Eliksir przygódZa sprawą tajemniczego eliksiru Helenka przenosi się z siedemnastowiecznego dworku do współczesnego miasta. Zagubioną, dziwnie zachowującą się dziewczynkę odnajduje w ruinach zamku Karolina. Wraz z siostrą Maką postanawiają zaopiekować się Helenką, pokazać jej dzisiejszy świat i zwyczaje. Ich przyjaźń kwitłaby w najlepsze, gdyby nie tajemniczy człowiek z blizną z przeszłości, który wyraźnie podąża za Helenką i nie ma najlepszych intencji… Podróże w czasie i przestrzeni, niecodzienne wypadki, tajemnice sprzed wieków… Będzie się działo!

„Eliksir przygód” jest pierwszą częścią trylogii „Zagadka starego dworu”.

Autorka w sposób humorystyczny opisuje, jak Helenka uczy się żyć w trudnym XXI wieku, jak oswaja się ze współczesnymi zdobyczami technologii, zupełnie jej obcymi.

Książka podzielona jest na 20 rozdziałów i zawiera przeplatające się wątki z przeszłości i teraźniejszości. Sprawia to, że książkę trzeba czytać uważnie. Ponadto w tekście pojawia się wiele słów nieużywanych obecnie.

Autorka tłumaczy co trudniejsze wyrażenia, ale wiele ze zdań zawartych w książce trzeba dziecku wyjaśniać samodzielnie.

Niemniej książka jest bardzo ciekawa, pełna akcji, niecodziennych przygód, humorystycznych sytuacji z bardzo zaskakującym zakończeniem.


Postaw mi kawę na buycoffee.to


KSIĄŻKĘ MOŻNA ZAKUPIĆ U WYDAWCY:

https://www.wydawnictwoliteratura.pl/ksiazki/dla-dzieci/eliksir-przygod

2 myśli na temat “Eliksir przygód

Dodaj własny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

| Theme: Dzieci maja glos by Marcin Durejko.

Up ↑