Powiem Wam…

Powiem Wam, co natura daje nam

„Powiem wam, co natura daje nam”, autor: Radka Piro, wydawca: JUPI JO!, wiek: 5+

Czy zastanawiałeś się kiedyś, ile rzeczy wokół nas pochodzi z natury? Jest ich wiele – drewniane meble, metalowe naczynia, wosk pszczeli czy chleb. Rzadko, jeśli w ogóle, myślimy o tym zajadając chlebek z masłem.

 Jak długo rosło drzewo, zanim stało się krzesłem, na którym teraz siedzisz? Jak krowie mleko zamieniło się w lody, które chłodzą latem? Po prostu otwórz tę książkę, przekonaj się i poznaj wartość natury.

Ta interaktywna książeczka zaprasza dzieci do odkrywania przedmiotów, które pozyskujemy z otaczającego nas świata przyrody, od lasu po pola, oraz żyjących tam zwierząt i roślin.

Każda część tego bogato ilustrowanego tekstu zawiera otwierane okienka, a pod każdą klapką dzieci znajdują produkty pochodzące z danego miejsca lub zwierzęcia.

Każdy rozdział podkreśla znaczenie zasobów, których używamy do wytwarzania różnych produktów spożywczych, a także wyjaśnia, w jaki sposób wytwarzane są niektóre rzeczy z życia codziennego.

 Format książeczki z grubej tektury doskonale nadaje się dla małych rączek chętnych do odkrywania tego, co kryje się pod okienkami.

Polecamy!


Postaw mi kawę na buycoffee.to


opowiem wam co natura daje nam
opowiem wam co natura daje nam
opowiem wam co natura daje nam
opowiem wam co natura daje nam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

| Theme: Dzieci maja glos by Marcin Durejko.

Up ↑