Srebrna łyżka dla dzieci

„Srebrna łyżka dla dzieci”, autor: Amanda Grant, wydawca: KROPKA, wiek: 6+

Każdy Anglik zna wyrażenie: “born with a silver spoon in your mouth”. W dawnych czasach było to szczodre i wymowne życzenie pomyślności dla nowego członka rodziny. A podarunek srebrnej niósł ze sobą wielką wartość. Z czasem tradycja srebrnego podarku rozpowszechniła się na cały świat.

Dzisiaj taką „srebrną łyżeczkę” podarowało nam wydawnictwo KROPKA; W postaci książki kulinarnej dla najmłodszych. Przepisy w najlepszym wykonaniu; proste do zrobienia i dające zarazem wiele satysfakcji.

Nic tak nie spaja więzi rodzinnych jak wspólne gotowanie, płakanie przy krojeniu cebuli, wyciskanie czosnku czy wałkowanie ciasta na makaron. Pichcenie ma być przede wszystkim dobrą zabawą w kuchni, a tym samym praktyczną nauką.

Przepisy zostały starannie dobrane „pod dzieci” z uwagi na łatwość ich przygotowania i równowagę składników odżywczych, tak aby posiłki były pyszne i zdrowe.

Co więcej, znajdziecie tu nie tylko przekąski, obiady, kolacje, ale to co najmłodsi lubią najbardziej -wspaniałe desery. Bardzo pomocny okazuje się być indeks na końcu książki, gdzie znajdziecie alfabetycznie ułożone dania.

Każdy przepis jest dokładnie opisany, krok po kroku, dodatkowo wzbogacony o grafikę i ilustrację, dla tych którzy jeszcze nie potrafią czytać. Na końcu każdej kulinarnej recepty znajduje się zdjęcie, jak dana potrawa powinna wyglądać.

I choć nie zawsze wszystko wychodzi idealnie, nie ma zamierzonego kształtu, koloru czy smaku, to powiem Wam, że nie ma nic bardziej cennego niż szczęście dziecka umorusanego mąką i sosem, które serwuje własnoręcznie przygotowany posiłek – a taki zawsze zjemy ze smakiem 😊

Polecamy zarówno tym którzy uczą się gotować, jak i wytrawnym małym kucharzom – i rodzicom, który chcą wspomagać swoje maleństwa 😉


Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

| Theme: Dzieci maja glos by Marcin Durejko.

Up ↑