Już, już!

już już

„Już, już!” autor: Katarzyna Wasilkowska, wydawca: LITERATURA, wiek: 12+

Książka, to oparta na faktach opowieść o zwyczajnej dziewczynce. Ola wychowuje się w kochającej i bezpiecznej rodzinie, ma dwójkę rodzeństwa, uroczego pieska; jest miła zaradna i doskonale radzi sobie w szkole. Już od najmłodszych lat nasza bohaterka wykazuje uzdolnienia plastyczne, manualne i artystyczne; jest pojętna i lubiana przez rówieśników.

Ola dostaje po starszej siostrze komputer, który z początku wydaje się jej być niepotrzebnym gratem. Z czasem jednak za namową rówieśników dziewczynka odkrywa możliwości jakie dotąd skrywał przed nią świat wirtualny. Wkracza w świat gry online „kryształowego zamku”.

I tak naprawdę tu zaczyna się właściwa opowieść… a w zasadzie droga bohaterki do uzależnienia i upadku.

Mam nadzieję, że większość rodziców zdaje sobie sprawę z zagrożeń, które istnieją w internecie, szczególnie jeśli dotyczy to naszych dzieci. Mało osób jednak zdaje sobie sprawę jak firmy technologiczne potrafią manipulować umysłami młodego odbiorcy.

Dźwięk, obraz, interakcja z użytkownikami; są to fundamenty które stanowią o sukcesie gry. A ten mierzony jest czasem spędzonym przed ekranem.

Media wirtualne stały się czymś w rodzaju współczesnych narkotyków. To nie do końca przenośnia. Wszak firmy technologiczne wykorzystują techniki psychologiczne do uzależniania ludzi.

Co więcej, aby odczuwać satysfakcję dziecko musi z coraz większym nasileniem wykonywać te same czynności, podobnie, jak osoba uzależniona od substancji, która musi przyjmować je w coraz większej ilości.

Bohaterka książki zatraca się w świecie wirtualnym, pogarsza się w nauce, kłamie, jest skłócona z rodziną i przyjaciółmi. Autorka krok po kroku prowadzi czytelnika w mroczny świat uzależnienia, Ukazując w szczegółach postęp nałogu.

Nie jest to książka łatwa prosta i przyjemna. Ale na pewno jest to książka bardzo ważna zarówno dla dzieci jak i wychowawców, rodziców. Opisane w niej zdarzenia Pokazują prawdę o tym jak łatwo można przeoczyć zło, które może stać się udziałem naszych najbliższych.

Polecamy!


Postaw mi kawę na buycoffee.to


już już

już już

już już

2 myśli na temat “Już, już!

Dodaj własny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

| Theme: Dzieci maja glos by Marcin Durejko.

Up ↑