Poniedziałek, Marzec 30, 2020, 11:19 | 1 Komentarz »

"Amory, zaloty i podboje" (czyli niesamowite historie o rozmnażaniu w świecie przyrody) autor: Szymon Drobniak, Maria Łepkowska, wydawnictwo: BabaRyba.

To nie jest kolejna książka z cyklu: „ile waży”, „jaką ma długość”, „czy jest niebezpieczny”. To lektura  dla ciekawskich dzieci, którym nie wystarczają informacje zawarte w Wikipedii.

Temat przetrwania gatunków nie wydaje się być ciekawym na tyle by opisywać go w książce, a jednak autorzy podeszli do tematu od nieco innej strony. Poprzez krótkie, niejednokrotnie okraszone humorem historie, ukazują w prosty i przystępny sposób złożone procesy jakie odbywają się w świecie zwierząt i roślin. To na prawdę pouczająca książka, która podbiła serca dzieci.

Zapraszam do wysłuchania opinii naszego najstarszego czytelnika:

Książkę można kupić TUTAJ, lub na stronie wydawcy TU.

 

 


Czwartek, Marzec 26, 2020, 09:32 | Brak komentarzy »

"Gdzieś daleko, bajka eko" autor: Izabela Skorupka, Ilustracje: Anna Gensler, wydawnictwo: Dwukropek.

Ekologia - jak nauczyć dziecko czym jest i dlaczego jest ważna? Najlepiej poprzez bajkę. 

Bajka eko jest świetnym przykładem, jak można fajnie, z humorem poprzez edukację pokazywać najmłodszym, że warto dbać o planetę, że segregacja śmieci jest czymś naturalnym, tak jak mycie rąk przed jedzeniem. Co dla mnie istotne - jako rodzica, książka nie niesie ze sobą treści ideologicznych, jest pomocą , jak ciekawie przedstawić dzieciom problem zaśmiecenia Ziemi.

książkę można kupić TUTAJ

Zapraszam do wysłuchania naszych małych recenzentek tym razem w duecie ;)


Poniedziałek, Marzec 23, 2020, 09:08 | Brak komentarzy »

"Plastik fantastik?" autor: Eun-Ju Kim & Ji-Won Lee, wydawnictwo: BabaRyba.

Chyba nikt z nas nie potrafi wyobrazić sobie życia bez tworzyw sztucznych, w tym plastiku. Ale tak jak ze wszystkim, również i z tego dobrodziejstwa trzeba korzystać odpowiedzialnie.

Książka w sposób bardzo ciekawy pokazuje młodym czytelnikom, jak powstaje plastik, jakie ma zastosowanie, dlaczego jest nam potrzebny, czemu jest tak niebezpieczny dla środowiska i co najważniejsze, jak dbać o to, by ze świata nie zrobić wysypiska. Dla nas to była bardzo pouczająca książka (nie tylko dla dzieci :)

Zapraszam do wysłuchania recenzji:

Książkę można kupić TUTAJ, lub u wydawcy TU.

 


Czwartek, Marzec 19, 2020, 10:25 | 2 Komentarze »

"Maleńki pirat" autor: Alicia Acosta, Monica Carretero, wydawnictwo: Dwukropek.

Nie łatwo jest być malutkim, a tym bardziej nie łatwo być malutkim piratem - o czym doskonale przekonał się bohater książki. Jedni mogą Cię ignorować, jeszcze inni nie rozumieją nic, z tego co do nich mówisz. Ale czym jest mały wzrost, gdy serce ma się duże i głowę pełną pomysłów?

Znakomita książka z mądrym przesłaniem i przepięknymi ilustracjami, zachwyciła moją dzielną załogę małych czytelników. Jako tata polecam wszystkim, ale najważniejsze jest to, co mówią dzieci - posłuchajcie sami.

Zapraszam!

książka do kupienia TUTAJ

 


środa, Marzec 18, 2020, 10:21 | 2 Komentarze »

"Dziecięcy świat, tomik wierszy dla smyków z wyobraźnią" : autor: Katarzyna Georgiou, ilustracje: Ziemko Issel.

Nie łatwo jest zainteresować dzieci poezją. Zdarza się, że wiersze dla najmłodszych są zwyczajnie nudne, nie zrozumiałe i dzieciaki po dwóch zdaniach nie mają pojęcia o czym czytamy. W przypadku Katarzyny Georgiou sprawa ma się zupełnie inaczej; autorka pisze swoje wiersze prostym, zrozumiałym językiem dla dziecka. Okraszone humorem teksty z ciekawymi ilustracjami, sprawiły dużo radości dzieciakom. Na pewno nie raz powrócimy do tego tomiku.

