Zaproś znajomych

środa, Wrzesień 28, 2022, 09:11 | Brak komentarzy »

„Buziaczek, piżamka i hop do spanka!” Autor: Patricia Geis, wydawca: JUPI JO!, wiek: 2+

Książka adresowana dla najmłodszych oraz ich rodziców. Rymowana opowiastka której bohaterami są niesforne Dudusie: miś, świnka, królik i kot oraz co najważniejsze samo dziecko, które w tę książkę może się pobawić.

Jest już wieczór, a maluchy wcale nie chcą spać, rozbrykane dzieciaki wcale nie tak łatwo uspokoić i położyć do łóżeczek. Co zrobić żeby uśpić Dudusie?

Książeczka zawiera kartonowe elementy; postaci bohaterów, oraz inne potrzebne przedmioty które przydadzą się do usypiania. Dziecko śledząc kolejne karty myje zęby, czyta bajkę, przytula misia…

Można powiedzieć, że jest to swoisty rytuał usypiania.

Strony są kartonowe, grube, tak aby maluch ich nie podarł. Tekst jest krótki, rymowany i staje się niejako tłem opowieści, którą można snuć z dzieckiem.

Polecamy dla najmłodszych!

 

KUP KSIĄŻKĘ

 

 


Poniedziałek, Wrzesień 26, 2022, 09:44 | Brak komentarzy »

Audiobook „Mania dziewczyna inna niż wszystkie” autor: Julita Grodek, czyta: Paulina Holtz, wydawca: ALEKSANDRIA, wiek: 9+

 

 Publikacja adresowana jest do dzieci, nie brakuje zatem w książce wątków biograficznych, które dla najmłodszych czytelników z pewnością będą interesujące. Sama forma audiobooka również zasługuje na uwagę, gdyż składa się z krótkich faktów, co sprawia, że dziecko nie znudzi się historią uczonej.

 Są także ciekawostki, takie jak: wyliczenie Nagród Nobla zdobytych przez rodzinę Marii (aż sześciu!); wizerunki Uczonej na monetach i znaczkach oraz opisy pierwiastków polonu i radu wraz z dzisiejszym sposobem ich wykorzystywania.

Autorka w sposób przystępny tłumaczy młodemu czytelnikowi korzyści, ale także niebezpieczeństwa, z którymi wiąże się zjawisko radioaktywności.

Polecamy dla całej rodziny! O samym nagraniu więcej opowie Stasio - zachęcamy do słuchania.

 

KUP KSIĄŻKĘ

 

 


środa, Wrzesień 21, 2022, 09:02 | 1 Komentarz »

„Inspektor Parma i spisek żywnościowy” ,Autor: Christopher Siemieński, wydawca: PORADNIA K, wiek: 10+

Połączenie powieści kryminalnej z edukacją o zdrowym odżywianiu, to książka dla nieco starszych czytelników.

Konserwanty, barwniki, chemiczne dodatki, to wszystko zagraża zdrowej żywności w miejscowości Jagodno. Świnka Parma wraz ze swoim towarzyszem szczurkiem, rozpoczynają prywatne śledztwo, którego celem jest ujawnienie kto za tym wszystkim stoi.

Kilkanaście rozdziałów świetnie napisanej opowieści; pełnej humoru i uczącej. Dopełnieniem wydania są kolorowe ilustracje. Wciągająca fabuła oraz temat jakże aktualny w kontekście zdrowego odżywiania naszych dzieci.

Polecamy!

 

KUP KSIĄŻKĘ

 

 


Poniedziałek, Wrzesień 12, 2022, 08:30 | Brak komentarzy »

„Zaginiony Ollie”, autor: William Joyce, wydawca: PORADNIA K, wiek: 10+

Zapewne każdy z nas miał w dzieciństwie ulubioną zabawkę lub też przedmiot, który był dla niego cenny i ważny. Zgubienie takiej rzeczy jest bardzo przykre, w szczególności dla dziecka…, ale jeśli w grę wchodzi porwanie ukochanej zabawki, to nie ma żartów.

