Smoczy autor

smoczy autor

„Smoczy autor”, autor: Paweł Gołuch, wydawca: DREAMS, wiek: 6+

Książka pod patronatem wopisie.pl tu dzieci mają głos!


Nakładem wydawnictwa Dreams ukazała się trzecia część „Smoczych kronik”. Jest to kontynuacja przygód Janka i Karoliny, którzy tym razem starają się zdjąć klątwę z króla Władysława. Pomóc może im jedynie autor, którego znalezienie graniczy z cudem.

Podobnie jak dwie poprzednie części książka pisana jest wierszem rymowanym, co na pewno ułatwia czytanie. Wiersze są krótkie i rytmiczne, co pomaga dzieciom skupić się na tekście, a także jest pomocne w rozwijaniu ich zdolności koncentracji i pamięci.

Wartka akcja opowiadania sprawia, że czytelnik nie będzie się nudził.

Książka rozwija wyobraźnię, opisuje fantastyczne sytuacje, postaci i miejsca. Poznacie tu dwugłowego smoka, co kłamiąc mówi prawdę, a prawdę mówiąc kłamie. Spotkacie yeti zamieszkującego Zimne Góry oraz zejdziecie do Otchłani, aby w podziemnym świecie krasnoludów stawić czoła wielkiej bestii.

To niezwykłe opowiadanie rozwija wyobraźnię dziecka, wzbudza emocje i uczy szacunku do poezji. Wszak wiersze to forma sztuki, która wymaga specjalnej uwagi. Poprzez czytanie wierszy dzieci uczą się doceniać poezję i szanować jej twórców.

Na uwagę zasługują również ilustracje; stonowane, w ciepłych, kolorowych barwach. Są elementem narracji, stanowią integralną część opowieści i pomagają w jej zrozumieniu. Dziecko może wyobrazić sobie postaci i miejsca o których czyta.

Bardzo spodobała nam się forma w jakiej autor zwraca się do małych czytelników, z szacunkiem i zrozumieniem, wpisując w treść książki ciekawą zagadkę do rozwikłania.

 Reasumując; „Smocze kroniki”, to trylogia godna polecenia dla dziecka. Zawiera wspomniane walory edukacyjne wierszy, jest ciekawa i pełna zwrotów akcji, posiada morał i zachęca do refleksji.

Polecamy gorąco!


Postaw mi kawę na buycoffee.to


smoczy autor
smoczy autor
smoczy autor

Jedna myśl na temat “Smoczy autor

Dodaj własny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

| Theme: Dzieci maja glos by Marcin Durejko.

Up ↑