O dzielnym Myszaku

O dzielnym Myszaku

„O dzielnym Myszaku spod Mądrego Drzewa”, autor: Katarzyna Ryrych, wydawca: CZYTELNIA, wiek: 6+

Bohaterem opowiadania jest mała mysz imieniem Myszak. Jest dość nieśmiały i strachliwy, brakuje mu pewności siebie i wiary we własne talenty. Pewnego dnia zostaje zmuszony do opuszczenia wraz z rodziną swojego domu, wyrusza w nieznane…

W nowym miejscu, do którego sprowadza się mysia rodzina, rośnie stare, wielkie drzewo. I tu dzieje się rzecz nadzwyczajna; okazuje się bowiem, że nasz mały bohater rozumie mowę Mądrego Drzewa i potrafi z nim rozmawiać.

Gdy Myszakowi wydaje się, że odnalazł już „bezpieczną przystań”, sprawy komplikują się. Na horyzoncie pojawia się wielka burza, która w książce jest synonimem wojny i prześladowań. Myszka musi stawić czoło swoim lękom i odnaleźć w sobie odwagę.

W obliczu wielu konfliktów zbrojnych, można powiedzieć, że jesteśmy w stanie „wojny światowej”. I chociaż wszyscy mówią o pokoju, nikt tak naprawdę go nie przestrzega. Przykładem mogą być zapomniane konflikty w Afryce, a które po dziś dzień dotykają istnienia milionów rodzin.

Książka jest wzruszającą i nostalgiczną opowieścią o tym jak świat dorosłych widzi mało dziecko. Poruszone przez autorkę tematy; rodziny, społecznej akceptacji, bycia ważnym i potrzebnym mogą stać się tematem do rozmowy z naszymi dziećmi o tym co w życiu jest ważne.

Polecamy!


Postaw mi kawę na buycoffee.to


O dzielnym Myszaku spod mądrego drzewa

O dzielnym Myszaku spod mądrego drzewa

O dzielnym Myszaku spod mądrego drzewa

O dzielnym Myszaku spod mądrego drzewa

3 myśli na temat “O dzielnym Myszaku

Dodaj własny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

| Theme: Dzieci maja glos by Marcin Durejko.

Up ↑