Opowieść wigilijna

„Opowieść wigilijna” ,Autor: Charles Dickens, wydawca: GREG, wiek: 9+

Ebenezer Scrooge, główny bohater książki, to człowiek samotny. Poprzez swoje skąpstwo, chytrość i bezwzględne traktowanie innych odwrócił się od świata, ludzi oraz swojej rodziny. Z pogardą traktuje bliskie sobie osoby, a jedynym jego celem jest wzbogacenie się kosztem innych.

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia odwiedza go duch zmarłego współpracownika, który oznajmia przybycie trzech zjaw: Ducha Wigilijnej Przeszłości, Duch Tegorocznego Bożego Narodzenia oraz Ducha Przyszłych Wigilii.

W ten sposób ma się dokonać przemiana głównego bohatera, a podróże jakie odbywa pomagają mu zrozumieć co w życiu jest tak naprawdę najważniejsze…

Klasyka literatury w nowym odświeżonym wydaniu; dużym plusem jest czytelny druk, wyjaśnienia trudnych słów dla najmłodszych, ilustracje.

Pomimo iż książka została napisana ponad 170 lat temu, pozostaje niezmiennie aktualna. Zawarte w niej nauki pozostają ponadczasowe i niosą nadzieję, że nigdy nie jest za późno na zmianę swojego postępowania. I każdy, nawet najbardziej wyrachowany człowiek zasługuje na swoją szansę, by odmienić swoje życie.

Polecamy wszystkim!


Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jedna myśl na temat “Opowieść wigilijna

Dodaj własny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

| Theme: Dzieci maja glos by Marcin Durejko.

Up ↑