Zaproś znajomych

środa, Czerwiec 1, 2022, 09:10 | Brak komentarzy »

„Kicia Kocia i Nunuś. Kto mieszka w zagrodzie?”, Autor: Anita Głowińska, wydawca: MEDIA RODZINA, wiek: 2+

„Kicia Kocia i Nunuś to cykl książeczek dla dzieci, który w ostatnich latach jest prawdziwym hitem w grupie wiekowej do 3 lat. Książeczki w krótki, zabawny sposób prezentują proste sytuacje z codziennego życia niemowlaków. Dzięki nim dzieci mogą uczyć się otaczającego świata oraz pierwszych słów.”

Tym razem bohaterowie odwiedzą zagrodę i poznają mieszkające tam zwierzęta, między innymi: kaczki, krowy, kury, owce, świnki…

Na każdej stronie znajdują się otwierane okienka, pod którymi ukrywają się przeróżne rzeczy i zwierzęta. Odkrywanie zwierząt i naśladowanie ich odgłosów sprawi dzieciakom niebywałą frajdę.

Polecamy dla najmłodszych dzieci!

 

Kup książkę:

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 


Wtorek, Maj 31, 2022, 08:28 | 1 Komentarz »

„Słowo na nowo. Biblia opowiedziana wierszem”, autor: Marcin Brykczyński, ilustracje: Marcin Piwowarski, wydawca: JEDNOŚĆ DLA DZIECI, wiek: od 4 +

Książka dla młodszych dzieciaków, napisana wierszem w przystępny sposób przedstawia najważniejsze wydarzenia i postacie z Biblii.

Jak stwierdziła nasza mała recenzentka, książka nie zanudza dzieci, co sprawia, że chce się po nią sięgać codziennie.

Dopracowane, kolorowe ilustracje przyciągają uwagę i znakomicie dopełniają całości wydania.

O książce więcej opowie Wam Julia, zapraszamy do uważnego słuchania :)

Polecamy!

 

Kup książkę:

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 


Poniedziałek, Maj 30, 2022, 09:17 | Brak komentarzy »

„Przyjaciel z przyszłości”, autor: David Baddiel, wydawca: LEMONIADA, wiek: 10+

 Historia Pip, żyjącej w 3020 roku to absolutna fantastyka. Dzięki zmodernizowanym gadżetom, ludzie przestali ze sobą rozmawiać i się spotykać, najlepszym przyjacielem człowieka jest jego klon, a za wszystko odpowiadają komputery.

Ludzie są zamknięci w swoich domach, w powietrzu latają zmutowane zwierzęta, a wszyscy mają wszczepione w mózgi bezprzewodowe chipy, pozwalające kontrolować codzienne życie. Na dodatek ustawa o kontroli narodzin pozwala na posiadanie tylko jednego dziecka, zatem jest ono z góry skazane na samotność…

Pewnego dnia przez przypadek Pip natrafia na portal czasoprzestrzenny i przenosi się w czasie do 2019 roku, gdzie spotyka się z zupełnie inną rzeczywistością niż ta jaką znała dotychczas.

Historia o przyjaźni, pokonywaniu kryzysów, z bardzo mądrym przesłaniem. Dużym plusem jest czytelny druk, wciągająca opowieść i sens jaki ze sobą niesie. Fantastyka dla nieco starszych dzieciaków.

 Polecamy!

 

Kup książkę:

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 


Wtorek, Maj 17, 2022, 11:08 | 2 Komentarze »

„Hop! hop! Książkę z bajki!”, autor: Sylvie Misslin, wydawca: KROPKA, wiek: 6+

"Królewny Józefina i Róża mają dość siedzenia bezczynnie i czekania na księcia z bajki. Biorą sprawy w swoje ręce! Dzielnie eksplorują zamki, jaskinie i inne miejsca pełne nietoperzy, smoków, niedźwiedzi i pajęczyn w poszukiwaniu księcia. Gdy zdaje się, że sukces jest już na wyciągnięcie ręki, królewny nieco tracą zapał. Czy uda im się osiągnąć cel? I czy na pewno jest nim znalezienie księcia z bajki?

