Myślisz, że tak ci źle?

tak ci źle?

„Myślisz, że tak ci źle? Życie dzieci w starożytnym Egipcie”, autor: Chae Strathie, wydawca: Wilga, wiek: 9+

Sprzątanie pokoju, praca domowa, wyniesienie śmieci, myślisz, że tak ci źle? Dobrze, że nie urodziłeś się w starożytnym Egipcie…

Jest to książka z serii The British Museum, która przedstawia doświadczenia dzieci w różnych okresach historycznych. Publikacja ma na celu przyjrzenie się różnym aspektom życia starożytnych Egipcjan (zarówno bogatych, jak i biednych) i porównanie go z dzisiejszym stylem życia, w tym modą, domem, edukacją, jedzeniem, rozrywką i medycyną.

Autorka szczegółowo opisuje ciekawostki z życia afrykańskich dzieci i w sposób humorystyczny porównuje z dzisiejszymi czasami.

I tak na przykład, jeśli dzisiaj dziecko boli gardło to dostaje syropek i po sprawie. W starożytnym Egipcie nie znano leków, szczepionek i syropów, tak więc dzieci musiały znosić ból, dopóki sam nie przeszedł. Jeżeli ból był bardzo uporczywy i nie niknął po kilku dniach sporządzano specjalną miksturę, na przykład według takiego oto przepisu:

„Oko świni, antymon (pierwiastek chemiczny stosowany w zapałkach), ochrę (rudy barwnik) oraz nieco miodu utrzeć porządnie, zmieszać razem i wlać do ucha pacjentowi, aby natychmiast ozdrowiał.  Następnie wyrecytować zaklęcie…”

Można się tylko domyślać jakie były konsekwencje takiego leczenia.

Książka zawiera bardzo ładne, kolorowe i ciekawe ilustracje. Pośród nieskończonych ciekawostek i nowinek książka niesie ze sobą ważną lekcję historii. Edukacja z poczuciem humoru.

Polecamy bardzo!


Postaw mi kawę na buycoffee.to


myślisz, że tak ci źle?
myślisz, że tak ci źle?
myślisz, że tak ci źle?
myślisz, że tak ci źle?

Jedna myśl na temat “Myślisz, że tak ci źle?

Dodaj własny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

| Theme: Dzieci maja glos by Marcin Durejko.

Up ↑