Franek Błyskawica


Franek Błyskawica. Jak wychować rodzeństwo i nie zwariować

Autor: Agnieszka Śladkowska

Wydawca: ADAMADA

Wiek: 6+


Młody Franek z ekscytacją oczekuje narodzin swojego braciszka. W głowie układa sobie plan zabaw z najmłodszym i nadaje mu imię, rozmyśla o tym co będą robić, jak spędzać czas.

Rzeczywistość okazuje się zupełnie inna niż wyobrażenia chłopca. Rodzice nie mają dla niego już tak dużo czasu,  „palmę pierwszeństwa” przejmuje noworodek. Wszystko w życiu chłopca staje na głowie, a uporządkowane dotychczas sprawy zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Autorka w zabawny sposób przedstawia z perspektywy dziecka oczekiwanie na nowego członka rodziny. Wyjaśnia pojęcia związane z ciążą i porodem, tak aby były zrozumiałe dla małego czytelnika.

O oprawę graficzną zadbała ilustratorka Ewa Poklewska – Koziełło. Jej ilustracje znakomicie oddają emocje zawarte w opowiadaniu, są pełna szczegółów, detali i kolorów.

Posiadanie rodzeństwa to bardzo cenne i wartościowe doświadczenie. Przyjaźń, wsparcie, nauka, wzajemna motywacja, możliwość społecznego rozwoju od najmłodszych lat – to wszystko składa się na dobre relacje z rodzeństwem. Oczywiście nie brakuje również drugiej strony medalu; kłótni, zazdrości i wyzwań…

To wszystko znajdziecie w tej znakomitej książce.

Polecamy!


Postaw mi kawę na buycoffee.to

2 myśli na temat “Franek Błyskawica

Dodaj własny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

| Theme: Dzieci maja glos by Marcin Durejko.

Up ↑