Pomcia Lewandowska

Pomcia Lewandowska

„Pomcia Lewandowska” ,Autor: Paweł Beręsewicz, wydawca: LITERATURA, wiek: 9+

Bohaterką opowiadania jest ośmioletnia dziewczynka – Pomcia. Narratorem książki jest natomiast jej tata – Robert Lewandowski, który bynajmniej nie jest sławnym piłkarzem. Ale z pewnością dumnym opiekunem swojej małej „królewny”.

Mała bohaterka jest bardzo sympatyczną, pozytywnie nastawioną do świata osobą. Pomaga rodzicom w domu oraz swoim kolegom w szkole, jest uczynna i pełna empatii. Cechuje ją wyolbrzymiona wyobraźnia, która niejednokrotnie wywołuje uśmiech u czytelnika.

Książka jest napisana z humorem, bo zarówno sytuacje jak i sama bohaterka bywają komiczne.

Narrator książki, jest również osobą bardzo żartobliwą. Spokojny, umiarkowany, bezkrytyczny wobec śmiałych poczynań córeczki – podręcznikowy tatuś.

Czego uczy ta książka?

Przede wszystkim tego, że dzieci z żywą wyobraźnią wykazują wielką kreatywność i pomysłowość w myśleniu, i działaniu. Jednakowo maluchom z nadmierną wyobraźnią czasami trudno jest się skupić na zadaniu, ponieważ ich myśli „skaczą” z jednego tematu na drugi.

W konsekwencji dochodzimy do ważnego morału, aby opiekunowie wspierali dziecko w rozwoju wyobraźni, ale jednocześnie pomagali mu zapanować nad jej nadmiernym użyciem.

Książka została przepięknie zilustrowana, kolorowe obrazy wprowadzają czytelnika w pozytywny nastrój, w świat, gdzie szklanka jest zawsze do połowy pełna.

Polecamy!


Postaw mi kawę na buycoffee.to


Pomcia Lewandowska

Pomcia Lewandowska

Pomcia Lewandowska


2 myśli na temat “Pomcia Lewandowska

Dodaj własny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

| Theme: Dzieci maja glos by Marcin Durejko.

Up ↑