Wtorek, Kwiecień 14, 2020, 10:11 | 1 Komentarz »

"Opowiedz mnie" autor: Madalena Matoso, wyd: Babaryba.

Przedziwna to książka, ale w swojej prostocie genialna. Nie czytasz jej, ale w nią grasz, wybierając swoją postać, snujesz opowieść i nadajesz sens swoim bohaterom. Dzeciaki były zachwycone:)

Posłuchajcie opinii dzieci :)

polecam kupić TUTAJ lub na stronie wydawcy TU.

 


Czwartek, Kwiecień 9, 2020, 10:56 | 2 Komentarze »

„Strefa bałaganu” autor: Katarzyna Georgiou, ilustracje: Twórcze Smyki.

Przyznam szczerze, że nie znam dziecka, które samo z siebie utrzymuje bezwzględny porządek w pokoju. Zazwyczaj wchodząc do „królestwa” malucha potykamy się o pluszaka, klocki, lalki, samochodziki i tysiące innych niezidentyfikowanych obiektów, które co i rusz wbijają się w stopy.

Taki właśnie „twórczy bałagan” opisuje w swoich wierszach autorka „Strefy bałaganu” i jak sama pisze: „Twórczy bałagan w pokoju dziecka krainą wyobraźni, miejscem rozwiązywania problemów, skarbnicą fantazji i źródłem kreatywnego myślenia”.

PS: Żeby nie było nie zachęcamy dzieciaków do bałaganienia, wręcz przeciwnie 😉

Zapraszam na stronę autorki i zachęcam do wspierania polskich twórców: TU

Całą resztę opowie Stasio:

 


Poniedziałek, Kwiecień 6, 2020, 10:40 | 3 Komentarze »

"Powrót wieloryba" autor: Davies Benji, wydawnictwo: Znak.

Przyjaźń to bardzo ważna sprawa... a szczególnie jeżeli dotyczy dziecka i zwierzaka - w tym wypadku, nie byle pospolitego zwierza, lecz wieloryba. 

Bardzo pięknie zilustrowana książka dla młodszych czytelników; ukazuje dar jakim jest przyjaźń, jak również miłość do rodzica - która nie zna lęku.

Całą resztę opowie Wam Nati : zapraszamy!

 Polecam kupić dla malucha TUTAJ

 


Piątek, Kwiecień 3, 2020, 09:52 | 4 Komentarze »

"Bałtyckie zwierzaki" autor: Patrycja Wojtkowiak - Skóra, ilustracje: Olga Demidova, wydawnictwo: Dwukropek.

Bałtyk... nasze morze, od zawsze kojarzone ze śledziem, dorszem i glonami.

Książka ta rozwiewa wszelkie mgliste stereotypy, które powszechnie utrwalamy. Ukazuje bowiem świat bałtyckich zwierząt, dotąd nam nie znany, przepiękny w swej naturze i warty poznania. Poprzez krótkie rymowane wiersze, autorka prowadzi dzieci przez głębię Bałtyku, by odkrywać z nimi tajemnice dna morza. Na uwagę zasługuje również piękne, albumowe wydanie. 

Całą resztę opowie Wam Stasio :)

Książkę można zakupić TUTAJ


środa, Kwiecień 1, 2020, 10:53 | 2 Komentarze »

"Gdy Pola się zgubi" autor: Gabriela Rzepecka - Weiss, ilustracje: Magdalena Kozieł - Nowak, wydawnictwo: Dwukropek.

Chyba nie ma nic gorszego dla rodzica, gdy dziecko się zagubi. Czy to w tłumie w sklepie, czy na wyjeździe wakacyjnym... Tu nie ma żartów i trzeba trzymać się podstawowych zasad, które pomogą dziecku bezpiecznie odnaleźć opiekuna.

Książka jest pomocna dla malucha, jak również dla rodziców, bo poprzez kilka prostych opowieści, daje przykład jak należy zachować się w trudnej sytuacji.

Zapraszam do wysłuchania opinii Julci :)

Jako tata Książkę polecam bardzo! Do kupienia TUTAJ

 


Poniedziałek, Marzec 30, 2020, 11:19 | 1 Komentarz »

"Amory, zaloty i podboje" (czyli niesamowite historie o rozmnażaniu w świecie przyrody) autor: Szymon Drobniak, Maria Łepkowska, wydawnictwo: BabaRyba.

To nie jest kolejna książka z cyklu: „ile waży”, „jaką ma długość”, „czy jest niebezpieczny”. To lektura  dla ciekawskich dzieci, którym nie wystarczają informacje zawarte w Wikipedii.