Zaprzaszam do odwiedzenia strony autorki TUTAJ

Zapraszam do wysłuchania opinii Stasia: :)

 


Poniedziałek, Marzec 16, 2020, 10:05 | 1 Komentarz »

"SUPER ZWIERZAKI" - Raphael Martin & Guillaume Plantevin, wydawnictwo: BabaRyba

Chyba nie ma dziecka w wieku 8 lat, które nie zna żadnego superbohatera. Czy to Batman, Spiderman czy inny zamaskowany gość... Ale niewielu wie, że superbohaterowie w świecie zwierząt żyją na prawdę i są wokół nas. O tym własnie opowiada ta fascynująca książka "Super zwierzaki".

Można powiedzieć, że to encyklopedia ciekawostek w pigułce, gdzie dziecko ma możliwość dowiedzieć się faktów i mitów o świecie zwierząt. Ile jaj składa żółw? Ile waży hipopotam? Czy z jadu skorpiona można zrobić lek? Dla wszystkich ciekawskich :) Zapraszam do wysłuchania opinii Stasia:

 Książkę można kupić TUTAJ lub na stronie wydawcy TU


Czwartek, Marzec 12, 2020, 12:47 | 3 Komentarze »

"Tumtum, dudniący słoń" autor: Anya Damiron / Pablo Pino, wydawnictwo: Dwukropek.

Uwaga! Nadchodzi Słoń Tumtum, to ciężki kaliber, bo tyle ton wagi, to nie byle co w świecie zwierząt. Czy łatwo z wyglądem olbrzyma znaleźć przyjaciół? Czy należy osądzać innych po wyglądzie? O tym właśnie opowiada, ta świetnie zilustrowana i napisana książka. Przepiękne, kolorowe, duuuuże - jak nasz bohater obrazy i świetna fabuła sprawiają, że chce się do niej wracać i wracać i...

Resztę opowie Wam fachowiec od bajek - czyli Nati, choć mała to z duuużym sercem. Zapraszam do wysłuchania:

 A książka do nabycia TUTAJ (polecam!)

 


środa, Marzec 11, 2020, 11:35 | Brak komentarzy »

"Pupy, ogonki i kuperki" autor: Mikołaj Golachowski, ilustracje: Maria Bulikowska, wydawnictwo: BabaRyba.

Co może być ciekawego w pupkach i ogonkach? Pierwsze skojarzenie jest dość mylne. Okazuje się bowiem, że książka niesie ze sobą wiele ciekawostek z życia zwierząt, które wcale nie są takie oczywiste jak by się wydawać mogło. Trzydzieści krótkich opowieści o tym jak zwierzęta radzą sobie za pomocą swoich kuperków i ogonków, aby przetrwać, bądź też zdobyć serce partnerki np: skunksy, pająki, pawie... Bardzo ciekawa książka.

Książkę można kupić TUTAJ, lub na stronie wydawcy TU.

Posłuchajcie zresztą sami opinii Stasia:

 

 


Piątek, Marzec 6, 2020, 16:50 | Brak komentarzy »

„Ohyda mała księga obrzydliwości” Emmanuelle Figueras, Gael Beullier. Wydawnictwo: Babaryba.

Jest to na pewno jedna z najbardziej oryginalnych książek z jaką się spotkaliśmy. Przedstawione w niej fakty, na temat zwierzęcych zachowań są nietuzinkowe, cudaczne i z pewnością nie znajdziecie ich przeglądając encyklopedię zwierząt.

Przezabawnie napisana, językiem prostym i dostępnym dla dzieciaków,  szczegółowo opowiada o tym, jak natura w swojej prostocie jest niesamowita, a wydawało by się prozaiczne sprawy np: wypróżniania, są bardzo ważnym elementem przetrwania gatunków.

Czy ta książka jest „ohydna” jak głosi tytuł? Dla dzieciaków była niczym odkrywanie nowej, nieznanej planety, a przy tym cała masa śmiechu sprawia, że na pewno nie raz powrócą do tej pozycji, a ohyda jest przecież czymś na porządku dziennym.

Zapraszam do wysłuchania recenzji dzieci na temat książki:

Książkę można kupić TUTAJ , oraz na stronie wydawcy TU.

