Sekretne życie pszczół

sekretne życie pszczół

„Sekretne życie pszczół”, Autor: Butterfield Moira, wydawca: JEDNOŚĆ DLA DZIECI, wiek: 6+

W Polsce występuje około 270 gatunków pszczół, w tym wiele dziko żyjących. Najbardziej znaną gatunkiem pszczół jest miodna, hodowana przez człowieka. Jednak w Polsce występuje wiele innych dzikich gatunków, takich jak np. trzmiel, pszczoła murarka, pszczoła ziemna.

Z książki dowiemy się, dlaczego pszczoły są bardzo ważne dla środowiska; poznamy, jak wygląda proces zapylania roślin, jak pszczoły utrzymują równowagę ekologiczną w przyrodzie, w jaki sposób produkują żywność.

Te niesamowite owady posiadają również zdolność komunikacji, co nazywa się „pszczelim tańcem”.

Taniec pszczeli składa się z określonych ruchów, takich jak wibracje ciała i okrężne ruchy, które przekazują innym pszczołom informacje o kierunku, odległości i jakości źródła pożywienia. Pszczoły, które obserwują taniec, mogą na jego podstawie określić, w którym kierunku i na jakiej odległości znajduje się pożywienie, a także ocenić jego wartość.

Co więcej, pszczoły posiadają znakomity węch. Interesujące jest to, że pszczoły mogą nauczyć się kojarzyć zapach z określonymi kolorami lub kształtami, co jest ważne dla ich zdolności do szybkiego i skutecznego zbierania nektaru i pyłku z kwiatów.

Tego wszystkiego dowiecie się z tej niesamowitej książki, która obfituje w niezwykłe ciekawostki i przepiękne ilustracje.

Polecamy!


Postaw mi kawę na buycoffee.to


sekretne życie pszczół
sekretne życie pszczół
sekretne życie pszczół
sekretne życie pszczół

Jedna myśl na temat “Sekretne życie pszczół

Dodaj własny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

| Theme: Dzieci maja glos by Marcin Durejko.

Up ↑