Fufu

Fufu - całkiem inny smok


Wszystkie dzieci lubią bajki, a w szczególności te, które kończą się dobrze i z morałem. Wydawnictwo literatura We współpracy z Dominiką Gałką przedstawiło niedawno znakomitą opowieść dla najmłodszych.

Jest to typowa bajka moralizatorska z naprawdę cennym przesłaniem. Bohaterem jest smok Fufu, zdecydowanie wyróżniający się na tle swoich rówieśników; jego odmienność polega na tym, że jest niebieski. Samo to powoduje, że inni nie chcą się z nim bawić i uważają go za dziwoląga. Fufu natomiast nie potrafi zaakceptować swojego koloru…

Dużym wsparciem dla małego smoka jest jego mama, to ona wspiera go, dodaje nadziei i siły, powtarzając, aby zawsze bez względu na okoliczności pozostawał sobą.

Czy mu się to uda?

W książce mamy możliwość wyboru akcji, tym samym mały czytelnik wpływa na losy głównej postaci. Historia zatem może potoczyć się różnie, ale na pewno zawsze znajdzie szczęśliwie zakończenie.

Mnogość wyborów jest ciekawym spojrzeniem na interakcję z przygodą, dzieci poprzez to, że mają wpływ na losy postaci stają się niejako współautorami opowieści. Książkę staje się zatem integralną częścią zabawy i można ją czytać wielokrotnie, sugerując się różnymi rekcjami bohatera.

Wewnątrz książki znajdują się malowane, kolorowe, duże ilustracje. W przypadku tego opowiadania obrazy stanowią kluczowy element przekazywania historii.

Polecamy!


Postaw mi kawę na buycoffee.to


Fufu - całkiem inny smok

Fufu - całkiem inny smok

Fufu - całkiem inny smok

Jedna myśl na temat “Fufu

Dodaj własny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

| Theme: Dzieci maja glos by Marcin Durejko.

Up ↑