 


Wtorek, Marzec 3, 2020, 10:07 | Brak komentarzy »

"Dawno, dawno temu... opowieści dla 6- latka"

Kompendium i zbór najpiękniejszych bajek świata w jednej książce? Zachwyci każdego malucha, jak i starszaka, choć tytuł błednie wskazuje, że to tylko dla 6- latków. Bajki ponadczasowe, nie ulegające przeterminowaniu i wciąż uczące, zaskakujące, wzruszjące. Książkę warto mieć w swojej biblioteczce.

Polecam ciekawą opinię Stasia na temat:

 Książkę można kupić TUTAJ


Niedziela, Marzec 1, 2020, 10:24 | 1 Komentarz »

"Dzień w Zwierzaczkowie: Pora na doktora"
Autor: Sharon Rentta

Tym razem odwiedziliśmy Zwierzaczkowo i poznaliśmy pracę lekarzy. Kapitalnie zilustrowana książka pokazuje maluchom jak działa szpital, jakie sprzęty są używane przez lekarzy, z jakimi dziwnymi przypadłościami zmagają się mieszkańcy Zwierzaczkowa. Zabawna, pouczająca i... dla ciekawskich :)

Książka do kupienia TUTAJ

Zapraszam do wysłuchania Natalki:

 


środa, Luty 26, 2020, 09:01 | Brak komentarzy »

Pieniek otwiera muzeum” – Johnsen shild Kanstad.

Przezabawna książeczka dla najmłodszych czytelników, opowiadająca o leśnym Pieńku, który uwielbia spacerować po lesie - znajdując przy tym całą masę „skarbów”.

Ile razy wracając ze spaceru dzieciaki przynoszą do domu piórko, szyszkę, patyk, kamyk – no bo się przyda. Pieniek wraz z babcią ma plan i postanawia otworzyć muzeum, by prezentować szerszej publice swoje znaleziska. Jak mu poszło? Czy muzeum to dobry pomysł? O tym przeczytajcie sami, a tymczasem:

Posłuchajcie opinii Julki 😊

 Książka do kupienia TUTAJ


Poniedziałek, Luty 24, 2020, 09:28 | Brak komentarzy »

„Dlaczego rekiny nie chodzą do dentysty?” - Petra Maria Schmitt, Christian Dreller.

Książka w formie krótkich opowiadań, która daje wyjaśnienie na wiele pytań w życiu malucha, na przykład: przyrody, anatomii, fizyki, biologii.

Wzbogacona dodatkowo kolorowymi ilustracjami, wyjaśniającymi opisywane zjawiska. Fajnie przedstawione i opisane ciekawostki przyciągają uwagę dzieciaków, uczą jak zbudowany jest świat i pomagają zrozumieć wiele zawiłych problemów w prosty sposób.

Ale na ten temat więcej powiedzą dzieci, zapraszam do wysłuchania: 😊

Książkę można kupić TUTAJ

 

 

Sobota, Luty 22, 2020, 10:04 | Brak komentarzy »

Jak ważna jest babcia, każdy wie. „Babcia na jabłoni” autor: Mira Lobe.

Bardzo mądre opowiadanie o chłopcu, który jako jedyny na swojej ulicy nie miał babci. Z tego też powodu wymyślił sobie babcię, która mieszkała na jabłoni.

Dzielna, z poczuciem humoru, odrobinę zwariowana i pełna ekspresji babcia staje się wymyślonym przyjacielem chłopca. Aż pewnego dnia tytułowy bohater Andy, napotyka na swojej drodze samotną staruszkę…

 książkę można nabyć bezpośrednio TUTAJ

Całą resztę dopowie Stasio 😊

 

 

Czwartek, Luty 20, 2020, 10:06 | 2 Komentarze »

Tym razem o książce z cyklu Mali Odkrywcy „Moje Ciało”, autorów Ruth Martin i Allan Sanders.

Dlaczego się od siebie różnimy? Jak działa nasze ciało? Dlaczego czujemy ból? Czym zajmuje się mój mózg? Na te i inne pytania dociekliwych maluchów, znajdziecie odpowiedzi właśnie w tej książce. W sposób prosty wyjaśnione są ciekawostki na temat ludzkiego organizmu, tego jak działa, co czuje, jakie zachodzą w nim procesy.

Więcej na temat opowie Julka 😊

 


Copyright ©2020 w opisie, recenzje dzieci, All Rights Reserved.
 
 
Liczba odwiedzin: 12842
Ta strona może korzystać z Cookies.
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.

OK, rozumiem lub Więcej Informacji
Informacja o Cookies
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.
OK, rozumiem