do otwierania, tarcze do przykręcania. Sprawi to maluchom nie lada frajdę. Na uwagę zasługują przepiękne ilustracje Agnieszki Matz, które cieszą oko i wspaniale wpisują się w świąteczny nastrój.

Opowieści są radosne, ciepłe i rodzinne – takie jakie powinny być święta.

Polecamy wszystkim maluszkom!


Postaw mi kawę na buycoffee.to


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

| Theme: Dzieci maja glos by Marcin Durejko.

Up ↑