Tajemniczy ogród


„Tajemniczy ogród”, autor: Frances Hodgson Burnett, wydawnictwo: GREG, wiek: 11+

Nakładem wydawnictwa Greg ukazała się klasyczna opowieść w nowej szacie graficznej i pięknym pokroju. Zdobiona ilustracjami, z dużą czcionką i solidną twardą oprawą.

Fabuła książki koncentruje się wokół Mary Lennox. Urodzona w zamożnej rodzinie w Indiach, jest opisana jako brzydka, źle wychowana i zgorzkniała. Matka Marii, była bardziej zainteresowana przyjęciami niż własnym dzieckiem, ojciec nie znajdował dla niej czasu. Mała, była najzwyczajniej w świecie przez rodziców ignorowana.

Wyrosła na zepsutą i nieprzyjemną pannę, z którą nikt nie chciał mieć nic wspólnego. 

Po ogromnej traumie utraty obojga rodziców Mary zostaje oddana pod opiekę swojego wuja Archibalda Cravena, którego nigdy wcześniej nie spotkała.

Pewnego razu, gdy jest poza domem, Mary odkrywa uroczy, otoczony murem ogród, który zawsze jest zamknięty. Tajemnica pogłębia się, gdy słyszy odgłosy szlochania gdzieś w ogromnej posiadłości wuja.

Tajemniczy ogród przemawia zarówno do młodych, jak i starszych czytelników. Zawarte w książce elementy tajemniczości, duchowości ukazują przemianę głównej bohaterki. Autentyczne oddanie emocji i doświadczeń z dzieciństwa, prawda i życzliwość, współczucie, i wiara w podstawową dobroć człowieka leżą u podstaw tej niezapomnianej historii.

Z opowieści można wyciągnąć naukę, że ludzie, z którymi spotykasz się na co dzień, determinują twoje nastawienie. Zwłaszcza gdy jesteś młody i podatny na wpływy.

Autorka przekazała również wiadomość dla kolejnych pokoleń, że bogactwo to nie wszystko, czego dziecko potrzebuje do szczęścia

Książka była szeroko adaptowana na scenie, w filmie i telewizji oraz tłumaczona na wszystkie główne języki świata. W 1991 roku powstała wersja anime, którą emitowano w japońskiej telewizji.

Opowiadanie zostało wydane w formie powieści w 1911 roku.

Polecamy!


Postaw mi kawę na buycoffee.to


tajemniczy ogród
tajemniczy ogród
tajemniczy ogród

Książkę można kupić u wydawcy: Greg

2 myśli na temat “Tajemniczy ogród

Dodaj własny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

| Theme: Dzieci maja glos by Marcin Durejko.

Up ↑