Jak pies z kotem


„Jak pies z kotem” autor: Paweł Wakuła, wydawca: Literatura, wiek: 6+

Książka pod patronatem wopisie.pl – tu dzieci mają głos!

Paweł Wakuła należy do jednych z najbardziej ulubionych przez moje dzieciaki pisarzy literatury dziecięcej. Potrafi napisać zarówno książkę dla nastolatka, jak i dla malucha, a robi to w sposób iście mistrzowski.

Bohaterami opowiadania jest nie kto inny jak Azor oraz Mruczek. Dwa zupełnie różne charaktery, oddalone od siebie jak Neptun od Ziemi, a jednak pozostający sobie bliscy jako serdeczni przyjaciele. Azor, zwierzak czynu; nie lubi nic nie robić i nie zadowala go leżenie na kanapie, typowy pies zadaniowy, ze specjalną umiejętnością majsterkowania.

Kot, spod znaku wolnego ducha, wiecznie zrelaksowanego osobnika, którego nie da się łatwo wyprowadzić z równowagi. Spanie i wylegiwanie się całymi dniami dostarcza mu energii do życia; cechują go umiejętności menadżerskie, w tym najbardziej mówienie innym co mają zrobić.

I tym razem autor nie zawiódł oczekiwań dzieciaków. Książka wypełniona inteligentnym humorem, ciekawymi postaciami – nie tylko tytułowych bohaterów. To opowieść o przyjaźni, o tym, aby nie przejmować się zbytnio rzeczami, na które nie mamy wpływu, aby dążyć do celu i być wiernym tym których szanujemy i kochamy.

Polecamy wszystkim dzieciakom i ich rodzicom, nie zawiedziecie się!

O samej książce więcej opowiedzą dzieciaki – zapraszam do uważnego słuchania 😊


Postaw mi kawę na buycoffee.to


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

| Theme: Dzieci maja glos by Marcin Durejko.

Up ↑