Ollie to ulubieniec małego chłopca imieniem Billy, ni to królik ni to miś, zszyty z kilku zabawek stworek staje się czymś wyjątkowym; przyjacielem, pocieszycielem, powiernikiem tajemnic. Pewnego dnia Ollie znika bez śladu…

Zaskakująca historia, utrzymana w wartkiej akcji, momentami straszna, chwilami wzruszająca, pełna zwrotów akcji w konwencji najlepszego kina. Główni bohaterowie wzbudzają ogromną sympatię, są nietuzinkowi, mają zaskakujące pomysły, ale co najważniejsze ich postępowanie w obliczu zła pozostaje dobre i pełne miłości.

Książka niesie ze sobą wiele mądrych treści pomiędzy wierszami, o których warto rozmawiać z dziećmi; na przykład: Czy sentencja „oko za oko” jest słusznym wyborem i najlepszym rozwiązaniem?

Plusami wydania są: duża, czytelna czcionka, ciekawe, dopracowane ilustracje, wciągająca historia z morałem.

Minusem książki jest fakt, że przygoda za szybko się kończy, a czytelnik pozostaje w niedosycie 😊

Na podstawie lektury powstał mini serial o tym samym tytule, dostępny na jednej z platform vod.

 

Polecamy czytać całą rodziną, bo zapewniam Was, że każdy znajdzie w tej opowieści coś dla siebie.

O książce więcej opowie Wam Staś – zapraszamy do słuchania!

 

KUP KSIĄŻKĘ

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 


środa, Wrzesień 7, 2022, 09:40 | 1 Komentarz »

Audiobook „Ala baba i dwóch rozbójników” , autor: Joanna Wachowiak, czyta: Dominika Kluźniak, wydawca: BIS, czas trwania: 2godziny 8 minut, wiek: 6+

Ala to młoda rezolutna dziewczynka, która musi dzielić pokój z bliźniakami. Chłopcy nie należą do najgrzeczniejszych i często dają w kość starszej siostrze. Ala wymyśla sposób, aby okiełznać niesfornych braci i zaczyna snuć niewiarygodną historię o kosmosie.

Bliźniacy tak pochłonięci opowiadaniem swojej siostry zaczynają wierzyć w jej zmyślone opowiadanie, co doprowadza do sytuacji bardzo humorystycznych.

Przeurocza książka o relacjach między rodzeństwem, o kreatywności, niosąca ze sobą przesłanie, że warto jest odróżniać rzeczy zmyślone od prawdziwego świata.

Wciągająca, fascynująca historia, świetny głos lektora, dużo śmiechu i morał – to największe atuty tej pozycji.

Audiobook dla całej rodziny, polecamy bardzo!

 

Kup książkę

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 


środa, Sierpień 31, 2022, 10:42 | 1 Komentarz »

„Szczęśliwy płaszcz Koziołka”, Autor: Tom Percival, wydawca: JEDNOŚĆ DLA DZIECI, wiek: 4+

Książka pod patronatem wopisie.pl – tu dzieci mają głos!

Koziołek otrzymał wyjątkowy prezent, przepiękny cenny płaszcz. Jednak spotyka na swojej drodze wielu potrzebujących: żaby, kota, kury… każdemu ze zwierząt udziela pomocy, odcinając ze swojego płaszcza po kawałku. Wyjątkowa rzecz z czasem staje się kawałkiem tkaniny zupełnie nie przypominającym przepiękny płaszczyk.

Bardzo mądra opowieść o niesieniu dobra, dzieleniu się tym, co dla nas najcenniejsze i poświęceniu, które może okazać się bardzo owocne.

Wspaniałe, duże kolorowe ilustracje wypełniają całe karty książki. Sam tekst spisany wierszem, jest idealny dla dzieciaków, które zaczynają przygodę z czytaniem, a młodszych czytelników na pewno nie znudzi.

Polecamy bardzo! A o samej książce opowie wam więcej Julia 😊 Zapraszamy do słuchania.