Konstrukcja książki umożliwia dziecku decydowanie o dalszych przygodach bohaterek dzięki specjalnym zakładkom i ikonkom umieszczonym w tekście. Czytelnicy i czytelniczki aktywnie współtworzą historię, a to jeszcze większa frajda niż zwykle. Każda lektura to inne przygody!"

Polecamy!

 

 


środa, Maj 11, 2022, 09:03 | 3 Komentarze »

„Buziaczki”, autor: Nina Gato, ilustracje: Aleksandra Fabia, wydawca: DWUKROPEK, wiek: 3+

Książka pod patronatem wopisie.pl - tu dzieci mają głos!

Mali przedszkolacy, szczególnie w pierwszych grupach, przypominają wolne elektrony, które chadzają własnymi drogami, mając tysiące pomysłów na minutę. Prędzej czy później przychodzi czas, gdy odkrywają, że można bawić się również wspólnie z innymi rówieśnikami. Często W takich momentach pojawia się zjawisko „presji grupy” lub tak zwanego „oddziaływania rówieśników”, które jest normalnym cyklem rozwojowym dla każdego dziecka.

Warto jednak, aby nasze dzieci widziały, kiedy powiedzieć: „dość” …

Podobnie rzecz ma się z bohaterem książki, małym Buziaczkiem, który zostaje wbrew swojej woli wycałowany przez koleżanki w przedszkolu. Wstyd, zdenerwowanie, zagubienie i upokorzenie stają się pokłosiem tej sytuacji…

U kogo szukać pomocy? Kto najlepiej wtedy zrozumie?

Oczywiście że mama!

Bardzo mądra i potrzebna książka, mam wrażenie, że przede wszystkim dla dorosłych, pokazująca jak rodzic powinien zachować się w danej sytuacji. Dla dzieci z kolei wypływa nauka o tym, jak być asertywnym i umieć odmawiać nawet najlepszym kolegom czy koleżankom.

Na uwagę zasługuje również strona artystyczna publikacji; ilustracje są niczym pastelowe obrazy, całościowo wypełniające karty książki.

Polecamy wszystkim małym czytelnikom oraz ich rodzicom!

 

Zachęcam do zakupu książki:

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 


Wtorek, Maj 10, 2022, 08:37 | 2 Komentarze »

„Sir Borys Krzepki i kapryśna królewna”, Autor: Marc Starbuck, wydawca: DWUKROPEK, wiek: 3+

Książka pod patronatem: wopisie.pl - tu dzieci mają głos!

Bohaterem opowiadania jest rycerz Borys, silny, dzielny, honorowy; jednym słowem: cnota nie człowiek. Ale kto ma miękkie serce musi mieć twardą podstawę kręgosłupa 😉

Pewnego dnia rycerz otrzymuje list, w którym to królewna Ecie Pecie błaga go o pomoc. Nasz rycerz niewiele myśląc dosiada konia dzierżąc przy boku ostrą klingę, by na ratunek białogłowej się udać.

Okazuje się jednak, że strachy dziewczyny są bezpodstawne i nijak mają się do rzeczywistości. Sytuacja ta powtarza się wielokrotnie, a honorowy wojak za każdym razem przybywa z odsieczą, aby odkryć kolejne fanaberie królewny.

Zmęczony tym faktem Borys obmyśla plan…

Historia dla najmłodszych, pisana rymowanym wierszem, to zarazem historia pełna humoru, ale skrywająca cenny skarb w postaci mądrego morału, który traktować należy niezmiernie poważnie. Znakomicie, kolorowo zilustrowana bajka Będzie gratką dla każdego przedszkolaka. Obrazy są duże, pełne emocji, z humorystycznym zacięciem artysty.

Polecamy wszystkim małym czytelnikom!

