Polecamy

Polecamy wydawnictwa; szukasz ciekawych, wartościowych książek dla swojego dziecka?

 A może zastanawiasz się nad idealnym prezentem dla kogoś bliskiego :) Te wydawnictwa, to sprawdzone marki w świecie książek dla dzieci, 

testowane przez naszych małych recenzentów ;)


 
 

Wydawnictwo JAGUAR

Wydawnictwo Jaguar powstało w 2004 roku. Od 2017 roku jest częścią międzynarodowej grupy wydawniczej Bonnier Books AB, w skład której wchodzą również Wydawnictwo Marginesy www.marginesy.com.pl oraz Wydawnictwo Kropka wydawnictwokropka.com.pl. Specjalizujemy się w literaturze dla młodzieży i młodych dorosłych. Wydajemy też powieści i komiksy dla dzieci oraz komiksowe adaptacje klasyki literatury. Począwszy od 2019 roku sukcesywnie rozszerzamy ofertę wydawniczą o książki obyczajowe oraz romanse dla dorosłych czytelniczek. Staramy się wydawać książki, które dostarczą naszym młodszym i starszym czytelniczkom i czytelnikom dużo pozytywnych emocji, czasem czegoś nauczą, czasem wzruszą, a najmłodszym pokażą, że nie ma nic przyjemniejszego niż uruchomienie wyobraźni podczas lektury pasjonujących opowieści.

Dzieci mają głos!

Wydawnictwo MUCHOMOR

Muchomor od 18 lat wydaje książki dla dzieci dbając o wysoki poziom artystyczny, literacki i edytorski. Współpracujemy z najlepszymi autorami, ilustratorami i grafikami, a nasze książki otrzymują najwyższe wyróżnienia (Bologna Ragazzi Award, Złote Jabłko, Ksiązka Roku IBBY). Udało się nam wydać niepublikowany dotychczas tekst profesora Leszka Kołakowskiego „Debata królika z Dudkiem o Sprawiedliwości” (nominowany do nagrody IBBY) a także ocenzurowana bajkę którą profesor pisał dla córki „Kto z Was chciałby rozweselić Wesołego Nosorożca” (wyróżnienie w konkursie IBBY).

Wydawnictwo PORADNIA K


Wydawnictwo Poradnia K powstało z potrzeby dzielenia się wartościowymi historiami. Naszą misją jest szerzenie tolerancji i wzajemnego zrozumienia. Wydajemy książki skupione wokół ważnych i odważnych, często nieoczywistych i trudnych, tematów: przemocy, spraw mniejszości, praw kobiet, dzieci, niepełnosprawności. Publikacje to nasz głos w publicznej debacie. Lubimy też popkulturę i dobrą rozrywkę. Dbamy o jakość przekładów, współpracujemy z najlepszymi w branży tłumaczkami i tłumaczami, przywiązujemy dużą wagę do starannego redakcyjnego przygotowania tekstów.

LINK

Wydawnictwo DREAMS

Książki dla dorosłych i dla dzieci. Wartościowe książki dla każdego.

Wydawnictwo MEDIA RODZINA

To my, wydawnictwo Media Rodzina, oddaliśmy do rąk milionów polskich czytelników bestsellerową serię o Harrym Potterze, która do dziś cieszy się ogromną popularnością. To my rozpowszechniliśmy historię czwórki dzieci, która przez starą szafę wkroczyła do magicznego świata Narnii. Nauczyliśmy tysiące polskich rodziców, „jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby do nas mówiły”. Sprawiliśmy też, że czytanie nie tuczy – dzięki serii Gorzka Czekolada, która jest nie lada gratką dla wielbicieli powieści kryminalnych i obyczajowych. Wreszcie – to my ubraliśmy klasyczne baśnie w nowe szaty przekładów i ozdobiliśmy je niezwykłym ilustracjami, które cieszą oko dzieci i ich rodziców. Opowiadamy o ciekawych przygodach Kici Koci, Pana Kuleczki, Cioci Jadzi, Pettsona i Findusa oraz wielu innych bohaterów.