 

Kup książkę:

Tania książka

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 


Czwartek, Lipiec 28, 2022, 09:52 | 2 Komentarze »

„Strach ma wielkie oczy” , autor: Magdalena Młodnicka, wydawca: JEDNOŚĆ DLA DZIECI, wiek: 4+

Książka dla małych czytelników z serii: „Wielkie problemy małych ludzi", porusza temat znany każdemu. Strach nie jest jednak zależny od wieku i może dotykać zarówno młodszych jak i całkiem dorosłych…

Strach to zupełnie inne uczucie niż lęk, warto aby dzieci rozumiały tę różnicę i potrafiły reagować odpowiednio do sytuacji. Książka świetnie napisana, językiem prostym i zrozumiałym; otwiera możliwość dialogu z dziećmi o ich obawach.

Na uwagę zasługują duże, humorystyczne, kolorowe ilustracje, które wypełniają całe strony. Ważnym elementem publikacji  jest wyraźny druk, co pozwoli dzieciom zaczynającym przygodę z czytaniem samemu sięgać po książkę.

Porady napisane przez autorkę są proste, a zarazem skuteczne. Nam ta książka bardzo się spodobała.

Polecamy wszystkim!

 

Kup książkę:

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 


środa, Lipiec 27, 2022, 09:05 | Brak komentarzy »

„Zwierzuś. Opowiadania o zwierzętach”, Autor: Joanna Papuzińska, wydawca: LITERATURA, wiek: 6+

Na książkę składa się zbiór 12 opowiadań o zwierzętach. Takich które możemy spotkać w życiu codziennym, ale związane z nimi historie nie są zwyczajne. Szczególnie w okresie wakacyjnym, wraz z dziećmi mamy możliwość odkrywania niezliczonych i niesamowitych gatunków fauny.

„Podglądacze życia zwierząt muszą się z tym liczyć, że nie wszytko, co zobaczą, będzie miłe, słodkie i malownicze. Ale za to na pewno prawie wszystko ciekawe…”

Autorka i tym razem nie przestaje nas zaskakiwać. Każda opowieść sprawia, jakbyśmy byli w centrum wydarzeń i stali tuż obok bohaterów. A w książce „główne skrzypce grają” właśnie zwierzęta.

Polecamy wszystkim szczególnie na wakacje! 😊

 

Kup książkę:

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 


środa, Lipiec 20, 2022, 10:08 | Brak komentarzy »

„Ra Wszechmocny. Kot detektyw” Autor: Amy Butler Greenfield, wydawca: DWUKROPEK, wiek: 6+

Kot Faraona cieszy się wieloma przywilejami i nie spieszno mu do robienia czegokolwiek. Błogie lenistwo, jedzenie i drzemki - oto cały świat futrzaka. Najlepszym przyjacielem kocura jest pracowity i mądry skarabeusz Chepri, który namawia leniwego Ra do podjęcia śledztwa w sprawie zaginionego talizmanu.

Każdy rozdział książki to bardzo zabawna opowieść. Idąc tropem bohaterów, czytelnik rozwiązuje tajemniczą zagadkę, co wcale nie jest takie proste jak mogłoby się wydawać. Świetnie opisane postacie wywołują uśmiech; na przykład skarabeusz, który ma obsesję na punkcie łajna…

Duży, czytelny druk, wciągająca historia, kapitalne, żartobliwe ilustracje, główne postacie przedstawione z przymrużeniem oka.

Książka idealna na wakacyjny czas.

Polecamy!

 

Kup książkę:

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 


Czwartek, Lipiec 14, 2022, 09:36 | 1 Komentarz »

„Wszystkie kolory miłości” autor: Alba Castellví-Miquel, wydawca: JEDNOŚĆ DLA DZIECI, wiek: 4+

Historia małej, przesympatycznej dziewczynki o imieniu Klara, dla której miłość rodziców jest największym skarbem. Wszystko jednak zmienia się, gdy na świecie pojawia się jej braciszek…

Cała uwaga, która dotychczas skupiona była na jedynaczce, musi zostać podzielona na dwoje. Dziewczynka zupełnie tego nie rozumie i zaczyna zadawać pytania związane z miłością rodziców do dzieci. Czy rodzice kochają ją tak samo jak brata? Czy może dzielą swoją miłość między nich?