 

Kup książkę:

 

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 


Poniedziałek, Maj 9, 2022, 08:44 | Brak komentarzy »

„Niedokończony eliksir nieśmiertelności”, autor: Katarzyna Majgier, wydawca: LITERATURA, wiek: 10+

Przedstawiamy Wam kolejną książkę z cyklu: „seria z dreszczykiem”. Choć jak mówi Stasio: „nie ma tam czego się bać”.

Opowieść o rodzinie, która przez pokolenia odnajduje w swoim domu tajemniczy eliksir… który zamienia mieszkańców w duchy. Jednocześnie wraz ze zmianą postaci, zmieniają się same charaktery bohaterów, którzy skosztowali specyfiku.

„Kim okażą się postacie rezydujące w domu, między innymi: nastoletnia grafomanka, skłóceni bliźniacy-dżentelmeni czy syn jednego z nich, który uwięziony w postaci dziecka, ma już dosyć swojego losu?”

Bardzo ciekawa, humorystyczna, wciągająca fabuła gwarantuje, że nie oderwiecie się od tej książki godzinami, a nauka płynąca z opowiadania da wam wiele do myślenia.

Polecamy!

 

Kup książkę:

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 


Piątek, Kwiecień 29, 2022, 09:05 | 1 Komentarz »

„Niedźwiadek się boi”, autor: Monika Kamińska, Ilustracje: Agnieszka Wajda, wydawca: DWUKROPEK, wiek: 3+

To już kolejna książka z serii przygód o misiu i jeżyku. Tym razem przyjaciele wybierają się na spacer daleko od swojego domu i niestety jest coś czego nie przewidzieli - zbiera się na burze. Jeżyk proponuję bezpieczne schronienie w jaskini, aby przeczekać załamanie pogody… okazuje się jednak, że niedźwiadek panicznie boi się nowego miejsca.

Piękna opowieść o przyjaźni, radzeniu sobie ze strachem, byciu „podporą” dla drugiej osoby. Na uwagę zasługują przepiękne, duże ilustracje, które przyciągają wzrok dzieci i znakomicie dopełniają całości opowiadania.

Polecamy wszystkim przedszkolakom!

 

Kup książkę:

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 


Czwartek, Kwiecień 28, 2022, 08:39 | Brak komentarzy »

„Wojna w Kuropatkach”, autor: Katarzyna Ryrych, wydawca: LITERATURA, wiek: 10+

Książka z cyklu „wojny dorosłych – historie dzieci”, porusza trudny i bolesny problem jakim jest emigracja. Codziennie na całym świecie, rodziny zmuszone są do tego, aby pozostawić własny dobytek i uciekać przed prześladowaniami i konfliktami zbrojnymi.

Afganistan, Somalia, Libia, Pakistan, Erytrea, Jemen czy Iran, to tylko niektóre z państw, stosujących terror wobec innowierców (głównie chrześcijan), gdzie prawo stoi ponad ludzkim życiem…

Autorka skupia się na historii, która dzieje się w niewielkiej miejscowości, tuż przy granicy z Białorusią. Choć z pozoru życie wygląda tam normalnie, dorośli robią zakupy, dzieci bawią się w piaskownicy; to jednak trwa tam nieustanna wojna.

Wojna o życie, wojna o przetrwanie, walka o człowieczeństwo.

Lektura przeznaczona jest dla starszych dzieci, myślę, że warto rozmawiać z nimi i podejmować również tak ważne tematy.

Polecamy!

 

Kup książkę:

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 


środa, Kwiecień 27, 2022, 08:56 | 1 Komentarz »

„Jak kangur i dziobak próbowali znaleźć szczęście”, Autor: Joanna Olejarczyk, wydawca: ADAMADA, wiek: 6+

Australijska preria, dwoje przyjaciół, oraz pytanie, które nie daje spać spokojnie… czym jest szczęście i jak je znaleźć?

Autorka zabiera nas w przepiękną, mądrą podróż śladami dzikich zwierząt, aby odkryć wraz z nimi tajemnice, o których nie śniło się nawet filozofom.

