Praktycznie wszystko

„Praktycznie wszystko”, Autor: Jarosław Sowizdraniuk, Justyna Kluge, wydawca: KROPKA, wiek: 6+

„Nuda jest bardzo potrzebna naszym dzieciom” – Od takich słów zaczęła kiedyś swój wykład wybitna pani pedagog… nie mając wtedy dzieci, kompletnie nie rozumiałem tego stwierdzenia. Teraz natomiast doskonale rozumiem, że nudzenie się naszych pociech niesie ze sobą kreatywność.

W Co można się bawić, gdy nie ma obok smartfona, play station, czy bajek na telewizorze? Jeszcze 20 lat temu, zadawanie takich pytań byłoby dziwne, dziś natomiast powstają poradniki jak się bawić.

Książka zawiera pomysły na zabawę, praktyczne rady, które można zastosować w życiu codziennym, takie jak cerowanie skarpetek, przyszywanie guzika, orientacja w terenie, rozpalania ogniska.

Publikacja podzielona jest na 5 rozdziałów; są to rzeczy, które można zrobić w domu, bądź też w środowisku, w którym aktualnie się znajdujemy. Celem książki jest uczenie dzieciaków, aby były zaradne, potrafiły się odnaleźć w każdej sytuacji i nie wpadały w panikę jak coś im nie wyjdzie.

Na uwagę zasługują ładne, kolorowe ilustracje przedstawione w formie komiksowej. Ponadto każdy z podrozdziałów zawiera również krótkie anegdotki, ciekawostki na dany temat. Czytania jest dość mało, zdecydowanie więcej do zrobienia.

Publikacja z pewnością pobudzi ciekawość i kreatywność naszych dzieciaków.

Polecamy serdecznie!


Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

| Theme: Dzieci maja glos by Marcin Durejko.

Up ↑