Jowanka i gang spod gilotyny

„Jowanka i gang spod Gilotyny”, Autor: Katarzyna Wasilkowska, wydawca: LITERATURA, wiek: 9+

Poznajcie Jowankę, odważną, zaradną i pewną siebie dziewczynkę. Zaraz po przeprowadzce mała musi dostosować się do nowego środowiska, szkoły, dzieci, sąsiadów… co wcale nie jest takie proste.

Tymczasem Tomek, Franek i Wawrzek marzą o przeżyciu prawdziwej przygody. Chłopcy zaprzyjaźniają się z główną bohaterką, co zmienia ich teraźniejszość i spojrzenie na świat.

Książkę napisana w sposób bardzo humorystyczny. I tak na przykład na kartach opowieści poznajemy wesołego dziadka, który uczy chłopców grać na drumli, przy czym jeden z nich podczas próby wydobycia dźwięku z instrumentu traci mleczaki 😊

Opowieść przeplatana jest ważnymi i trudnymi sprawami, takimi jak na przykład odrzucenie przez rówieśników, niepełnosprawność, trudne relacje rodzica i dziecka  wynikające z samodzielnego wychowania.

A to Wszystko ubarwione detektywistyczną zagadką, którą chłopcy wraz z Jowanką starają się rozwikłać…

Ta opowieść skradła nasze serca, to powrót do literatury przygodowej w najlepszym wydaniu. Każda z postaci ma swoją historię, problemy i marzenia. Każdy bohater jest przemyślany i zarazem bliski czytelnikowi.

Czekamy z niecierpliwością na kolejny tom cyklu o Jowance.

Tymczasem polecamy książkę wszystkim, zarówno tym małym czytelnikom jak i ich rodzicom!


Postaw mi kawę na buycoffee.to


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

| Theme: Dzieci maja glos by Marcin Durejko.

Up ↑