Odkrywam świat


Seria Odkrywam świat: „To mój dzień. Opowiedz, co robisz każdego dnia”, „To moje emocje. Opowiedz, co czujesz”. Autor: Magdalena Młodnicka, wydawca: JUPI JO!, wiek: 3+

Bohaterami wszystkich książek w serii są Mania i Tynio sympatyczne rodzeństwo.

Mały czytelnik najpierw poznaje daną emocję, oglądając scenki, których uczestnikami są bohaterowie książeczki, a następnie odpowiada na pytanie, np. Mania jest smutna czy zła? i wybiera odpowiednią buźkę. Dzięki temu, podążając za bohaterami, maluch uczy się rozpoznawać emocje i kojarzyć je z konkretnymi sytuacjami i zachowaniami. W książce pozna następujące emocje: radość, smutek, złość, strach, zawstydzenie, zdziwienie, znudzenie.

W drugiej książeczce czytelnik poznaje poszczególne pory dnia i kojarzące się z nimi czynności, oglądając fotografie, a następnie podąża za bohaterami i dowiaduje się, jak wygląda ich dzień. Każda scenka kryje w otwieranym okienku zagadkę, którą maluch z ciekawością rozwiązuje. Rano odsłania roletę, żeby sprawdzić, jaka jest pogoda, dowiaduje się, co jedzą Mania i Tynio, w jakich popołudniowych zajęciach uczestniczą, jak pomagają rodzicom.

Kartonowa książka z zaokrąglonymi rogami i łatwymi do otwierania okienkami jest przyjazna dziecku. Wspólne czytanie i oglądanie to świetne wprowadzenie w temat dziecięcych uczuć i inspiracja do rozmowy.


Postaw mi kawę na buycoffee.to


Odkrywam świat

Odkrywam świat

Odkrywam świat

Odkrywam świat

Jedna myśl na temat “Odkrywam świat

Dodaj własny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

| Theme: Dzieci maja glos by Marcin Durejko.

Up ↑