Kulki mocy

kulki mocy i podziemne superbohaterki

„Kulki mocy i podziemne superboharetki”, autor: Paulina Płatkowska, wydawca: LITERATURA, wiek: 6+

Książka pod patronatem wopisie.pl – tu dzieci mają głos!

Gdy z końcem XIX wieku W Niemczech tworzono małe ogrody dla robotników nieposiadających własnych działek nikt nie mógł przypuszczać, że zyskają one tak dużą popularność i stanął się zarazem częścią kultury Polski.

Mowa o rodzinnych ogródkach działkowych, w skrócie ROD lub RODOS. W latach 90 weekendowe spędzanie czasu na działkach było niemalże „sportem narodowym”. Całe rodziny, zaopatrzone w kosze piknikowe, termosy z herbatą, koce i leżaki, pakowały się do swoich fiatów 126 p, aby korzystać z dobrodziejstw ogródków działkowych.

Taki właśnie ogródek mają dziadkowie Feli, małej, ale bardzo rezolutnej i ciekawskiej dziewczynki. Świat ogrodnictwa jest niezwykle bogaty, o czym dowiaduje się nasza bohaterka wyruszając z dziadkami na „działkową przygodę”.

Pomagając w drobnych pracach na świeżym powietrzu, mała poznaje co to kompost, do czego służy i dlaczego jest tak potrzebny do wzrostu roślin i użyźniania gleby.

Co jednak najważniejsze, Fela poznaje prawdziwe superbohaterki, a mianowicie nie pozorne i często niedoceniane dżdżownice…

Książka jest napisana w sposób prosty i zrozumiały, zachęca do spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Jest dowodem na to, że dzieci mogą się uczyć nieustannie i co najważniejsze poznawać niesamowitą przyrodę – wystarczy, że wyjdą z domu.

Wielki ukłon należy się również w strony ilustratorki Aleksandry Krzanowskiej, za niebywałe poczucie humoru, doskonałe zrozumienie tekstu oraz dziecięcej wrażliwości na obraz.

W książce jest błogo, kolorowo, dowcipnie, po prostu wiosennie!

Polecamy wszystkim dzieciakom, które mają odwagę i chęć odkleić się od kanapy i poznawać naturę!


Postaw mi kawę na buycoffee.to


kulki mocy i podziemne superbohaterki

kulki mocy i podziemne superbohaterki

kulki mocy i podziemne superbohaterki

3 myśli na temat “Kulki mocy

Dodaj własny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

| Theme: Dzieci maja glos by Marcin Durejko.

Up ↑