Ja, akcja

Ja akcja księga działania

„Ja, akcja. Księga działania”

Peter H. Reynolds Susan Verde

Wydawca: MAMANIA 

Wiek: 5+

„Wszystko zaczyna się od pierwszego kroku. Jedno nasiono zapoczątkuje cały ogród, jedna nuta to początek pięknej melodii, jedna wyjęta cegła zacznie burzyć mur.”

Księga działania jest przeznaczona dla młodszych czytelników. Autorka skupia się na tym, aby przekazać dzieciom jak ważna jest wiara we własne siły. Jak istotne jest to, aby się nie poddawać i walczyć o swoje wartości.

Czasami działanie jednej osoby, może pociągnąć za sobą pozytywne bądź negatywne skutki. Autorzy skupiają się na pozytywach. Rzeczach ważnych i potrzebnych, takich jak przyjaźń, relacje międzyludzkie oraz tym, jak jednostka może zmienić świat.


Na uwagę zasługują ładnie wykończone, kolorowe ilustracje, które na dużej jest zatrzymują wzrok malucha. Obrazy Petera Reynoldsa są pełne uroku i życia. Wydaje się, że przekazują więcej niż krótkie zdania na kartach książki.

Tekstu jest mało. Pojedyncze zdania mogą sprawić, że dzieci starsze będą się po prostu nudzić przy tej lekturze.

Sam przekaz od autorów jest jasny i czytelny.


Minusami książki są:

– Medytacje i autorefleksje dla dzieci jednoznacznie wyciągnięte z buddyzmu – zawarte na ostatniej stronie od autorów (Nie tego spodziewam się po książce dla dzieci).

– Zbyt duże skupienie się jedynie na własnej osobie ( Egocentryzm ).

Reasumując; sama książka nie jest zła, pomysł, wykonanie i wydanie są najwyższej jakości. Autorka jednak nie zachęciła mnie do czytania innych jej książek swoim dzieciom.


Postaw mi kawę na buycoffee.to


Ja akcja księga działania

Ja akcja księga działania

Ja akcja księga działania

Jedna myśl na temat “Ja, akcja

Dodaj własny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

| Theme: Dzieci maja glos by Marcin Durejko.

Up ↑