Mały pastuszek


„Mały pastuszek i Boże Narodzenie”, autorka: Margret Nussbaum, wydawca: Jedność, wiek: 3+

Bohaterem opowieści jest pastuszek Dawid. W jedną z nocy ginie mu jedna z owiec powierzona przez ojca do pilnowania. Chłopiec bardzo przeżywa stratę zwierzęcia, bo to przez jego niedopatrzenie mała owieczka zaginęła…

W kolejnych akapitach dowiadujemy się, że ta noc jest wyjątkowa, jest nocą narodzenia się małego Jezusa w Betlejem. Tam też „zawołani” przez anioła podążają wszyscy okoliczni pastuszkowie, w tym i młody Dawid, aby oddać pokłon nowemu życiu.

Wciągająca krótka historia ma na celu zwrócenie uwagi dzieciom na prawdziwy sens świąt Bożego Narodzenia oraz temat bliski każdemu w tym czasie – obdarowywania innych prezentami. Na uwagę zasługują przepięknie zinterpretowane ilustracje, kolorowe i zachęcające do czytania kolejnych stron.

Nam książka bardzo się podobała, maluchy nie mogły oderwać wzroku od złotych połyskujących w świetle lampki gwiazd, a sama fabuła nieuchronnie przypomina nam, że święta tuż tuż i co za tym idzie, warto zacząć przygotowywać się do niech nie tylko materialnie, ale przede wszystkim mentalnie.

Jeśli szukacie dla swoich maluchów świątecznych opowieści, nie możecie pominąć tej publikacji.

Polecamy!


Postaw mi kawę na buycoffee.to


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

| Theme: Dzieci maja glos by Marcin Durejko.

Up ↑