Bohaterami książki są dziobak i kangur; i to właśnie wraz z nimi dzieci przeżyją niesamowitą przygodę. Świetnym pomysłem jest sama narracja opowiadania, można bowiem czytając podążać śladami albo dziobaka, albo kangura. Kangur - zwierzę szybkie, dziobak – powolny; tak więc w pierwszym przypadku czytamy jedynie wybrane słowa z kart książki i okładki, natomiast przy drugim zwierzęciu czytamy wszystkie zdania.

Już samo czytanie sprawia niezwykłą frajdę.

Ale nie zapominajmy o samym sensie opowiadania, dzięki któremu możemy tłumaczyć naszym dzieciom, czym tak naprawdę jest szczęście i czy warto za nim gonić…

Dużym plusem wydania są przepiękne, bardzo oryginalne, kolorowe ilustracje, które do złudzenia przypominają aborygeńskie malowidła. Nadaje to książce niepowtarzalnego charakteru, oraz przekonuje że faktycznie historia dzieje się w Australii.

Polecamy wszystkim dzieciakom!

 

Kup książkę:

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 


Poniedziałek, Kwiecień 25, 2022, 09:05 | Brak komentarzy »

„Miejsce na skale” autor: Kate Temple Jol Temple, wydawca: KROPKA, wiek: 4+

Książka dla najmłodszego czytelnika to 2 całkiem skrajne historie. można ją czytać w dwojaki sposób, standardowo oraz na wspak.

Autorka porusza temat dokonywania wyborów w życiu… Jak głosi stare przysłowie: „każdy kij ma 2 końce”, tak i ta historia może mieć 2 różne zakończenia.

Polecamy dla przedszkolaków.

 

Kup książkę:

Tania książka

 

 


Piątek, Kwiecień 22, 2022, 11:06 | 2 Komentarze »

„Tata Oli nie umie przegrywać. Tom 9”, autor: Thomas Brunstrøm, wydawca: DWUKROPEK, wiek: 6+

To już kolejny tom serii przygód taty, Oli i Edzia. Autor nie zwalnia tempa i przychodzi ze świeżym, pełnym humoru scenariuszem. Tym razem tato odkrywa w sobie żyłkę zwycięzcy i gen mistrza…

Oczywiście wszystko kosztem swoich dzieci, z którymi wygrywa w każde wyzwanie, przechwalając się przy tym niemiłosiernie. Irytacja Oli sięga zenitu, postanawia zatem utrzeć nosa niewdzięcznemu tacie wygrywając z nim w gry planszowe.

Zawsze najbardziej rozbawia nas przewrotna koncepcja książki, gdzie dorosły zachowuje się jak dziecko, natomiast dzieci zdają się bardziej rozgarnięte i opanowane.

Przezabawna książka dla całej rodziny, przepiękne duże, kolorowe ilustracje, cała masa humoru, nauka płynąca z kart książki; to największe plusy całego wydania. Historia może stać się wyjściem do ciekawej dyskusji z dzieciakami, na temat emocji związanych z wygrywaniem i przegrywaniem…

Polecamy!

 

Kup książkę:

 

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 


Czwartek, Kwiecień 21, 2022, 09:49 | 1 Komentarz »

„Biszkopt, pingwin i reszta” autor: Renata Piątkowska, wydawca: BIS, audiobook: czyta Artur Barciś, czas nagrania: 1 godzina 24 minuty. Wiek: 7+

Na nagranie składa się 9 bardzo oryginalnych i nietypowych opowieści o zwierzętach. Oparte na faktach opowiadania są zarówno niesamowite jak i zaskakujące; ukazują bowiem zwierzęta jako istoty troskliwe, wierne, myślące, zdolne do poświęceń.

Z audiobooka dowiemy się na przykład o tym, że…

„Podczas pierwszej wojny światowej, wraz z gwałtownym wzrostem liczby i skuteczności niemieckich okrętów podwodnych, pierwszorzędnego znaczenia nabrał problem ich skutecznego zwalczania. Ówcześni specjaliści mieli w tej materii pomysły czasem dziwne, a niekiedy wręcz szalone…”

W tym celu stworzono specjalistyczny szwadron „mew bombowców”. Zadaniem tych ptaków było „zbombardowanie” peryskopu nieprzyjaciela własnymi odchodami, tak aby oślepić niemiecką załogę.

