Elektromagnetyzm

Elektromagnetyzm

„Elektromagnetyzm i jego tajemnice”. Autor: Sheddad Kaid-Salah Ferron, wydawca: ADAMADA, wiek: 12+

Jeśli Twoje dzieci są zafascynowane otaczającym je światem i chcą dowiedzieć się więcej o tym, co ich otacza, ta książka będzie dla nich idealna.

Lektura napisana jest z myślą o dzieciach i dlatego jest łatwa do zrozumienia.

 Autor zaczyna od wyjaśnienia, czym jest elektryczność, a następnie zagłębia się w otaczające nas siły; ładunków elektrycznych, sił magnetycznych, fal elektromagnetycznych.

Aby przybliżyć historię elektromagnetyzmu i jego rozwoju, autor cofa nas do około 600 roku pne, kiedy Tales z Miletu wykonał pierwszy eksperyment z przyciąganiem magnetycznym.

Idąc dalej spotykamy Benjamina Franklina, XVIII-wiecznego amerykańskiego naukowca, który w swoich eksperymentach pracował nad ideą ładunku elektrycznego. Aż do czasów nowożytnych, gdzie badania nad elektromagnetyzmem zdecydowanie ułatwiają nam życie.

 W książce znajdują się ciekawe eksperymenty, takie jak konstruowanie elektroskopu do pomiaru obecności ładunku elektrycznego, czy praca z silnikiem domowej roboty. Zatem są tu nie tylko fakty i ciekawostki, ale także praktyczne ćwiczenia i zadania.

Nie jest to prosta nauka, ale na pewno przystępna i ekscytująca forma w jakiej została opisana pomaga w zrozumieniu wielu skomplikowanych rzeczy.

Na uwagę zasługują znakomicie wykonane ikonografiki, duże i kolorowe, znakomicie uzupełniające tekst.

Polecamy wszystkim małym naukowcom!


Postaw mi kawę na buycoffee.to


Elektromagnetyzm

Elektromagnetyzm

Elektromagnetyzm

Elektromagnetyzm

Jedna myśl na temat “Elektromagnetyzm

Dodaj własny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

| Theme: Dzieci maja glos by Marcin Durejko.

Up ↑