Spotkanie Klary z tajemniczą artystką, wywraca wszystko do góry nogami w sposobie myślenia małej dziewczynki. Okazuje się bowiem, że miłości nie da się zawłaszczyć, ująć w paragraf, czy też zważyć jej znaczenia…

Ciekawie ujęty temat miłości, wytłumaczony w sposób prosty, przejrzysty dla dziecka. Bardzo spodobały się nam ilustracje, pełne koloru, na całych stronach książki.

Polecamy lekturę!

 

Kup książkę:

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 


Czwartek, Lipiec 7, 2022, 10:00 | 1 Komentarz »

„Tajemnice głębin oceanu. Podmorska wyprawa z latarką w ręku – dla odważnych nurków”, autorzy: Lisa Regan Julia Adams, wydawca: JEDNOŚĆ DLA DZIECI, wiek: 6+

Jak zachęcić dzieci do odkrywania fantastycznego świata podmorskich głębin? Jak wzbudzić w nich wrażliwość na odkrywanie przyrody? Najlepiej zanurkować na kartach książki w ciemne, nieznane otchłanie oceanów.

Po obejrzeniu z dziećmi cyklu filmów dokumentalnych z legendarnym podróżnikiem i odkrywcą Jacques Cousteau, przyszedł czas na lekturę. Przyznam szczerze, że nie spodziewałem się tak dużego entuzjazmu u dzieci podczas czytania tej pozycji. Nie dość tego, że znajdziecie tutaj wiele ciekawostek, to macie możliwość za pomocą specjalnej latarki, samodzielnie znajdywać ukryte w głębinach zwierzęta.

Patent niby prosty, ale daje bardzo dużo radości i wzbudza ciekawość małego czytelnika. W naszej rodzinie książka krążyła od najmłodszego po najstarszego czytelnika, bo zawsze okazywało się, że jest coś nowego do odkrycia.

Fantastyczne duże ilustracje, wiele ciekawostek, możliwość samodzielnego przeszukiwania dna oceanu, to największe plusy tego wydania.

Polecamy wszystkim bez wyjątku!

 

Kup książkę:

 

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 


Poniedziałek, Lipiec 4, 2022, 10:13 | 1 Komentarz »

„Jedziemy na wycieczkę”, „Na ryneczku”, autor: Doro Gobel, wydawca: BABARYBA, wiek: 3+

Seria przepięknych obrazkowych książek dla najmłodszych. Wydawca postawił na kreatywność dziecka, które samo może wymyślać historię z wykorzystaniem ilustracji. Na każdej stronie znajdziecie całe mnóstwo szczegółów, detali, sytuacji, które tylko proszą się o to, aby je opowiadać.

Ponadto w każdej z książek, na ostatniej stronie znajdziecie garstkę bohaterów, których trzeba odszukać na obrazach. Jest to świetna zabawa na spostrzegawczość – nie tylko dla dzieci 😊

Bardzo podoba mi się, że wydanie jest kartonowe, ma grube karty, dzięki czemu mniejsze dzieci nie „popsują” książki.

Ta seria z pewnością rozwija wyobraźnię, daje możliwość odkrywania świata, wzbogaca słownictwo i co najważniejsze daje masę nieskończonej zabawy, czego dowodem jest zamieszczony poniżej wywiad z małym recenzentem 😊

Polecamy!

 

Kup książki:

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 


Czwartek, Czerwiec 30, 2022, 09:33 | 1 Komentarz »

„Zapiski wrednego kota”, autor: Katarzyna Terechowicz, Wojciech Cesarz, wydawca: LITERATURA, wiek: 7+

Czy chcielibyście się dowiedzieć co myśli o swoich właścicielach kot?

Książka jest niczym pamiętnik, opisujący codzienne wydarzenia, radości i smutki kota Mariana.  Kocur dziki i nieustraszony, choć nieraz w chwilach grozy chowa się za innymi, wiecznie głodny i uparty, niestrudzenie dąży do wyznaczonych celów.