Opowieści przedstawione w tym wydaniu zaskakują, wywołują uśmiech na twarzy, czasami wzruszają. Ten audiobook to znakomita rozrywka dla całej rodziny,

polecamy!

 

Kup:

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 


Czwartek, Kwiecień 21, 2022, 09:49 | Brak komentarzy »

„Biszkopt, pingwin i reszta” autor: Renata Piątkowska, wydawca: BIS, audiobook: czyta Artur Barciś, czas nagrania: 1 godzina 24 minuty. Wiek: 7+

Na nagranie składa się 9 bardzo oryginalnych i nietypowych opowieści o zwierzętach. Oparte na faktach opowiadania są zarówno niesamowite jak i zaskakujące; ukazują bowiem zwierzęta jako istoty troskliwe, wierne, myślące, zdolne do poświęceń.

Z audiobooka dowiemy się na przykład o tym, że…

„Podczas pierwszej wojny światowej, wraz z gwałtownym wzrostem liczby i skuteczności niemieckich okrętów podwodnych, pierwszorzędnego znaczenia nabrał problem ich skutecznego zwalczania. Ówcześni specjaliści mieli w tej materii pomysły czasem dziwne, a niekiedy wręcz szalone…”

W tym celu stworzono specjalistyczny szwadron „mew bombowców”. Zadaniem tych ptaków było „zbombardowanie” peryskopu nieprzyjaciela własnymi odchodami, tak aby oślepić niemiecką załogę.

Opowieści przedstawione w tym wydaniu zaskakują, wywołują uśmiech na twarzy, czasami wzruszają. Ten audiobook to znakomita rozrywka dla całej rodziny,

polecamy!

 

Kup:

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 


Wtorek, Kwiecień 19, 2022, 09:05 | 1 Komentarz »

„Krokodylom wstęp wzbroniony” Autor: Heather Pindar, wydawca: DWUKROPEK, wiek: 3+

Książka pod patronatem: wopisie.pl – tu dzieci mają głos!

 

Książka przeznaczona jest dla najmłodszego czytelnika. Jest to przezabawne opowiadanie, którego akcja rozgrywa się w świecie dzikich zwierząt...

Zebra organizując urodzinową imprezę całkowicie zdyskredytowała mięsożerne krokodyle, widząc w nich zapewne zagrożenie dla swego przyjęcia.

Ale sprytne gadziny wymyślają przewrotny sposób, aby wkręcić się na imprezkę, co więcej; knują chytry plan pożarcia niewdzięcznych gości, żeby dać upust swojemu niezadowoleniu.

Niespodziewanie jednak, trzy żarłoczne krokodyle wpadają w imprezkowy szał i dają się ponieść dobrej zabawie, zapominając całkowicie o zemście.

Plusami wydania są: Świetne, humorystyczne, duże kolorowe ilustracje -przyciągają wzrok malucha, rozbawiają. Historia krótka, ale nie nudząca, można czytać ją kilka razy, na pewno dziecko nie rzuci jej na półkę po jednym przeczytaniu.

Zachęcam do wysłuchania najcenniejszej recenzji jaka może powstać; czyli samego małego czytelnika. W roli opiniotwórcy występuje trzyletni Bartek.

Zapraszam!

 

Kup książkę:

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 


Wszelkie kopiowanie i rozpowszechnianie utworów w jakiejkolwiek formie bez zgody autora będzie rodziło skutki prawne na podstawie ustawy z dn. 4 lutego 1994 r. o Prawie autorskim i prawach pokrewnych.
ustawa TUTAJ
Copyright ©2021 wopisie.pl, dzieci mają głos!, All Rights Reserved.
 
 
Liczba odwiedzin: 11413
Ta strona może korzystać z Cookies.
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.

OK, rozumiem lub Więcej Informacji
Informacja o Cookies
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.
OK, rozumiem