Seria: Malinka i Leon


„Wymarzona wycieczka”, „Jestem żabką”, „Masz coś na głowie”, Autor: Mo Willems, wydawca: BABARYBA, wiek: 4+

Nakładem wydawnictwa Babaryba ukazały się trzy komiksowe nowości z uwielbianymi przez małych czytelników bohaterami. Słoń Leon – twardo stąpający po ziemi realista, oraz świnka Malinka, pełna wigoru i entuzjazmu postać.

Te dwa zupełnie różne charaktery, potrafią rozbawić do łez czytelnika. Ich przyjaźń jest pełna sprzeczności i nieporozumień, ale pozostaje pełna optymizmu i radości.

W książce „Wymarzona wycieczka” przyjaciele planują wspólną eskapadę. Okazuje się to jednak nie lada wyzwaniem, bo zaplanowana przez Leona podróż komplikuje się już na etapie przygotowań.

W tomie pod tytułem „Jestem żabką” Malinka odkrywa w sobie talent aktorski. Czego zupełnie nie potrafi zrozumieć Leon. Przezabawne dialogi jakie prowadzą ze sobą zwierzątka ubawią do łez.

„Masz coś na głowie” to krótka opowieść o asertywności. O tym, że trzeba wyrażać swoje potrzeby i emocje w sposób stanowczy, ale grzeczny.

Atutem książek tej serii są ilustracje; komiksowe, proste, a jednocześnie niesłychanie zabawne. Mimika bohaterów znakomicie odzwierciedla opisane emocje i zapewniam, że rozbawi zarówno małego jak i dużego czytelnika.

Sam autor jako współtwórca „Ulicy Sezamkowej”, potrafi znakomicie wczuć się w rolę dziecięcego odbiorcy. Poprzez humorystyczne opowiadania przenosi również ważne treści.

Polecamy!


Postaw mi kawę na buycoffee.to


Jedna myśl na temat “Seria: Malinka i Leon

Dodaj własny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

| Theme: Dzieci maja glos by Marcin Durejko.

Up ↑