Świat Mundka

Świat Mundka

„Świat Mundka”, autor: Katarzyna Wasilkowska, wydawca: LITERATURA, wiek: 13+

Bohaterami książki są trzynastoletnie dzieciaki pochodzące z małego miasteczka, w którym niewiele się dzieje. Mundek marzy o karierze rysownika komiksów, Inga pragnie akceptacji i stabilności.

Rodzice jednak mają względem swoich dzieci oczekiwania zupełnie nieadekwatne do ich potrzeb i pragnień.

W książce znajdziemy wiele wątków, zarówno tych dotyczących dorastania jak np.: pierwsza miłość, przyjaźń, wierność; jak również problemów bardziej złożonych, takich jak: przemoc w rodzinie, brak akceptacji w środowisku rówieśników.

Ta lektura jest pełna zwrotów akcji i niespodzianek, pozwala, aby czytelnik sam wyciągał wnioski będąc obserwatorem opowieści. Poruszane w niej problemy są typowo nastolatkowe, ale dotyczą także spraw społecznych, rodzinnych, psychologicznych.

Autorka z niebywałą precyzją i wrażliwością ukazuje nam świat typowego nastolatka; ich rozterki, pragnienia, dążenia do spełniania marzeń, bunt.

Książka jest także przestrogą dla rodziców i przypomnieniem, aby zawsze wspierać swoje dzieci, rozwijać w nich pewność siebie, poczucie własnej wartości, budować zdrowe poczucie tożsamości, dać im możliwość wyboru własnej ścieżki.

Po przeczytaniu książki przypomniałem sobie stare, ale jakże aktualne przysłowie: „zapomniał wół jak cielęciem był” 😊

Zapraszamy do lektury i polecamy bardzo!


Postaw mi kawę na buycoffee.to


Świat Mundka

Świat Mundka


2 myśli na temat “Świat Mundka

Dodaj własny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

| Theme: Dzieci maja glos by Marcin Durejko.

Up ↑