Fingal i Aileen

Fingal i Aileen

„Fingal i Aileen”, autor: Anna Śliwińska, wydawca: LEMONIADA, wiek:9+

Ta niezwykła baśniowa opowieść rozpoczyna się na malowniczej szkockiej wyspie. Mieszka na niej kamienny olbrzym. Nieskazitelna przyroda, czyste powietrze, harmonijny świat fauny i flory – to wszystko piękne dodatki, jednak olbrzym czuje się na wyspie bardzo samotny.

Pewnego dnia poznaje rezolutną, otwartą na świat rudowłosą dziewczynkę… ich spotkanie staje się początkiem niesłychanej przyjaźni i odmienia całkowicie życia bohaterów.

Tłem opowiadania są autentyczne miejsca opisane przez autorkę. Na przykład Wyspa Staffa, niezamieszkana wyspa w archipelagu Wewnętrznych Hebrydów w Szkocji. Słynie z pięknych krajobrazów, w tym z Groty Fingala – morskiej jaskini zbudowanej z sześciokątnych kolumn bazaltowych oraz wyjątkowego dźwięku, który tworzą echa fal uderzających o ściany jaskini.

Oprócz pięknych opisów przyrody warto zwrócić uwagę na przekaz opowieści. Miłość i przyjaźń bez poświęceń są nic niewarte, a umiejętność rezygnacji ze swoich przyjemności na rzecz innych jest największym darem jaki możemy ofiarować drugiej osobie.

W książce znajdują się również ilustracje, baśniowe obrazy ozdabiające każdy rozdział. Karty są grube, tekst duży i czytelny. Dzieci nie będą miały problemu z samodzielnym czytaniem.

Polecamy bardzo!


Postaw mi kawę na buycoffee.toJedna myśl na temat “Fingal i Aileen

Dodaj własny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

| Theme: Dzieci maja glos by Marcin Durejko.

Up ↑