Jak kangur i dziobak próbowali znaleźć szczęście


„Jak kangur i dziobak próbowali znaleźć szczęście”, Autor: Joanna Olejarczyk, wydawca: ADAMADA, wiek: 6+

Australijska preria, dwoje przyjaciół, oraz pytanie, które nie daje spać spokojnie… czym jest szczęście i jak je znaleźć?

Autorka zabiera nas w przepiękną, mądrą podróż śladami dzikich zwierząt, aby odkryć wraz z nimi tajemnice, o których nie śniło się nawet filozofom.

Bohaterami książki są dziobak i kangur; i to właśnie wraz z nimi dzieci przeżyją niesamowitą przygodę. Świetnym pomysłem jest sama narracja opowiadania, można bowiem czytając podążać śladami albo dziobaka, albo kangura. Kangur – zwierzę szybkie, dziobak – powolny; tak więc w pierwszym przypadku czytamy jedynie wybrane słowa z karty książki, natomiast przy drugim zwierzęciu czytamy całą stronę.

Już samo czytanie sprawia niezwykłą frajdę.

Ale nie zapominajmy o samym sensie opowiadania, dzięki któremu możemy tłumaczyć naszym dzieciom, czym tak naprawdę jest szczęście i czy warto za nim gonić…

Dużym plusem wydania są przepiękne, bardzo oryginalne, kolorowe ilustracje, które do złudzenia przypominają aborygeńskie malowidła. Nadaje to książce niepowtarzalnego charakteru, oraz przekonuje że faktycznie historia dzieje się w Australii.

Polecamy wszystkim dzieciakom!


Postaw mi kawę na buycoffee.toDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

| Theme: Dzieci maja glos by Marcin Durejko.

Up ↑