Moc wrażliwości

Moc wrażliwości


Wrażliwość dziecka to cecha, która, odpowiednio rozumiana i wspierana, może być źródłem wielu pozytywnych cech, takich jak empatia, kreatywność i głębokie zrozumienie innych. Kluczem jest zapewnienie dziecku wsparcia i akceptacji, które pomogą mu rozwijać się w zdrowy i harmonijny sposób. A co zrobić, jeśli dziecko jest nadwrażliwe?

Bohaterka książki, Maja jest dzieckiem nadwrażliwym, przebodźcowanym, lękliwym, płaczliwym i drażliwym. Zupełnie nie potrafi poradzić sobie z emocjami…

Rodzina dziewczynki stara się bardzo ją wspierać, jest to chwilowe uspokojenie, ale nie przynosi to rozwiązania problemu.

Autorka zwraca uwagę na bardzo ważną kwestię, która dotyka coraz większej części dzieci. Nadmierne korzystanie z mediów, zbyt duża ilość zajęć pozalekcyjnych, intensywny harmonogram, brak spokoju i wyciszenia – to wszystko składa się na przeciążenie emocjonalne najmłodszych.

W książce opisana jest rola, jaką odgrywa obcowanie z naturą. Nasza bohaterka zaczyna dostrzegać zalety bycia na łonie przyrody. Czas spędzony na łonie natury pomaga jej w redukcji stresu i lęku, poprawiając nastrój i samopoczucie.

Książka oprócz czytelnego tekstu zawiera przepięknie malowane ilustracje. Kolorowe, pełne detali, doskonale odzwierciedlających treść.

Polecamy!


Postaw mi kawę na buycoffee.to


Moc wrażliwości

Moc wrażliwości

Moc wrażliwości

Moc wrażliwości

Moc wrażliwości

Książkę polecamy kupić na stronie wydawcy! – LINK

Jedna myśl na temat “Moc wrażliwości

Dodaj własny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

| Theme: Dzieci maja glos by Marcin Durejko.

Up ↑