Co wstrząsa Ziemią?


„Co wstrząsa ziemią? Wulkany, cyklony, tsunami, trzęsienia ziemi i inne klęski żywiołowe”, autor: Robin Jacobs, wydawca: KROPKA, wiek: 10+

Każdego roku ponad 200 klęsk żywiołowych dotyka Ziemię i jej mieszkańców. Są to wielkie na nawet kilkaset metrów fale nazywane tsunami. Potężne tornada, gradobicia niszczące infrastrukturę miejską, trzęsienia ziemi, lawiny czy wybuchy wulkanów. Każde z tych zjawisk jest niezwykle niebezpieczne i z łatwością może niszczyć całe miasta.

Książka ta jest znakomitym wstępem, aby wraz z dzieckiem uczyć się geografii, geologii oraz meteorologii. Klęski żywiołowe są elementem natury, towarzyszą ludzkości od milionów lat, ale dopiero stosunkowo od niedawna potrafimy je zrozumieć i opisać; nigdy jednak okiełznać.

Autorka w fascynujący sposób przedstawia groźne żywioły, a także podpowiada, jak zachować się w sytuacji kryzysowej, gdy znajdziemy się w obrębie zagrożenia.

Kolorowe ilustracje i podzielone mapy pozwalają lepiej zrozumieć omawiane zagadnienia, a zawarte informacje są fascynujące nie tylko dla dzieci, ale również dla rodziców.

Znakomita pozycja dla ciekawskich 😉 naukowe wytłumaczenie, najbardziej spektakularnych procesów zachodzących na planecie. Edukacyjna książka dla każdego, polecamy!


Postaw mi kawę na buycoffee.toDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

| Theme: Dzieci maja glos by Marcin Durejko.

Up ↑