Sprzedawca szczęścia


„Sprzedawca szczęścia”, autor: Davide Cali, ilustracje: Marco Soma, wydawca: ADAMADA, wiek: 5+

W cichym miasteczku pośrodku lasu żyje barwna społeczność ptaków. Każde ze zwierząt ma swoją osobowość i atrybuty. Jest pani Sikorka z szóstką dzieci, kołyszących się wśród gałęzi, jest pan Szpak, ekstrawagancki artysta, czy gburowaty Bażant. Ale przede wszystkim jest on, Pan Gołąb, sprzedawca szczęścia.

„Ale jak się sprzedaje szczęście? Oczywiście! W małym lub dużym słoiczku lub w rodzinnym opakowaniu” – czytamy na pierwszej stronie tej czarującej, ilustrowanej książeczki…

Pan Gołąb, prowadzący swoją starą, trzeszczącą furgonetkę, jest gotowy zaspokoić wszystkie gusta swoich klientów. Szczęście jest dosłownie rozchwytywane, a jego konsumenci są zachwyceni.

Ktoś kupuje je, aby zrobić prezenty świąteczne, ktoś inny kupuje puszki na zapas i nawet najbardziej sceptyczni w końcu ulegają pokusie.

Pan Gołąb, kończąc swoją pracę gubi jeden słoik szczęścia. Zostaje on natychmiast podniesiony przez Pana Mysz, który otwiera go, ujawniając jego prawdziwą zawartość.

Czym więc jest to szczęście? Z czego to jest zrobione?

Fabuła jest niezwykle prosta i minimalistyczna, ale to, co czytasz między wierszami, wzbogaca i upiększa historię.

W rzeczywistości książka ujawnia istotny morał: szczęście, do którego wszyscy dążymy, tkwi w nas samych i w małych rzeczach, które nas otaczają każdego dnia.

Ilustracje są wielkim mistrzostwem, wprowadzają czytelnika w świat baśniowy. Obrazy są ciepłe, pełne szczegółów i szyku, w którym gubi się ciekawskie oko małego czytelnika.

Polecamy!


Postaw mi kawę na buycoffee.to


środki

2 myśli na temat “Sprzedawca szczęścia

Dodaj własny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

| Theme: Dzieci maja glos by Marcin Durejko.

Up ↑