Wielka księga wody

wielka księga wody

„Wielka księga wody. Od kropli wody po niszczycielskie tsunami” Autor: Marijke Huysmans Sarah Garre, wydawca: KROPKA, wiek: 8+

Woda jest istotną częścią naszego codziennego życia i otaczającego nas świata przyrody. Ta książka oferuje dogłębne spojrzenie na to, jak woda wpływa na nasze życie, jak kształtuje planetę i jak zachowuje się w różnych warunkach.

W książce znajdziecie wyjaśnienie obiegu wody i tego, jak woda przechodzi przez różne fazy, od parowania po skraplanie i opady atmosferyczne. Autorzy omawiają, jak woda wpływa na klimat i jak zachowuje się w różnych środowiskach, takich jak oceany, rzeki, jeziora i warstwy wodonośne.

Istnieje wiele sposobów, jaką woda odgrywa rolę w naszym codziennym życiu. Oczywiście, żeby się napić i umyć. Ale służy także do przygotowywania pożywienia i podlewania naszych roślin. Bez wody ludzie nie mogliby długo przetrwać. Historycy uważają, że susza odegrała rolę w upadku starożytnych cywilizacji. Jak imperium Majów w Ameryce Środkowej.

Ilustracje autorstwa Wendy Panders. Są naprawdę bardzo piękne i interesujące dla dzieci.

Pomiędzy obrazami znajdziesz również pytania, na przykład: Które słynne miasto powstało przy oazieJak wielbłąd przeżywa na pustyni?

Autorzy Sarah Garré i Marieke Huysmans są profesorami na uniwersytetach w Belgii i od wielu lat zajmują się badaniami wody i jej rolą na naszej planecie. Stąd też solidna podstawa naukowa w “Wielkiej Księdze Wody”.

O wodzie można dużo opowiadać. Wszyscy widzieliśmy, jak niszczycielska może być woda podczas powodzi we Wrocławiu w 1997 roku.  Dlatego nie można lekceważyć tego żywiołu, a tym bardziej warto uczyć dzieci w tej właśnie kwestii.

Polecamy wszystkim!


Postaw mi kawę na buycoffee.to


wielka księga wody
wielka księga wody
wielka księga wody
wielka księga wody
wielka księga wody

2 myśli na temat “Wielka księga wody

Dodaj własny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

| Theme: Dzieci maja glos by Marcin Durejko.

Up ↑