Kot kameleon


„Kot Kameleon” audiobook, autor: Joanna Wachowiak, czyta: Dominika Kluźniak, czas nagrania: 1 godzina, 29 minut, wydawca: BIS, wiek: 7+

Natalia nie jest zadowolona, gdy musi zostać na kilka dni na wsi u babci Anieli. Tam nie ma co robić, wieje nudą, nie ma telewizora, konsoli do gier i innych dzieci.

Na dodatek okazuje się, że tata przypadkowo zamienił walizki i mała została bez swoich zabawek. Zamiast jej ulubionego Tygryska są koszule taty…

Cóż więc robić?

Okazuje się jednak, że u babci Anieli wszystko jest niezwykłe; w szczególności stary, zakurzony strych, który skrywa niezwykłe sekrety.

W domu mieszka również stary, piękny kocur, który niestety nie przepada za dziećmi. Kot stale jej unika, ale to dzięki niemu dziewczynka poznaje niezwykłą tajemnicę i odkrywa świat fantazji.

Wyobraźnia to jeden z najważniejszych elementów, świadczących o prawidłowym rozwoju dziecka. Nie służy tylko zabawie, choć oczywiście jest w niej potrzebna: dzięki niej lalki zaczynają mówić, z krzeseł powstaje dom, a karton po telewizorze zamienia się w statek kosmiczny.

Albert Einstein mawiał, że: „ Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona, a wyobraźnia – nie”.

Polecamy bardzo tę fantastyczną książkę!


Postaw mi kawę na buycoffee.to2 myśli na temat “Kot kameleon

Dodaj własny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

| Theme: Dzieci maja glos by Marcin Durejko.

Up ↑