Amelia i Kuba

Amelia i Kuba


Nakładem wydawnictwa Powergraf ukazał się kolejny tom z cyklu: „Amelia i Kuba”. Jest to opowieść o paczce znajomych, dzieci, które wspólnie rozwiązują ciekawe zagadki.

Przygodowe książki Rafała Kosika to przede wszystkim wejście w świat młodego człowieka i spojrzenie jego oczami na otaczającą rzeczywistość. Publikacje autora są intrygujące, humorystyczne, dające do myślenia, posiadające morał.

Każdy tom z cyklu ma osobną, ciekawą, angażującą czytelnika fabułę. Opowiadania zachęcają młodych czytelników do dalszego śledzenia losu bohaterów i pobudzają wyobraźnię.

Autor bardzo starannie stworzył charaktery głównych postaci; Ich różnorodność i wyrazistość wpływa na całokształt opowiadań. Podążając za bohaterami czytelnik wyciąga ważne, życiowe lekcje, mogąc również utożsamiać się z ich przygodami.

W książce nie brakuje również ilustracji. Pojawiające się co kilka stron, czarno białe grafiki, w sposób humorystyczny odzwierciedlają treść. Przede wszystkim są dobrze dopasowane i nie nachalne. Wszak mamy do czynienia z książką dla starszego czytelnika!

Na co warto zwrócić uwagę wybierając książkę „Amelia i Kuba”? Autor kładzie duży nacisk na wartości takie jak: przyjaźń, empatia, odwaga. Ponadto używa prostego i zrozumiałego języka, dopasowanego do poziomu czytelnika. Nader wszystko najbardziej podoba nam się, że przygody małych bohaterów pozwalają czytelnikowi wykorzystywać swoją wyobraźnię, co pomaga w samodzielnym wyciąganiu wniosków z każdej opowieści.


Postaw mi kawę na buycoffee.to


Amelia i Kuba

Amelia i Kuba

Amelia i Kuba


2 myśli na temat “Amelia i Kuba

Dodaj własny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

| Theme: Dzieci maja glos by Marcin Durejko.

Up ↑