Mysi domek. W muzeum

Mysi domek. W muzeum

„Sam i Julia w Muzeum. Mysi domek”, Autor: Karina Schaapman, wydawca: MEDIA RODZINA, wiek: 4+

Lektura do czytania/przeglądania oparta jest na Mysiej rezydencji, gdzie głównymi bohaterami są dwie myszki: Sam i Julia. Domek Myszy to projekt artystyczny Kariny Schaapman, który został zbudowany jako tło dla tej książki dla dzieci.

 Domek Myszy wykonany jest z kartonów i papieru. We wnętrzu autorka wykorzystała autentyczne tkaniny z lat 50., 60. i 70. oraz wszelkiego rodzaju odpady. Ilustracje, są zdjęciami tego niesamowitego projektu.

Dbałość o detale i szczegóły jest tu niezmiernie istotna. Można powiedzieć, że jest to całkiem inny świat, nostalgiczny, ciepły i baśniowy. Sama książka to dzieło sztuki, który można podziwiać na żywo w Amsterdamie.

Opowiadanie natomiast skupia się na myszkach, które wraz z wujkiem wybierają się na pchli targ, aby kupić kilka interesujących przedmiotów. Okazuje się, że zdobyte przez myszki rzeczy mają dużą wartość historyczną. Aby dowiedzieć się więcej o zakupionych przedmiotach mali bohaterowie udają się do muzeum…

I tu zaczyna się prawdziwa przygoda. Maluchy nie za bardzo wiedzą, jak należy zachowywać się w muzeum; hałasują, dotykają eksponatów, robią wokół siebie dużo zamieszania. Sam i Julia zaczynają jednak odkrywać niezmierzone bogactwa, jakie daje spotkanie ze sztuką i historią. Uczą się czym jest sinolog czy bibliofil, oraz tego jak należy zachowywać się w muzeum.

Książka jest znakomitą pozycją zarówno dla dzieci, które uczą się czytać, jaki i tych, które są na etapie oglądania obrazków. Wydanie jest duże, solidne, tekst czytelny i zrozumiały.

Wszystko to sprawia, że „Mysi domek”, to książka z każdej strony wyjątkowa.

Polecamy bardzo!


Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jedna myśl na temat “Mysi domek. W muzeum

Dodaj własny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

| Theme: Dzieci maja glos by Marcin Durejko.

Up ↑