Energia

„ENERGIA. Niewidzialna, niezbędna i wszechobecna czyli przewodnik po świecie pełnym energii” autor – Ch. Steinlein, A. Becker, „Razem uratujemy świat!”, autor: Gerda Raidt, „Śmieci – Jak uniknąć śmieciowej katastrofy? wydawca: BABARYBA, wiek: 5+

Seria książek, ukazująca młodym czytelnikom kwestie dbania o środowisko. Każda z nich podejmuje inny temat, ale w obrębie jednego zagadnienia. Z książki „energia”, dzieciaki dowiedzą się jakie są formy pozyskiwania energii i czym ona w ogóle jest. Skąd się bierze, jakie jest jej zapotrzebowanie. Pośród kolorowych obrazków znajdziecie wiele ciekawostek i cennych uwag.

W książce „Razem uratujemy świat”, znajdziemy informacje o zmianach klimatycznych na ziemi. Autorka podejmuje takie tematy jak: marnowanie jedzenia, niezdrowy konsumpcjonizm, uleganie sezonowej modzie – wyrzucaniu starych rzeczy na śmietnik.

Publikacja „Śmieci” uświadamia dzieci dlaczego warto segregować odpady, a dorosłym przypomina, że czasami lepiej jest kupić jedną droższą zabawkę niż wiele małych plastikowych pierdułek.


Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

| Theme: Dzieci maja glos by Marcin Durejko.

Up ↑