Emilka i potwory

Emilka i potwory z legend

„Emilka i potwory z legend”, Autor: Kamila Stokowska, wydawca: LEMONIADA, wiek: 6+

Emilka to mała, rezolutna dziewczynka, przed którą świat nie ma tajemnic. Są jednak rzeczy, które przyprawiają dziewczynkę o gęsią skórkę; boi się ciemności, ale najbardziej przerażają ją potwory.

Mała zna wiele legend, a w każdej z nich czai się niebezpieczny stwór. Jest bazyliszek, smok wawelski, lubelski żmij, a wszystkie one dla naszej bohaterki są przerażające i niebezpieczne…

Jak sobie poradzić ze strachem? Z irracjonalnym lękiem?

Emilka wdaje się w dyskusję o potworach ze swoją młodszą siostrą Elizą i puszczają wodze fantazji; całe szczęście blisko jest tata, który spokojnie i rzeczowo stara się okiełznać nieograniczoną wyobraźnię dziewczynek.

Książka ta jest fantastycznym sposobem na nudę. Oprócz czytania oferuje ona praktyczne zadania, takie jak: rysowanie, ciekawostki, prace manualne do samodzielnego wykonania. Jest to publikacja, z którą można wejść w interakcję i znakomicie się bawić.

Dużym atutem wydania są znakomite, wręcz baśniowe ilustracje Marty Grabowskiej. Pełne koloru, humorystyczne obrazy działają na wyobraźnię dziecka w sposób bardzo pozytywny.

Kolejnym plusem książki jest duży, czytelny druk. Tekst nie jest jednolity, zastosowano pogrubienia czcionki, zmiany kolorów pojedynczych wyrazów, literowanie. Jest to znakomite wydanie, dla dzieci które mają problemy z czytaniem, bądź też dopiero zaczynają uczyć się czytać.

Podsumowując, „Emilka i potwory z legend” to książka, z którą Wasze dzieci nie będą się nudziły, zapewni ciekawą rozrywkę, nie pomijając walorów estetycznych i edukacyjnych.

Gorąco polecamy!


Postaw mi kawę na buycoffee.to


Emilka i potwory z legend

Emilka i potwory z legend

Emilka i potwory z legend

2 myśli na temat “Emilka i potwory

Dodaj własny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

| Theme: Dzieci maja glos by Marcin Durejko.

Up ↑