Najlepszy tata na świecie

Najlepszy tata na świecie

„Najlepszy tata na świecie”, autor: Nathaniel H’Limi, wydawca: BABARYBA, wiek: 6+

Książka pokazuje jak zmienia się życie mężczyzny, Gdy w jego świecie pojawia się dziecko. Wiąże się to ze zmianą starych przyzwyczajeń, nauką nowych rzeczy, poświęceniem i odpowiedzialnością.

Nowy człowiek w rodzinie to nie rybki w akwarium, piesek, czy też kolejny kotek…

Bezsprzecznie ojciec odgrywa bardzo istotną rolę w życiu swojego dziecka, pomagając mu w rozwoju osobowości, kształtując jego tożsamość i poczucie własnej wartości, w taki sposób, aby dążyło do pełnej samodzielności.

Czułość i wyrozumiałość, surowość i autorytet; to Wszystko sprawia że każdy ojciec jest bardzo potrzebny w życiu dziecka.

W książce odnajdziemy postać taty, który z niecierpliwością wyczekuje swojego maluszka. Ale co najważniejsze, uczestniczy w jego codzienności zaraz po urodzeniu.

Tata pomaga mamie myć noworodka, wstaje do niego w nocy, zmienia pieluchy, robi zakupy. Te z pozoru prozaiczne rzeczy nie są wcale takie proste dla mężczyzny. Ojcostwo uczy dojrzałości, spojrzenia ponad swój egoizm i swoje potrzeby.

Poświęcenie swojego czasu, zrezygnowanie z siebie, stają się dowodem miłości i odpowiedzialności za drugiego człowieka.

Książka okraszona jest humorem, choć nie znajdziecie tutaj dużo tekstu, obrazy mówią bardzo wiele. Kolorowe, pełnowymiarowe ilustracje, zapełniające całe strony barwnymi sytuacjami z życia są bardzo ładne.

W naszej rodzinie ta pozycja sprowokowała mnie do wyciągnięcia starych zdjęć I powspominania, jak to było kiedy nasze dzieci były maleńkie i jak zmieniały się z biegiem lat.

W dzisiejszych czasach niejednokrotnie ojcowie bardziej utożsamiają się z firmą i wykonywanym zawodem niż z rodziną. Zdarza się, że uciekają od odpowiedzialności, lub po prostu nie chcą zmienić swojego życia, bo tak im wygodnie…

Ta książka jest wdzięcznością dla każdego ojca, który potrafi zejść z podium, który w pełni realizuje trud wychowania dziecka w rodzinie. Taki tata jest przykładem i inspiracją dla tych którzy poszukują wzorów do naśladowania.

Polecamy tę wyjątkową pozycję! Nie tylko na dzień ojca 😉


Postaw mi kawę na buycoffee.to


Najlepszy tata na świecie

Najlepszy tata na świecie

Najlepszy tata na świecie

Jedna myśl na temat “Najlepszy tata na świecie

Dodaj własny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

| Theme: Dzieci maja glos by Marcin Durejko.

Up ↑