Opowieści o świętych

Opowieści o świętych

„Opowieści o świętych. Inspirujące przygody pełne łaski i odwagi” ,Autor: Wallace Carey, wydawca: Nowa Baśń, wiek: 10+

Kim jest Święty?

Nie rodzą się ani lepsi ani odważniejsi od innych. Tak na przykład Grzegorz Wielki uciekł, gdy lud Rzymu wybrał go na biskupa, Jan Maria Vianney nie potrafił odrabiać prostych szkolnych zadań, a święta Bernadeta była zbyt chora, by bawić się z innymi dziećmi.

Święci nie zawsze są dobrzy, często błądzą i podejmują nietrafne decyzje, ale to co ich wyróżnia na tle świata, to wiara, że w życiu jest coś więcej niż tylko to co widać na własne oczy. Bohaterzy książki udowadniają, że Wiara nie jest powodem do wstydu, ale przeciwnie, jest dowodem na to, że człowiek odnalazł swoją ścieżkę w życiu i nie musi już więcej szukać.

„Ludzie boży”, często mylnie postrzegani są jako ascetyczni, smutni, zamyśleni i ubodzy. Żywoty świętych opisane w tej książce, to także historie ludzi sukcesu, którzy niejednokrotnie osiągnęli w życiu Wszystko, a pomimo to nie byli szczęśliwi.

Ich wiara okazała się jednak silniejsza od władzy, pieniędzy, wpływowych urzędników…

Historie spisane w tej książce zawierają głęboką tajemnicę, która towarzyszy człowiekowi od początku istnienia i spędza sen z powiek filozofom i myślicielom – a mianowicie sens życia i śmierci.

Jak pisał piętnastoletni święty, Karol Acutis: „Wszyscy rodzimy się jako oryginały, ale wielu z nas umiera jako fotokopie”.

Oprócz pięknie spisanych historii, publikacje zdobią wyjątkowe grafiki artysty wizualnego Nicka Thornborrow’a, który na co dzień tworzy animację do gier wideo, np.” God of war”.

Zachęcamy do lektury!


Postaw mi kawę na buycoffee.to


Opowieści o świętych

Opowieści o świętych

Opowieści o świętych

Opowieści o świętych

3 myśli na temat “Opowieści o świętych

Dodaj własny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

| Theme: Dzieci maja glos by Marcin Durejko.

Up ↑