O nas

Jest to pierwszy w Polsce podcast tematyczny, gdzie opinie o książkach wyrażają same dzieci.

Dzień dobry,

Nazywam się Marcin Durejko, jestem założycielem strony i pomysłodawcą projektu “Dzieci mają głos”.

Ale o mnie już wystarczy, bo nie zamierzam tu promować własnej osoby.

A na pisanie bloga o auto sukcesach nie mam po prostu czasu 😉

Współpracuje z piątką fantastycznych dzieciaków, które na stronie opowiadają o przeczytanych książkach. I to właśnie im poświęcę więcej treści.


Staszek – lat 11. Niekwestionowany mistrz matematycznych łamigłówek i naukowych dylematów, zagorzały wielbiciel gry w szachy. Technologia nie ma przed nim tajemnic. A jeżeli takowe się pojawią to Staś na pewno je złamie.

Julia – lat 9. Czempionka lekkoatletyki, w szczególności biegów na krótkim dystansie. Miłośniczka gimnastyki i sportu, której marzeniem jest zdobywanie olimpijskich medali dla Polski.

Natalia – lat 6. Jeśli ktoś lubi słodycze musi koniecznie zwrócić się z prośbą do „Nati”. Pasjonatka gotowania, a w szczególności pieczenia; słodyczy, babeczek, kremów, ciast przeróżnych. Dzielna i zawsze uśmiechnięta. Nie zna słów: „nie da się”! Marzy o otwarciu własnej cukierni.

Bartek – lat 4. Zdecydowanie bardziej woli posługiwać się młotkiem i śrubokrętem niż siedzieć z pluszakami. Poszukujący swojej życiowej drogi wieczny super bohater; odziany w pelerynę, maskę i nieodłączne narzędzia do majsterkowania.

Ola – lat 3. Zanim nauczyła się mówić już potrafiła śpiewać. I tak zostało do dziś. Muzyka, taniec, śpiew. Dziewczyna do tańca i do różańca. Maskotka drużyny. Niebawem zadebiutuje w swoim pierwszym wywiadzie dla naszego projektu.

Nad całością projektu czuwa Beata, kobieta o wielu talentach. Dbając o systematyczność, estetykę i porządek w grupie jest osobą spajającą nasze zamysły.

Pomimo rożnych zainteresowań i pasji, łączy nas jedna – wspólna: czytanie książek. Dlatego też powstała ta witryna, aby dzielić się z innymi tym co najlepsze! Wartościowymi książkami 😊


W czasach, gdy prościej jest sięgnąć po smartfon niż literaturę, my zachęcamy młodych do czytania książek; pobudzania ciekawości, kształtowania inteligencji i rozwijania wyobraźni.

Promujemy czytelnictwo wśród dzieci!


| Theme: Dzieci maja glos by Marcin Durejko.

Up ↑