Niezwykłe budowle

niezwykłe budowle

„Opowieści o niezwykłych budowlach”, Autor: Stepanka Sekaninova, wydawca: ADAMADA, wiek: 9+

Bohaterami książki są bocian Filip oraz jego nieodłączny przyjaciel żaba imieniem Skoczek. Wybierają się oni w podróż dookoła świata, śladami najpiękniejszych i najbardziej oryginalnych budowli. Odkrywają zaskakujące ciekawostki ze świata architektury, uczą się nowych pojęć i starają zrozumieć piękno sztuki.

Oprócz tak oczywistych budowli jak Wieża Eiffla i Koloseum, nasi przyjaciele przedstawiają bardzo oryginalne cuda sztuki; dom nad wodospadem, willa Tugendhatów, Burdż Chalifa.

Książka jest kapitalnym wstępem do nauki dla dzieci, edukacji architektury i krajobrazu. Z niej dowiemy się na przykład czym jest architektura organiczna, renesansowa, gotycka.

Znajdziecie tu bardzo dużo smaczków i ciekawostek. Co zainspirowało Walta Disneya do zbudowania słynnego zamku? Co się stało ze złotym nitem z mostu Golden Gate? Dla kogo zbudowano Tadż Mahal? Dlaczego w Korei Południowej istnieje budynek w kształcie toalety?

Książka ozdobiona jest fantastycznymi ilustracjami, pełnymi koloru i humoru. Przedstawione informacje są krótkie, ale treściwe, nie zanudzaj ją małego czytelnika, ale pobudzają jego ciekawość.

Polecamy!


Postaw mi kawę na buycoffee.to


niezwykłe budowle
niezwykłe budowle
niezwykłe budowle
niezwykłe budowle

Jedna myśl na temat “Niezwykłe budowle

Dodaj własny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

| Theme: Dzieci maja glos by Marcin Durejko.

Up ↑