Wydawnictwo BIS

Wydawnictwo BIS istnieje od 1991 roku. W ofercie ma książki dla dzieci i młodzieży, literaturę piękną, romanse, poradniki, audiobooki oraz książki edukacyjne. W wydawnictwie ukazują się książki dla dzieci uznanych polskich autorów.Mamy bogatą ofertę książek wspierających rozwój intelektualny i manualny dziecka. Wzbogacamy także swoją ofertę o książki w wydaniach elektronicznych.

Wydawnictwo EGMONT

Wydawnictwo Story House Egmont sp. z o.o. jest częścią wiodącej skandynawskiej grupy medialnej, powszechnie znanej i wielokrotnie nagradzanej za swoją działalność w zakresie filmu, telewizji, streamingu i kina, a także gier, handlu elektronicznego i usług marketingowych dla platform edukacyjnych, czasopism oraz książek. Polski oddział powstał w 1990 roku, debiutując komiksem ze słynnym Kaczorem Donaldem. 

Wydawnictwo ADAMADA

ADAMADA to wydawnictwo dla dzieci, które postawiło sobie za cel publikować wyłącznie dobre książki. Ze szczególną starannością podchodzimy zarówno do warstwy tekstowej, jak i szaty graficznej. Dbamy, by to, co wydajemy, miało pozytywny wpływ na rozwój poznawczy i estetyczny, pomagało kształtować właściwe postawy społeczne, uwrażliwiało etycznie i oczywiście bawiło. 

Wydawnictwo BABARYBA

Tu Babaryba, czyli Marek i Marta. Połączyliśmy polonistykę, ochronę środowiska i historię sztuki i teraz zajmujemy się jedną z najfajniejszych rzeczy na świecie, czyli wydawaniem książek dla dzieci i młodszej młodzieży. Od razu zdradzimy Wam, że wszystkie nasze tytuły testujemy na dzieciach własnych, przyjaciół oraz znajomych!

Wydawnictwo DWUKROPEK

Szukasz dobrych i ciekawych książek dla młodszych i starszych dzieci? To jesteś we właściwym miejscu! Dwukropek to barwne, wciągające opowieści, fantastyka i kryminały w najlepszym wydaniu oraz przepiękne ilustracje w bogatej ofercie książek dla młodszych i starszych czytelników. Do poczytania w każdej wolnej chwili, również przed snem. Książki pod znakiem Dwukropka są nagradzane i pozytywnie oceniane przez recenzentów. Ale dla nas najważniejszym recenzentem jest młody czytelnik. To właśnie dzieciom dostarczamy wiele radości, wiedzy i przygód z każdą nową książką i z każdą przewróconą stroną.

Wydawnictwo LITERATURA

Śmiało mogę powiedzieć, że jesteśmy wydawcą najlepszych polskich pisarzy. Oprócz debiutów, które zostały przez rozmaite gremia zauważone i wyróżnione lub nagrodzone, współpracujemy z Anną Onichimowską, Ewą i Wandą Chotomskimi, Pawłem Beręsewiczem, Beata Ostrowicką, Katarzyną Ryrych i innymi znakomitościami. W naszej ofercie są powieści obyczajowe dla młodszych (To lubię!) i starszych czytelników (Plus minus 16, Klub łowców przygód), opowiadania i powieści historyczne (A to historia!), opowiadania dla dzieci młodszych (Poduszkowce, seria Z parasolem). 

Wydawnictwo KROPKA

KROPKA, najmłodsze dziecko wydawnictwa Marginesy, powstała w styczniu 2020 roku. KROPKA jest imprintem, w ramach którego wydajemy mądre i pomysłowe książki dla dzieci, pięknie ilustrowane, takie, które pobudzają ciekawość, próbują odpowiedzieć na dziecięce pytania, zachęcają do nieszablonowego myślenia, rozwijają wyobraźnię, wzbogacają wiedzę o świecie, uczą tolerancji i otwartości, poszerzają słownictwo, opowiadają historie i – przede wszystkim – sprawiają frajdę! KROPKA celuje do trzech grup wiekowych: 3-5, 6-8 i 9-12, w jej ofercie znajdziecie zarówno książki literackie, jak i picturebooki, książki aktywnościowe i non-fiction.