Temat przetrwania gatunków nie wydaje się być ciekawym na tyle by opisywać go w książce, a jednak autorzy podeszli do tematu od nieco innej strony. Poprzez krótkie, niejednokrotnie okraszone humorem historie, ukazują w prosty i przystępny sposób złożone procesy jakie odbywają się w świecie zwierząt i roślin. To na prawdę pouczająca książka, która podbiła serca dzieci.

Zapraszam do wysłuchania opinii naszego najstarszego czytelnika:

Książkę można kupić TUTAJ, lub na stronie wydawcy TU.

 

 


Czwartek, Marzec 26, 2020, 09:32 | Brak komentarzy »

"Gdzieś daleko, bajka eko" autor: Izabela Skorupka, Ilustracje: Anna Gensler, wydawnictwo: Dwukropek.

Ekologia - jak nauczyć dziecko czym jest i dlaczego jest ważna? Najlepiej poprzez bajkę. 

Bajka eko jest świetnym przykładem, jak można fajnie, z humorem poprzez edukację pokazywać najmłodszym, że warto dbać o planetę, że segregacja śmieci jest czymś naturalnym, tak jak mycie rąk przed jedzeniem. Co dla mnie istotne - jako rodzica, książka nie niesie ze sobą treści ideologicznych, jest pomocą , jak ciekawie przedstawić dzieciom problem zaśmiecenia Ziemi.

książkę można kupić TUTAJ

Zapraszam do wysłuchania naszych małych recenzentek tym razem w duecie ;)


Poniedziałek, Marzec 23, 2020, 09:08 | Brak komentarzy »

"Plastik fantastik?" autor: Eun-Ju Kim & Ji-Won Lee, wydawnictwo: BabaRyba.

Chyba nikt z nas nie potrafi wyobrazić sobie życia bez tworzyw sztucznych, w tym plastiku. Ale tak jak ze wszystkim, również i z tego dobrodziejstwa trzeba korzystać odpowiedzialnie.

Książka w sposób bardzo ciekawy pokazuje młodym czytelnikom, jak powstaje plastik, jakie ma zastosowanie, dlaczego jest nam potrzebny, czemu jest tak niebezpieczny dla środowiska i co najważniejsze, jak dbać o to, by ze świata nie zrobić wysypiska. Dla nas to była bardzo pouczająca książka (nie tylko dla dzieci :)

Zapraszam do wysłuchania recenzji:

Książkę można kupić TUTAJ, lub u wydawcy TU.

 


Czwartek, Marzec 19, 2020, 10:25 | 2 Komentarze »

"Maleńki pirat" autor: Alicia Acosta, Monica Carretero, wydawnictwo: Dwukropek.

Nie łatwo jest być malutkim, a tym bardziej nie łatwo być malutkim piratem - o czym doskonale przekonał się bohater książki. Jedni mogą Cię ignorować, jeszcze inni nie rozumieją nic, z tego co do nich mówisz. Ale czym jest mały wzrost, gdy serce ma się duże i głowę pełną pomysłów?

Znakomita książka z mądrym przesłaniem i przepięknymi ilustracjami, zachwyciła moją dzielną załogę małych czytelników. Jako tata polecam wszystkim, ale najważniejsze jest to, co mówią dzieci - posłuchajcie sami.

Zapraszam!

książka do kupienia TUTAJ

 


środa, Marzec 18, 2020, 10:21 | 2 Komentarze »

"Dziecięcy świat, tomik wierszy dla smyków z wyobraźnią" : autor: Katarzyna Georgiou, ilustracje: Ziemko Issel.

Nie łatwo jest zainteresować dzieci poezją. Zdarza się, że wiersze dla najmłodszych są zwyczajnie nudne, nie zrozumiałe i dzieciaki po dwóch zdaniach nie mają pojęcia o czym czytamy. W przypadku Katarzyny Georgiou sprawa ma się zupełnie inaczej; autorka pisze swoje wiersze prostym, zrozumiałym językiem dla dziecka. Okraszone humorem teksty z ciekawymi ilustracjami, sprawiły dużo radości dzieciakom. Na pewno nie raz powrócimy do tego tomiku.

Zaprzaszam do odwiedzenia strony autorki TUTAJ

Zapraszam do wysłuchania opinii Stasia: :)

 


Poniedziałek, Marzec 16, 2020, 10:05 | 1 Komentarz »

"SUPER ZWIERZAKI" - Raphael Martin & Guillaume Plantevin, wydawnictwo: BabaRyba

Chyba nie ma dziecka w wieku 8 lat, które nie zna żadnego superbohatera. Czy to Batman, Spiderman czy inny zamaskowany gość... Ale niewielu wie, że superbohaterowie w świecie zwierząt żyją na prawdę i są wokół nas. O tym własnie opowiada ta fascynująca książka "Super zwierzaki".

