Próba żelaza

Próba żelaza. Magisterium. Tom 1

„Próba żelaza. Magisterium. Tom 1” autor: Holly Black, Cassandra Clare, wydawnictwo: OTWARTE, wiek: 12+

“Próba żelaza. Magisterium. Tom 1” autorstwa Holly Black i Cassandry Clare to porywająca powieść dla tych, którzy mają odwagę poddać się próbie żelaza i odkryć w sobie całe pokłady magii. W świecie powieści szaleją żywioły, a każdy z nich chce zdominować inne: „Ogień chce płonąć, woda chce płynąc, powietrze chce się unosić, ziemia chce wiązać, chaos chce pożerać.”

Callum Hunt jest dwunastolatkiem, któremu ojciec zawsze powtarzał, że nie wolno ufać czarodziejom. Chłopiec zgodnie z życzeniem taty miał wystrzegać się magii, która nigdy nie prowadzi do niczego dobrego. Mężczyzna miał okazję przekonać się o tym na własnej skórze. Jednak w Callumie rodzi się magiczna moc, a to oznacza, że będzie musiał poddać się próbie żelaza, czyli obowiązkowemu egzaminowi każdego młodego czarodzieja. Musi go zdać każdy, kto marzy o tym, aby dostać się do Szkoły Magii.

Chłopak decyduje więc, że zrobi wszystko, aby tylko się tam nie dostać. Jego perypetie wiodą czytelników przez niezwykły świat, w którym trzeba wykazać się odwagą i umiejętnościami. Równie wielkich umiejętności wymaga oblanie ważnego egzaminu. Jak potoczą się losy chłopca, który ma trzymać się z dala od magii?

“Próba Żelaza” to wciągająca powieść fantasy, która zachwyci czytelników w każdym wieku.


Postaw mi kawę na buycoffee.to


Próba żelaza. Magisterium. Tom 1
Próba żelaza. Magisterium. Tom 1

2 myśli na temat “Próba żelaza

Dodaj własny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

| Theme: Dzieci maja glos by Marcin Durejko.

Up ↑