Historia w wierszykach

historia w wierszykach

„Daty z historii świata”, „Daty z historii Polski”, autor: Tomasz Elbanowski, wierszykidonauki.pl, wiek: 10+

Wierszyki do nauki to seria książeczek, które pokazują, że nauka przez zabawę może być fascynującą przygodą. Jeśli chcesz przekonać swoje dziecko, że historii można nauczyć się nie przerywając zabawy, to te książeczki nadają się do tego doskonale!

Zachęcenie dziecka do nauki może być trudnym zadaniem, ale istnieją różne sposoby, które mogą pomóc w tym procesie. Jednym z nich jest nauka poprzez zabawę. „Daty z historii Polski” oraz „Daty z historii świata” to książki, które można czytać na kilka sposobów. Albo zaczynając od początku, gdzie czytamy najważniejsze wydarzenia spisane w formie krótkich wierszyków, albo od końca, gdzie każde wydarzenie opisane jest przez autora w formie komentarza do danego wydarzenia.

Istnieje również trzecia możliwość adaptacji książki, która najbardziej nam się spodobała. Mianowicie czytanie wierszyka, a potem uzupełnienie wiedzy opisem od autora.

Informacje zawarte w książkach są rzetelne i treściwe. Autor jest historykiem, tatą i autorem wielu książek dla dzieci. Stąd też język jest dopasowany tak, aby najmłodsi nie mieli problemu z jego zrozumieniem. Do każdego wydarzenia w historii „dopasowana” jest postać, która była charakterystyczna dla danego okresu. Jest to bardzo pomocne w nauce historii.

Czym byłaby jednak książka dla dzieci bez ilustracji? O przepiękną szatę graficzną zadbała Małgorzata Flis. Maluje obrazy inspirowane muzyką, ruchem i rytmem. W tym przypadku rytmicznymi wierszykami. Piękne akwarele jej autorstwa zdobią wydania bajek dla dzieci i podręczniki w Polsce i daleko poza jej granicami.

Podsumowując. Książki są wydane estetycznie i starannie, mają odpowiednią czcionkę, tak aby dziecko mogło samodzielnie czytać, treść jest spójna i interesująca. Ale przede wszystkim stanowią znakomitą zabawę, która dla dzieci będzie dużą wartością edukacyjną.

Polecamy bardzo!

Książki można zamówić na stronie: Wierszyki dla Dzieci i Przedszkolaków do Czytania – Wydawnictwo Wierszyki do Nauki


Postaw mi kawę na buycoffee.to


historia w wierszykach

historia w wierszykach

historia w wierszykach

Jedna myśl na temat “Historia w wierszykach

Dodaj własny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

| Theme: Dzieci maja glos by Marcin Durejko.

Up ↑