Według Mariana ludzie to egoiści, wymyślający całą masę niepotrzebnych zakazów.

Opowiadania napisane w sposób bardzo humorystyczny, zawierają dużo tekstu, krótkie rozdziały zakończone podsumowaniem.

Książka lekka, zabawna, nie nudząca, w sam raz na okres wakacji.

O książce więcej opowie Wam Stasio 😊

Polecamy wszystkim!

 

Kup książkę:

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 


środa, Czerwiec 29, 2022, 09:05 | 2 Komentarze »

„Moja krew ma moc”, Autor: Justyna Wodowska, wydawca: DWUKROPEK, wiek: 6+

Książka pod patronatem wopisie.pl – tu dzieci mają głos!

 Krew nigdy nie była i nie jest wyłącznie czerwonym płynem znajdującym się w organizmach. Jest przede wszystkim symbolem życia, witalności i zdrowia. Od dawna w słowniku języka ojczystego i kulturze zadomowiły się wyrażenia o „braterstwie krwi”, „pokrewieństwie krwi”, „krwawej ofierze” …

Badania w dziedzinie mikrobiologii pod koniec XIX wieku spowodowały, że poznano morfologię i zaczęto określać krew jako płynną tkankę, w której mogą zachodzić zmiany patologiczne oraz która może być nośnikiem wielu chorób.

I to właśnie choroba krwi dotyka naszego bohatera książki – małego Adasia, który niespodziewanie zaczyna mieć niedobory czerwonych krwinek w organizmie.

Utrata energii, szybkie męczenie się, bladość.

Rodzice rozpoznając oznaki choroby postanawiają działać niezwłocznie i zapisują małego na badania krwi…

Książka ważna i potrzebna ukazująca problem nadmiernego spożywania „śmieciowego jedzenia” przez dzieciaki, uświadamiająca rodzicom i pociechom jak łatwo stać się ofiarą cukrów i fast foodów.

Znakomite ilustracje Magdy Jakubowskiej skierowane do najmłodszych, doskonale odzwierciedlają emocje związane z historią bohatera.

Polecamy wszystkim!

 

kup książkę:

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 


Piątek, Czerwiec 24, 2022, 10:01 | Brak komentarzy »

„Żegnaj, mój Łatku”, autor: Devon Sillett, wydawca: JEDNOŚĆ, wiek: od 6+

 Mądra i ciekawa książka, poruszająca temat straty ukochanego zwierzaka. Bardzo często dorośli nie potrafią sobie z tym tematem poradzić; a co dopiero dzieci? I bynajmniej nie chodzi tylko o śmierć zwierzęcia, ale także osoby bliskiej w rodzinie lub wśród przyjaciół.

Niestety w wielu domach jest to nadal temat tabu; Rodzice chcąc „chronić” swoje dzieci przed tematem śmierci wymyślają przeróżne, niestworzone historie, mając na celu odwrócenie uwagi od tego istotnego zagadnienia.

W naszym ludzkim doświadczeniu śmierć jest wrogiem życia. Autorka jednak przekazuje poprzez treść książki bardzo ważne przesłanie; aby nie dać się zdominować przez smutek i żal po stracie kogoś bliskiego. Oraz że z każdej trudnej sytuacji jest wyjście.

Polecamy!

O książce więcej opowie Julia - zapraszamy do uważnego słuchania 😊

 

Kup książkę:

 

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 


Wszelkie kopiowanie i rozpowszechnianie utworów w jakiejkolwiek formie bez zgody autora będzie rodziło skutki prawne na podstawie ustawy z dn. 4 lutego 1994 r. o Prawie autorskim i prawach pokrewnych.
ustawa TUTAJ
Copyright ©2021 wopisie.pl, dzieci mają głos!, All Rights Reserved.
 
 
Liczba odwiedzin: 13082
Ta strona może korzystać z Cookies.
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.

OK, rozumiem lub Więcej Informacji
Informacja o Cookies
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.
OK, rozumiem