W rytmie serca

W rytmie serca


„Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta…” (Jan Paweł II)


Książka składa się z pięciu rozdziałów, które są osobnymi historiami, a każdy z bohaterów opowieści jest niezwykłym dzieckiem. Na kartach książki towarzyszymy dzieciakom od zerówki, do czwartej klasy, poznając ich problemy, smutki i pasje.

Tereska urodzona z zespołem Downa, bardzo lubi tańczyć, uwielbia muzykę, ma własne poczucie rytmu, a to nie bardzo podoba się innym koleżankom z zerówki.

Wojtek z chorobą autystyczną, bardzo wrażliwy chłopiec, którego pasją jest zbieranie kamieni; przez co nie może znaleźć akceptacji wśród rówieśników.

Malwina, dziewczynka z rozległym schorzeniem serca, której największym marzeniem jest aktywnie spędzać czas, a która poprzez swoją chorobę nie może go spełnić.

Marcin, chorobliwie wręcz nieśmiały, za to z fantastycznym podejściem do zwierząt, które rozumie bardziej niż ludzi.

Basia, dziewczynka, która zupełnie nie wierzy w siebie i swoje talenty.

Każda z historii jest bardzo wzruszająca, a jednocześnie bardzo mądra i pouczająca. Na uwagę zasługuje spojrzenie dorosłych, rodziców i wychowawców, którzy potrafią rozwiązać każdy problem w sposób stawiający dziecko jako podmiot, zachowując przy tym ich godność.

Warto zwrócić uwagę, że każdy z opisanych bohaterów oprócz swoich marzeń i pragnień, posiada hobby, coś co wyróżnia go na tle grupy. Dzieciaki pomimo swoich ułomności są niesłychanie kreatywne, co też pozwala im kształtować swój charakter.

Każda z historii jest dobrze przemyślana, nie przypadkowa i niebanalna; każda z nich mogła zdarzyć się naprawdę, a to od czytelnika zależy jakie wnioski wyciągnie z lektury i czy przekazaną mądrość weźmie sobie do serca.


Postaw mi kawę na buycoffee.to


W rytmie serca

W rytmie serca

W rytmie serca


2 myśli na temat “W rytmie serca

Dodaj własny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

| Theme: Dzieci maja glos by Marcin Durejko.

Up ↑