Wydawnictwo PROMIC

PROMIC - Wydawnictwo katolickie z tradycjami obecne na rynku od ponad 30 lat. Opowieści o świętych, klasyka literatury religijnej, wartościowa beletrystyka. Ponadto oferujemy modlitewniki, a także książki dla dzieci.
Właścicielem Wydawnictwa PROMIC jest Zgromadzenie Księży Marianów, najstarszy polski zakon męski

Wydawnictwo ZNAK

Znak Emotikon specjalizuje się w literaturze dla dzieci. Nasza oferta obejmuje książki obrazkowe dla najmłodszych (2−6 lat), książki edukacyjne, a także serie i powieści przygodowe dla chłopców i dziewczynek (6−12 lat). Wydajemy zarówno bestsellerowe Magiczne Drzewo, opowieści o Mikołajku, Bolku i Lolku, Koszmarnym Karolku, jak i wielokrotnie nagradzane książki artystyczne i nowatorskie. Stale poszerzamy swoją ofertę o polskich autorów i kolejne tytuły rozwijające u najmłodszych więź ze zwierzętami. Wierzymy w radość z czytania, która zaszczepia w dzieciach miłość do książek. Znak Emotikon to wysokiej klasy literatura, książki, które są najlepszą rozrywką, przyczyniają się do rozwoju estetyczno-literackiego małych czytelników oraz przekazują im idee otwartości i tolerancji.

Wydawnictwo GREG

Wydawnictwo GREG istnieje od 1993 roku. Od tego czasu nieprzerwanie jest liderem sprzedaży książek ułatwiających życie uczniom szkół na każdym poziomie nauczania. Nasza oferta obejmuje m. in. lektury z omówieniem, opracowania lektur i wierszy, ściągi, słowniki, encyklopedie z większości przedmiotów. Od 2011 roku dynamicznie rozwijamy również segment książek dla dzieci, wśród których szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się słowniki ilustrowane, elementarze, malowanki i pięknie ilustrowane lektury z serii Kolorowa Klasyka. Wydawnictwo GREG jest nie tylko największym wydawcą lektur szkolnych w Polsce, ale też najbardziej innowacyjnym - jako pierwsze na rynku wydało lektury z opracowaniem. Pomysł znacząco ułatwił naukę uczniom wszystkich typów szkół - czytając lekturę, w każdej chwili można zapoznać się m.in. z charakterystyką bohaterów, planem wydarzeń czy biografią autora. 

Wydawnictwo Lemoniada

Wydawnictwo Lemoniada wydaje literaturę dziecięcą i młodzieżową. Książki, które zaciekawią najbardziej wybrednego młodego czytelnika. Zapraszamy do naszego świata!

Wydawnictwo Jedność

Książki z serii „Jedność dla dzieci” adresowane są do różnych kategorii wiekowych i dotykają różnych zainteresowań najmłodszych - ucząc i bawiąc jednocześnie. Poza literaturą, w ofercie wydawniczej oferujemy Państwu coś więcej. Przekazujemy gotową receptę na wspólną naukę poprzez zabawę z dzieckiem, rozrywkę oraz zbiór pomysłów na samodzielne aktywności dzieci. Nasze Wydawnictwo dokłada wszelkich starań aby książki z serii „Jedność dla dzieci” były wyjątkowe pod każdym względem i tak jak nasze ulubione lektury sprzed lat zapadały w pamięć najmłodszego pokolenia. W naszej ofercie znalazły się tytuły zarówno krajowych jak i zagranicznych autorów, które pozytywnie wpływają na rozwój dziecka, umiejętności manualne, proces jego socjalizacji oraz rozeznania pomiędzy tym co dobre a co złe. Wiemy z jak wymagającym odbiorcą mamy do czynienia i podejmujemy to wyzwanie proponując najlepsze pomysły, które nie tylko trafią do dzieci ale zainspirują rodziców, starsze rodzeństwo czy dziadków do wspólnej zabawy i lektury.
Copyright ©2021 wopisie.pl, dzieci mają głos!, All Rights Reserved.
 
 
Liczba odwiedzin: 13328
Ta strona może korzystać z Cookies.
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.

OK, rozumiem lub Więcej Informacji
Informacja o Cookies
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.
OK, rozumiem