Królowie Polski


„Królowie Polski i książęta w wierszykach” autor: Tomasz Elbanowski, ilustracje: Małgorzata Flis, wydawca: wierszykidonauki.pl, wiek: 10+

Nauka historii wcale nie musi być nudna czego dowodem jest ta właśnie książka. Poczet królów Polski przedstawiony w zabawnej i ciekawej formie krótkich wierszyków, tak aby dziecko mogło skojarzyć go z danym władcą.

Ciężko jest spamiętać wszystkich królów, a tym bardziej z czego zasłynęli w historii. Autor postanowił poprzez krótkie wierszowe skojarzenia przedstawić najważniejsze dla danego władny atrybuty; tak na przykład: „Sobieski Turkom wymierzył karę i chrześcijańską obronił wiarę” – nawiązanie do najsławniejszej wygranej Sobieskiego zwanej „Odsieczą wiedeńską”.

Na uwagę zasługują ciekawie opisane, krótkie noty biograficzne każdego z władców. Zawierają historię czym dany król się wsławił dla Polski bądź czym skrewił względem ojczyzny. Pomocna do nauki okazać się może oś czasu, gdzie nie przedstawiono dat, a jedynie wizerunki każdego z bohaterów książki, tak aby można było ich przyporządkować do danego wieku.

Nie zapominajmy również o bardzo ważnym czynniku jakim są ilustracje w książkach. I tu znajdziemy przepiękny, klasyczny, kolorowy styl rysunku, tak charakterystyczny dla epok królewskich

Podsumowując; bardzo ciekawa, ucząca książka dla każdego dziecka, które historię chce poznać, bądź ma kłopoty z jej przyswojeniem.

Polecamy!


Postaw mi kawę na buycoffee.toDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

| Theme: Dzieci maja glos by Marcin Durejko.

Up ↑