Można powiedzieć, że to encyklopedia ciekawostek w pigułce, gdzie dziecko ma możliwość dowiedzieć się faktów i mitów o świecie zwierząt. Ile jaj składa żółw? Ile waży hipopotam? Czy z jadu skorpiona można zrobić lek? Dla wszystkich ciekawskich :) Zapraszam do wysłuchania opinii Stasia:

 Książkę można kupić TUTAJ lub na stronie wydawcy TU


Czwartek, Marzec 12, 2020, 12:47 | 3 Komentarze »

"Tumtum, dudniący słoń" autor: Anya Damiron / Pablo Pino, wydawnictwo: Dwukropek.

Uwaga! Nadchodzi Słoń Tumtum, to ciężki kaliber, bo tyle ton wagi, to nie byle co w świecie zwierząt. Czy łatwo z wyglądem olbrzyma znaleźć przyjaciół? Czy należy osądzać innych po wyglądzie? O tym właśnie opowiada, ta świetnie zilustrowana i napisana książka. Przepiękne, kolorowe, duuuuże - jak nasz bohater obrazy i świetna fabuła sprawiają, że chce się do niej wracać i wracać i...

Resztę opowie Wam fachowiec od bajek - czyli Nati, choć mała to z duuużym sercem. Zapraszam do wysłuchania:

 A książka do nabycia TUTAJ (polecam!)

 


środa, Marzec 11, 2020, 11:35 | Brak komentarzy »

"Pupy, ogonki i kuperki" autor: Mikołaj Golachowski, ilustracje: Maria Bulikowska, wydawnictwo: BabaRyba.

Co może być ciekawego w pupkach i ogonkach? Pierwsze skojarzenie jest dość mylne. Okazuje się bowiem, że książka niesie ze sobą wiele ciekawostek z życia zwierząt, które wcale nie są takie oczywiste jak by się wydawać mogło. Trzydzieści krótkich opowieści o tym jak zwierzęta radzą sobie za pomocą swoich kuperków i ogonków, aby przetrwać, bądź też zdobyć serce partnerki np: skunksy, pająki, pawie... Bardzo ciekawa książka.

Książkę można kupić TUTAJ, lub na stronie wydawcy TU.

Posłuchajcie zresztą sami opinii Stasia:

 

 


Piątek, Marzec 6, 2020, 16:50 | Brak komentarzy »

„Ohyda mała księga obrzydliwości” Emmanuelle Figueras, Gael Beullier. Wydawnictwo: Babaryba.

Jest to na pewno jedna z najbardziej oryginalnych książek z jaką się spotkaliśmy. Przedstawione w niej fakty, na temat zwierzęcych zachowań są nietuzinkowe, cudaczne i z pewnością nie znajdziecie ich przeglądając encyklopedię zwierząt.

Przezabawnie napisana, językiem prostym i dostępnym dla dzieciaków,  szczegółowo opowiada o tym, jak natura w swojej prostocie jest niesamowita, a wydawało by się prozaiczne sprawy np: wypróżniania, są bardzo ważnym elementem przetrwania gatunków.

Czy ta książka jest „ohydna” jak głosi tytuł? Dla dzieciaków była niczym odkrywanie nowej, nieznanej planety, a przy tym cała masa śmiechu sprawia, że na pewno nie raz powrócą do tej pozycji, a ohyda jest przecież czymś na porządku dziennym.

Zapraszam do wysłuchania recenzji dzieci na temat książki:

Książkę można kupić TUTAJ , oraz na stronie wydawcy TU.

 


Wtorek, Marzec 3, 2020, 10:07 | Brak komentarzy »

"Dawno, dawno temu... opowieści dla 6- latka"

Kompendium i zbór najpiękniejszych bajek świata w jednej książce? Zachwyci każdego malucha, jak i starszaka, choć tytuł błednie wskazuje, że to tylko dla 6- latków. Bajki ponadczasowe, nie ulegające przeterminowaniu i wciąż uczące, zaskakujące, wzruszjące. Książkę warto mieć w swojej biblioteczce.

Polecam ciekawą opinię Stasia na temat:

 Książkę można kupić TUTAJ


Copyright ©2020 w opisie, recenzje dzieci, All Rights Reserved.
 
 
Liczba odwiedzin: 185
Ta strona może korzystać z Cookies.
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.

OK, rozumiem lub Więcej Informacji
Informacja o Cookies
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.
OK, rozumiem